Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legmegfel...

Milyen kutya lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék egy kutyát, azonban nem tudom, melyik fajta lenne a legjobb. A helyzet az, hogy viszonylag kicsi lakásban élek édesanyámmal, és egy cicával (50 nm), viszont a környezetünkben minden megfelelő (lakópark, rengeteg füves területtel, illetve nem messze van egy kiserdő is, ahová rendszeresen hordanak más kutyát is sétáltatni). Napjában többször is levinném a kutyust, hiszen jómagam minden nap 1x, vagy 2x is futni járok(így akár még több mozgásban részesülhet). Még egy évem van hátra gimiben, jobbnak találom, hogy megvárom az egyetemet, hogy több időm lehessen a kutyára.

A gond még az, hogy egy igen harcias, makacs, önelégült, zsarnok,nagy termetű házicicám van, így nagyon pici (pl mini yorkie) eb nem jöhet számításba, mert rettegésben kéne élnie.

Köszi előre is a tippeket!


2010. júl. 9. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Örökbe is fogadhatsz,pl. fajtamentőktől,ők már ivartalanítva,oltva,chippezve adnak örökbe kutyát.

Pl. francia bulldog.szívós kutya,imád mozogni,és nem törékeny.


ilyen mindig van a bulldog mentőknél,sokszor nagyon fiatal,vagy kölyök is:


[link]

2010. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Norfolk terrier!

nagyon édes szerintem

vagy Tacsi. nem nagyon van annál szerethetőbb kutya.

nekem csivim van, azért mert 50 nm-es a lakás, és nagyobbat nem akartam

2010. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én a spiccet ajánlanám, vagy esetleg a husky ,de csak ha kertesházban laktok.www.akutya.hu/munkakutyak/eszkimo_kutya

itt több kutyafajta is van adatokkal sok szerencsét!

2010. júl. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél kiállításokra járni vele,nem muszáj fajtiszta kutyust választani,jobb lenne,ha menhelyen keresgélnél.Mi mindkét kutyánkat örökbefogdatuk,és igazán nem bántuk meg!Ráadásul egy-egy keverék még lehet,hogy jobban passzol az egyénhez,mint egy fajtiszta kutya-végülis,egy keverékben minden lehet:)Hidd el,rengeteg vágyakozó tekintet kísérne végig.Amennyiben fajtisztát szeretnél,ajánlok valamilyen spánielt(king charles ill.cocker spániel),uszkárt,schnauzert.Attól függ,milyen típusú kutyákat kedvelsz inkább(én pl a juhászkutyák szerelmese vagyok:))
2010. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is keveréket javaslok. A menhelyeken rengeteg kölyök van, ráadásul oltva, kivizsgálva chippezve, és ha nem 8-10 heteset hozol el, hanem pár hónaposat, akkor már jól állnak a póráz fegyelemmel, a szobatisztasággal, és ismerik a menhelyen a jellemüket, így biztosan tudnak neked olyan kutyust javasolni, aki illik hozzád.
2010. júl. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

amerikai staffordshire terrier.

Lakásban szeret lenni, cicát elintézi, rangsor kiépül.

szeret mozogni, meg meg is véd ha kell.

de amugy kedves eb.

Nekem is egy egyéves szuka staffom van lakásban.

2010. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hogyha futni jársz akkor öleb nem jó mert azt a karodba kéne vinni meg hogyha van ott erdő akkor jó a vizsla őt ugyis futtatni kell és mivel vadászkutya imádná az erdőt a cicát pedig nem támadná mert szelíd természetű csak lehetz h kicsit megkergetné a cicát .. de azt meglehet neki tanítani
2010. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A francia bulldog nem öleb,szívós kutya,kitartó,imád rohangálni.
2010. júl. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom,hogy a beagle nagyon hiperaktív kutya,és szerintem a futással letudnád nyugtatni,hogy minden oké legyen a házban.Közepes termetű eb.

Vagy esetleg whippet,vagy kis olasz agár?

Esetleg foxi?Ők is elég pörgősek.

2010. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)Hasznosnak bizonyulnak, és az örökbefogadást is fontolóra veszem.:)
2010. júl. 10. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!