Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatalmi harccal mit lehet...

Hatalmi harccal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nos, ideköltöztem apámékhoz, van egy csivavám. Jól szocializált kutya, bár a kis- és közepes testűektől fél, és megtámadja őket. Ezzel nem tudtam mit csinálni, hiába neveltem. Apámnál van másik két kutya, mopszok, egyik kan, másik nőstény. A nőstény tüzel és a kutyám állandóan megtámadja a mopszot, harapja, morog rá, összeverekednek. Eddig a kaja miatt ment a harc, akkor a mopsz támadott, de azt megtanulták, hogy nem mennek egymás közelébe olyankor. Ez is valami hatalmi harc, de nem tudom mit csináljak vele, ugye nem egy súlycsoport, és nem szeretném, hogy valamelyiknek baja essen. Valakinek ötlet?
2012. aug. 6. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérj szakmai segítséget egy jobb kutyaiskolában, vagy házhoz járó szakembertől. Ha ekkora kutyákat sem tudtok kezelni egyedül, akkor szükségetek van rá.
2012. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudnám kezelni, ha többet lennék itthon. Nem kell lekezelni rögtön. Apámék vannak velük többet, és ők mindig csak az egyik kutyát büntetik
2012. aug. 6. 20:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor tanítsd meg apádékat kezelni őket. Időt senki nem tud neked varázsolni :)
2012. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
én mindig mondom mit kéne, csak nem mindig hiszik el. eddig minden kutyával sikerült szót értenem, csak apámék nagyon elfogultak.. pedig sajnos a másik kutya nincs szocializálva, lehet ha az lett volna akkor nem verekednének ennyit.
2012. aug. 6. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ha senki nem tud és/vagy akar megfelelő módon foglalkozni velük, akkor nincs megoldás. Rá kell szánni az időt a kutyákra, anélkül nem lehet megoldani a problémákat.

Azért is mondtam a szakembert, mert ő valószínűleg kiterjedtebb ismeretekkel rendelkezik az ilyen jellegű problémákról, és esetleg tud javasolni olyan megoldást, ami belefér az életetekbe.

2012. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A szakember azért is jó ötlet lehet, mert a szüleid lehet, hogy neki elhiszik, ha ő mondja... még akkor is, ha azt mondja, amit te is mondtál. Egyébként meg, ivartalanítsátok a kutyákat, ha nem akartok tenyésszemlével, speckó táppal, állatorvosi költséggel együtt kiskutyákat, a kutyáknak is jobb lenne így.

Ha a kutyád megtámad más kutyákat, akkor nem jól szocializált. Egy jól szocializált kutya nem jut el a támadásig, másképp kezeli a helyzetet, agresszió nélkül. Enyém tart a nagytestű kutyáktól, de jól szocializált: jó szándékát kifejezve körbekússza őket, aztán meg mehet a játék.

2012. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam egykét dolognak és azokat írták, amiket én szoktam csinálni ha itthon vagyok. Majd elmondom apáéknak is, akkor tuti jobb lesz, aztán majd ivartalanítani akarom a kicsit (csivavát) és akkor jó lesz szerintem. Én szánok rá időt, amennyit tudok, nekem ez fontos nagyon. Köszönöm a választ! :)
2012. aug. 6. 20:52
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Az mondjuk nem mindig egyértelmű ám, ki kezdi a bunyót. Az első mozdulat nem mindig a kiváltó ok, lehet, hogy a másik kezdi egy rondán nézéssel. De igen, amúgy két ivaros kant együttt tartani ivaros szuka mellett elég merész vállalkozás.
2012. aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igazad van, nem jól fejeztem ki magam, nem támadja meg őket, csak ha már ők is megtámadták, ilyen sajnos előfordult már. de legtöbbször megadja magát, ritka, hogy visszatámad. a nagytestűeket amúgy kifejezetten szereti
2012. aug. 6. 21:51
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 6. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!