Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tiltva van a csonkítás?...

Tiltva van a csonkítás? Állatkínzás? Kegyetlen dolog mi? Na persze!

Figyelt kérdés

"Csak Magyarországon nem képesek felfogni, hogy ez kínzás a kutyának, meg a fülvágás és a farokcsonkítás is kegyetlen dolog, és csak esztétika, szegény kutyának elveszik az egyik kommunikációs eszközét!"

Ezt olvastam itt pár kérdésben. De tavaly voltam az IDC-n és 10 ből 1 kutyának HA nem volt felvágott füle és csonkolt farka. Még a kis kölyköknek is akik ott rohangáltak is fel volt kötözve a fülük!

Akkor mi ez a hülye duma, hogy Németországba, meg minden normálisabb nyugati országba már betiltották, meg rájöttek régesrég, hogy ez rossz a kutyának?

Itt minden ilyen kupírozós kérdésnél amit olvastam 60 ember felháborodottan válaszolt, hogy "mekkora egy állatkínzás, szegény kutya, hogy lehetsz ilyen kegyetlen.. Neked kéne levágni a farkad, meg a füled!"



2012. aug. 5. 14:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
# 10/10 xD
2012. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Faroknál nem a csontot vágják át, hanem két csigolya közötti részt. Nem csak odateszi az ollót és nyissz, hanem ki kell tapogatni.
2012. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%

öö nem, faroknál a porcközt vagy a porcot vágják el, annyira puha még, hogy sok esetben magát a porcot vágják el és az se jelent semmit, nem fájdalmasabb mint a porcközi rész. Én magam vágom a kiskutyák farkát, annyi, hogy kisaccolod a méretet és levágod, az, hogy az porc vagy porcköz az lényegtelen, ezután vagy összekapcsolod a heget vagy nem, a nyílt seb is 1 nap alatt bevarrasodik így sokan nem varrják, (még annó a doki aki megtanította nekem se varrt soha) én seb kapcsot használok, 1 hétre rá teljesen tisztán beforr 2 hétre meg már be is szőrösödik.


Nem is igazán értem. Az ivartalanítást bezzeg nem tiltják, pedig az is altatásban végzett műtét, rengeteg kockázattal. Maga az altatás rizikót jelent, aztán vérzés léphet fel és sorolhatnám.

Persze jöhetnek az érek arról, hogy az jó a kutyának meg megelőzés (amiről nem vagyok meggyőzve mert jelenleg több amerikai kutatás is párhuzamot talált az ivartalanítás és a csontrák, valamit szívpanaszok megjelenésével plusz pl kiderült, hogy kanoknál ne előzi meg a rákot)

De az egyik egy támogatott csonkítás míg a másik nem...

2012. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
20%

ma 19:16

Túlzásokba esel.

Hogyan lehet összehasonlítani egy gyerek karját egy kutya fülével?

Ember-kutya nem egyenlő. Ráadásul az ember karja egy létszükséglet az életéhez. A kutya füle-farka pedig nem az.

2012. aug. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%
ha már az állatkinzásnál tartunk, akkor én élből beszüntetném a mopszok, franciabulldogok tenyésztését. Az nem kinzás, hogy olyan fajtákat istápolunk, akiknek az egész élete arról szól, hogy megpróbálnak levegőt venni. melegben vigyázni kell, meg ne fulladjanak, ki ne ugorjon a szemük, nem tudnak természetes uton sem párosodni, sem utódokat elleni. nekem 8 hetesen vágták a kiskutya fülét, én addig elszaladtam a boltba. mondta a doki, hogy 3/4 óra mulva mehetek. mire visszaértem, ki kellett kötni a radiátorhoz, mert ahogy felébresztették, azonnal nekiállt lebontani a rendelőt. Ahogy hazaértünk rögtön ivott, kimentünk labdázni, jól bevacsorázott, és az égadta egy világon semmi baja nem volt. Az egyik szukámat ivartalanittattam. 2 óra mulva kelt fel, utána 2 napig csak feküdt, fecskendővel itattam, és az ölemben vittem ki pisilni. Teljesen felborult azóta a hormonháztartása lefogyasztani képtelenség, ha futunk a lábaiból ömlik a vér. Ugyhogy nem tudom melyik kutyának volt rosszabb!!!
2012. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%
az ivartalanítás teljes mértékben az állatok érdekeit szolgálja, a nem kívánt utódokét, akiknek nem lenne a legjobb jövő sintértelepen megrohadni, esetleg éhesen kóborolni kipusztulásig. Össze sem lehet vetni a kettőt. Ráadásul megszünteti az álvemhességet, aminek súlyos szövődményei lehetnek. Amióta álvemhes volt a kutyám, tele vannak az emlői csomókkal. Abban az időben egy kismacit szorogatott, nyalogatta magát, megindult a tejtermelése (amit aztán senki nem tudott leszívni), stb. Ne vegyétek ezt egy lapra szerintem. Magyarországon 1 gazdira 9 kutya jut, ha nem akarunk kóborkutyákat(és ez a szám folyamatosan növekszik). Nem tudom, ki tudna nevelni 8-9 kutyát. Én biztosan nem.
2012. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
20%
ez a te hibád, hogy tejelt az álvemhes szukád. talán nem kellett volna neki megengedni, hogy összelopkodja a plüssállatokat amikkel babázhat.
2012. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%
látom, te aztán értesz a kutyákhoz, kedves előző.
2012. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Ha így jobban néz ki a kutya,nem veri szét a farkát csóválás közben, eladhatóbb a kiskutya akkor vágni fogják ha belegebednek is egyes "állatvédők" Azt szeretném kérdezni tőlük ,miért nem mennek tüntetni a zsinagógák elé, hiszen csóri zsidógyerekeknek is levágják a farkuk bőrét! Megkérdezésük és beleegyezésük nélkül! Felháborító,nemde? Követeljetek törvényt ez ellen is!
2012. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Komolyan, azt akarják betiltani, hogy ne csonkítsuk a kiskutyák farkát?! Hagyjuk már! Kínában vagy Japánban meg kutyahúst esznek!!! Ezt nem akarják betiltatni?!
2012. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!