Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatalmi harccal mit lehet...

Hatalmi harccal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nos, ideköltöztem apámékhoz, van egy csivavám. Jól szocializált kutya, bár a kis- és közepes testűektől fél, és megtámadja őket. Ezzel nem tudtam mit csinálni, hiába neveltem. Apámnál van másik két kutya, mopszok, egyik kan, másik nőstény. A nőstény tüzel és a kutyám állandóan megtámadja a mopszot, harapja, morog rá, összeverekednek. Eddig a kaja miatt ment a harc, akkor a mopsz támadott, de azt megtanulták, hogy nem mennek egymás közelébe olyankor. Ez is valami hatalmi harc, de nem tudom mit csináljak vele, ugye nem egy súlycsoport, és nem szeretném, hogy valamelyiknek baja essen. Valakinek ötlet?
2012. aug. 6. 19:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azt a kutyát kell "kezelni", amelyik kirobbantja a verekedést. Az "áldozattal" nem tudsz mit kezdeni, nem várhatod el tőle, hogy szó nélkül tűrje, amíg szétharapják. Szóval döntsd el, melyik kezdi, és azt tedd a helyére. Ne csak verekedéskor, hanem amúgy is, mert ha ő érzi magát főnöknek, akkor nem sokra fogtok menni azzal, ha néha megpróbáljátok közölni vele, hogy mégsem. De ehhez meg az kéne, hogy az egész család úgy viselkedjen vele, ahogy kell.

És ha már ivartalanítás, akkor én az agresszort töketleníteném először.

2012. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!