Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés? (bőv. Lent)

Kutyatenyésztés? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Husky kutyusom (szuka) fél éves,kan volt rajta egy hete.

Jönnek a kiskutyák,amiket már régóta terveztünk.

Hogyan készüljek elő?


2012. aug. 7. 16:42
1 2 3
 11/26 noesamuel ***** válasza:
100%

remélem elírtad, de ha felcsináltattad a fél éves kutyádat, akkor csak 1 vödöre, és 1felmosóra lesz szükség, mert valószínű, hogy egyik sem marad meg, de ha ügyesek voltatok, akkor elintéztétek a mama kutyát is, és akkor még 1 ásó is kelleni fog.


ha el írtad, akkor nem értem, hogy mit terveztetek régóta, ha felmerül ez a kérdés??? tervezés nem egyenlő a budin elgondolkodni rajta, és 2 nyomás között kiordítani Ferinek, hogy -Fecó ne tennyésszünk, more???

-De! Jó ötlet, úgyis most lett hászkink!

2012. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezaz, hogy félig husky az apa, tehát keverék.Az is marad.A kölykök is keverékek lesznek.Ergó nem kérhetsz értük pénzt.
2012. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
ez szaporítás, nem tenyésztés és nem lehet pénzt elfogadni a kölykökért
2012. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
És a kiskutyákat úgy árulnád, hogy husky-k vagy husky keverékek?
2012. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kamukérdés. Minden le van írva benne, amit utálunk. :)
2012. aug. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy másfél éves kutya egy kamasz gyereknek felel meg. Szülhet, csak árt a lelkének meg a testének is, és nagyobb a valószínűsége, hogy komplikáció lesz. Csak akkor ne vidd ivartalaníttatni nagyon gyorsan, ha:

- van egy rakat pénzed állatorvosra, akár életmentő császármetszésre (~50 000 Ft) is farzsebben, amit bármikor előkaphatsz

- van egy rakat pénzed a kölyköket 8 hetes korukig nevelni, és mindet chipezni - ezekre törvény kötelez, nem bújhatsz ki alóla. Számold ki, hogy 6-8 kölyök esetében ez mennyi pénz, amit - mivel keverékek - senkitől nem fogsz visszakapni.

- van egy tonna időd, energiád és pénzed evelni, etetni, oltatni, elviselni egy alom kölyköt, és megfelelő (!!!) gazdát találni nekik, nem csak az első jöttmentnek odaadni, aki azt sem tudja, hogy a kutya szokott kakálni és hullik a szőre (sajnos nem humor, találkoztam ilyennel)

- tönkre akarod tenni a kutyádat már fiatalkorában.


Legközelebb meg ha ilyet tervezel, nézz utána előre. Vannak könyvek, itt az internet, ne mondd, hogy a mai világban nem tudsz egy ilyen népszerű témáról semmi infót összeszedni egyedül. Nem baj az, ha az ember kutyatenyésztéssel akar foglalkozni, csak ésszel csinálja, mert élő, érző lényekről beszélünk, akiket egy életre tönkretehetsz a hozzá nem értéseddel úgy, hogy nem is tudsz róla.

2012. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg kamukérdés. Minden le van írva benne, amit utálunk. :)"

Nekem is megfordult a fejemben, de sajnos elég sok durva dolgot láttam már ahhoz, hogy tudjam, hogy akár igaz is lehet... :/

2012. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A kölykök keverékek lesznek, és ez látszani fog rajtuk. Kb. semennyit nem fogsz értük kapni. Miért fizetne bárki egy törzskönyv nélküli kutyáért, mikor a fajtamentőknél vannak fajtatiszták is.

Ha annyira kelendőek lennének a keverék kutyák, akkor nem lennének tömve a menhelyek. Előre mondom, nagyon nehéz dolgod lesz, mert tuti, hogy nem fogsz gazdát találni, ráadásul sok pénzedbe fognak kerülni a kölykök 2 hónapon keresztül.

2012. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

akumi!

Igen, igazad van, inkább írjuk le a dolgokat ezerszer. Az a biztos. :)

Ettől függetlenül nem érzem valódinak a kérdést. Remélem igazam van és nem születik újabb felesleges alom...

2012. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
azonnal vidd el ivartalaníttatni vemhesen is lehet.
2012. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!