Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes ivartalanítani...

Mikor érdemes ivartalanítani egy szuka boxert?

Figyelt kérdés

Valóban lehet már 8-12 hetes korában is, vagy ajánlatosabb várni 6-8 hónapos koráig?

Az első kutyánk ivartalanításából kimaradtam, így tanácstalan vagyok. Természetesen megkérdezem az állatorvosunkat is, de nem így szombat este. Most valahogy eszembe jutott ez a kérdés.



2012. aug. 4. 21:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönjük az értelmes hozzászólást, valószínűleg egy szaporítót hallottunk.


Az ivartalanítást kötelezővé kellene tenni, hogy csak a hozzáértő tenyészthessen, a tenyésztő.

2012. aug. 12. 12:34
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez a hozzászóló tényleg kicsit túlbuzgó, de faji értelemben sajnos van abban valami, amit mond.

Szóval az ideális az lenne, ha lennének a tenyésztők, akik munkavonalas kutyákat tenyésztenének, és lennének hozzáértők, akik engedélyével keverékeket is lehetne pároztatni, ugyanis rengeteg baromi jó génállományú egyedet vonunk így ki az állományból.

És később ennek bizony meg lesz a böjtje.


Ez nem egyéni álláspont, hanem tudományos tény, egyszerű matek.


Ha pl. egy keverék 20 évig vígan él, azt miért vonjam ki a tenyésztésből?

Ha egy munkavonalas nj 8 évig, amiből az utolsó 2 évet sántán éli le, akkor azt miért szaporítsam?

(Tudom, sokakból váltok ki ellenszenvet most, de mielőtt lepontoztok és mérgelődtök egy sort, gondolkozzatok el ezen.)



És igaza van egy másik kérdés hozzászólójának, 10-15 kölyke ha születik egy szukának, nem kell mindenáron az összeset életben tartani.

Ez a természetben sem így működne.



Én azért vagyok ivartalaníttatás párti, mert sokan nem tudnának eléggé odafigyelni, nehogy becsússzon egy alom, nagyobb az ivarszervi megbetegedések kockázata, és amíg így dugig vannak a menhelyek és gyepik, addig nem engedhetjük meg magunknak, hogy felesleges almokat gyártsunk.

(Pláne, hogy nem vagyunk hozzáértők, a genetika pedig igen könnyen megviccel bennünket, ha nem értjük a dolgunkat.)


Tehát senkit nem arra buzdítok, hogy van egy szuper intelligens, egészséges keveréke (mint nekem is), és akkor pároztassa, mert ezzel a faj javát szolgálja.

Amúgy így lenne, de nem a jelen körülmények között.

(na meg az sem mindegy, ki a másik kutya... Ehhez nyilvántartásba kellene venni a keverékeket is, mert keverékeknél olyan recesszív allélok is lehetnek, hogy aztán csak lessük az almot. - de ez nem tiszta öröklődésmenetű egyedeknél mindig benne van a pakliban.)

2012. aug. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Még egy utolsó gondolat:


Nem véletlen, hogy ezt felismerve egyre több szerv kutatja a menhelyeken megbúvó csiszolatlan gyémántokat.

És a legdurvább az egészben, hogy ezek a kutyák kerülnek az élvonalba, sok más munkavonalas, TK-s társukat utasítva maguk mögé.

Olaszországban pl. 2 keverék a legjobb drog- és bombakereső.


Elnézést, nem a munkavonalas kutyákat akarom lehúzni!

Csak azt szeretném, ha észrevennénk végre, ami kiszúrja a szemünket.


(Most nem mennék bele, nyilván van értelme és előnye a fajták tudatos célra való szelektálásának. Tudom, hogy egy nj-től mi az, amit nagy valószínűséggel várhatok... egy keveréknél ez zsákbamacska... Bár ma már vannak olyan kölyöktesztek, amik alapján közel ugyanannyira lehet következtetni a kutya jellemére... Na mindegy, bocsi, ez olyan érdekes téma, rám jött az írhatnék.)

2012. aug. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de én mint hobbi kutya és macskatartó, ivartalanítani fogok. És zavar, amikor mások nem teszik. Mert egy okot sem tudnék mondani, hogy miért NE ivartalanítsam, viszont elég sokat arra, hogy miért ivartalanítsam.
2012. aug. 12. 13:39
 15/15 anonim ***** válasza:

ma 13:01


nagyon korrekt hozzászólás, és végre olyan ember szájából, aki tudja is, hogy miről beszél, tisztában van mindennel, nem csak elcsépelt divatos frázisokat hajtogat!!!!! köszönöm, hogy ezt igy megfogalmaztad, és leirtad.

2012. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!