Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a kutyák általában...

Ezek a kutyák általában egészségesek, ha jó helyről veszed?

Figyelt kérdés

Nekem annyira fura a tartásuk. Tudom, hogy ezek nem munkavonalú kutyák, de olyan, mintha meg lenne nyomorítva. A nagybátyámnak ilyen kutyája van, valami külföldi tenyésztőtől vette 500 euróért. A kutya 2 éves, és látszott a menésén, hogy fáj neki a mozgás. Kiderült, hogy porckopása van, nem csak a csípőjében koptak el a porcok, de szinte az egész gerincében. Pedig nem valami útszéli tenyésztőtől vette, törzskönyvesen, oltva, féregtelenítve, csipezve került hozzá. És állítólag a kutya felmenői mind díjnyertes kutyák. Nem tudom a tenyésztő nevét, nem mentem bele ebbe a témába nagyon. Csak meglepett a dolog. Aztán a saját állatorvosomat megkérdeztem, hogy ez hogyan lehetséges, és azt mondta, hogy hiába a legjobb tenyésztői szándék és tett, ezek a kutyák már ránézésre is nyomorékok. Ez igaz? Tényleg ilyenek ezek a csapott hátú német jucik? Vagy csak nagybátyámnak van ekkora "szerencséje"? Amúgy a kutyája kb így nézett ki még "fénykorában":


[link]


2012. aug. 6. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A külföldről vett kutyáért a 140 ezer Ft kb felér az itthoni 40-50 ezer forintos minőséggel.

Amúgy a fajtagazda is rájött már, túlzásba vitték az erősen lejtő formát, ellenszenves az embereknek. Pár év és kevésbé lesznek favorizálva a ma még ismert kutyák. Persze, majd idő kell, hogy kikopjanak a tenyészetekből.

2012. aug. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A képen egy rövid kutya nagyon erősen csapott farral látható.
2012. aug. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy örző-védő fajtát, nem szabad küllemtenyészetből venni.
2012. aug. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A "csapott hátú jucik" tenyésztésre mind meg vannak szűrve. Nem lehetnek dp-sek. Viszont a komoly tenyésztők tökéletesen tudják, melyik vonal örökít még így is dp-t nagyobb arányban. Azokat nem használják fel, bármilyen szép is egy kutya. A legtöbben sajnos a küllemre mennek,és nem foglalkoznak az ilyesmivel.
2012. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is Németjuhászom volt,sajnos másfél éve pusztult el,11 évesen,még az a régi nagytermetű erős fajta volt.Szerettem volna másik kölyköt venni,de látva a mostani kutyákat,elkeseredtem.Míg ilyen "nyomorék"németjuhászok lesznek,maradok a keverék kutyáknál.Nem szeretném hogy a fél,esetleg az egész életét megkeserítse az,hogy szinte még menni sem tud.Ja,és már nem is olyan nagy impozáns megjelenésűek mint voltak.
2012. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!