Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne nekem a...

Milyen kutya lenne nekem a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Olyan ebet képzeltem el, mely engedelmes, gyorsan tanul, szőre akármilyen lehet csak ne túl hosszú, legyen jó sportkutya és legyen játékos, hűséges.Méretét tekintve max. 10 kg.Olyan legyen, aki jó és megbízható társ. =) Értek a kutyákhoz, már régóta foglalkozom velük (gyakorlatban is), ki is néztem már pár fajtát de kíváncsi vagyok ti milyent ajánlanátok. =)

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! =)


2010. nov. 23. 20:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
Border Collie. Ő a legokosabb kutya. Bár több 10kg-nál, de szerintem nagyszerű kutya.
2010. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen rá is gondoltam, de nem jó nekem hogy drága fajta és nagy.
2010. nov. 23. 20:36
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szálkásszőrű tacskó vagy a sima tacsi,esetleg a foxi,de az nem való lusta embernek mert k...a mozgékony!!
2010. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
szerintem valami terrier pl:welsh,foxi vagy border
2010. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, bármilyen fajtát nézel mindegyik drága lesz. :)

Szerintem válassz egyet a menhelyről. Ott biztosan van olyan kutyus amilyet szeretnél, és hálásabbak is valamivel. De egyébként énis ajánlom a tacskót, csak azzal nem sok mindent lehet csinálni, mert a gerincére vigyázni kell, nem lehet vele ugrabugrálni, így nem jó agilityre. A foxi viszont jó választás lehet neked. Egyébként ha mindenképpen fajtatisztát akarsz, a magyar fajták olcsóbbak.

2010. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én lusta? Hiperaktív vagyok ezért kéne valaki társ akivel foglalkozhatok állandóan és mozoghatok vele! :) A foxival az a bajom hogy olyan ha kell akkor sem nyugodt, nem nagyon tudok elképzelni egy békés kis pihenést vele.A border terrier külsőre annyira nem tetszik valami tetszetősebb kutyusra gondoltam. :) Gondoltam még a schnauzerre a törpére, nos mit gondoltok? Nem baj ha gondozni kell a szőrét, úgyis imádnék változatos külsőt varázsolni kutyusomnak, szóval ez nem akadály!:) Megvan hozzá a kézügyességem is és az eszközök is. :)
2010. nov. 23. 20:47
 7/22 anonim ***** válasza:
Mit szólsz egy agárhoz vagy egy vizslához?vagy az is nagy?
2010. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen a magyar fajtákat még nagyon szeretem irtózatosan tetszenek!! :) De a baj hogy aztmondják hogy a magyar pásztor ebek (a kisebbek) ugatósak és ez nálam nem jó pont. :( Bár gondoltam rá ha lemozgatom, foglakozok vele, akkor nem fog ugatni! :)
2010. nov. 23. 20:49
 9/22 A kérdező kommentje:
A vizslákat imádom. De az a baj hogy nagyok. :( És én kicsi kutyust szeretnék.Kis energia bombát, aki ha kell nyugodt! :)
2010. nov. 23. 20:50
 10/22 gfero ***** válasza:
puli vagy pekingi palota kutya ami nagyon szofogado
2010. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!