Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyátok makacskodását hogy...

Kutyátok makacskodását hogy kezelitek le?

Figyelt kérdés
Konkréten arra gondolok,hogy van pár kutyafajta mely többé-kevésbé makacsnak szoktak jellemezi. Ha elkezdi rajtam gyakorolni e tulajdonságát, azt hogyan kell helyesen kezelni?
2009. júl. 20. 06:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha makacskodik akkor azt ne hagyd pl.Fésülik a kutyát és az nem hagyja ilyenkor ne engedd elmenni vagy hogy az legyen amit ő akar ilyenkor fogd meg és fésüld meg.Sose ahagyd magad.
2009. júl. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Basset Huondom van, olvasd el a fajtaleírást.... :D :D

Nekünk a jutalomfalat vált be, így 3 éves korára többé kevéssé szófogadó. De még most sem tökéletes.

Kb fél évig gyakoroltuk a behívást úgy, hogy minden alkalommal amikor őurasága méltoztatott visszajönni a szájába nyomtam a jutalomfalatot.

Ja és vidd suliba. A többi kutyát utánozva könnyebben megtanulja a rendet.

Tapasztalataim szerint a testi fenyítés nem segít, de ezzel még a kiképző sem értett egyet. :(

2009. júl. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nehéz dolog :S nekem csau csaum van, ami világhírű a makacsságáról...

Nálunk ez főként a sétáltatásnál jön elő, ugyanis egyszerűen utál lakott területen sétálni, azt látni kéne mit művel... Próbálom nem feladni a küzdelmet és majdnem mindennap kiviszem sétálni és az az első amint kiérünk a kapun, hogy leül. A jutalomfalatot általában el sem fogadja, azzal hiába próbálkoztam. Általában csak megyünk egy kis kört a ház előtt és ennyi a séta. Közben pedig folytan rángatja magát, még két lábra is áll, úgy próbál szökdelni... Szal elég durva .

2009. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez attól is függ, hogy konkrétan milyen helyzetekről beszélünk. Vannak fajták, amikkel bizonyos kérdésekben nem lehet, másokban viszont kifejezetten kell "vitatkozni", az ő és környezete biztnsága és egészsége érdekében.
2009. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!