Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mi lehetett a...

Szerintetek mi lehetett a baj? Most már teljesen jól van hihetetlen.

Figyelt kérdés

Szóval meséltem már hogy vigyázunk egy másfél éves shih-tzura 3 hónapja. Gazdija vasárnap délután hazavitte 1 hétre,mert szabin lesz a héten. Vasárnap reggel nagyon furcsán viselkedett,csak döcögött meg ha hívtam alig jött oda de gondoltam biztos észleli a változást. Tegnap már panaszkodott anyósom hogy hazahozta és a kutya nem találja a helyét,nyüsszög,fekszik egész nap meg alig eszik. Gondoltuk biztos megviselte a hirtelen változás. Ma reggelre annyira rosszul lett hogy alig ment már,nem is evett semmit 2 napja (pedig éhenkórász kutya rettentően,bélpoklos), inni is nehezére esett,és tényleg csak feküdt semmi mást nem csinált. Anyósom felhívta az orvost aki azt mondta depressziós a kutya hozza vissza hozzánk. Beszélgettünk sokat róla,de nem jutottunk egyáltalán dűlőre..

Aztán délután 2 körül kapok egy mms-t amibe beleborzongtam,a kiskutya fekszik a helyén de olyan feje volt istenem le se tudom írni őt rémesen nyúzott. Párommal eldöntöttünk,kutyástól kimegyünk hozzá meglátogatni,ha depis akkor úgy is örülni fog nekünk meg a kutyámnak akit imád,ha meg szervi baja van nem lesz jobban. Kiértünk hát menni alig bírt,de örült nekünk,bementünk a szobába,vittem neki a kedvenc rágcsáját is és nem kellett neki,még a sajtos parizert!! se ette meg. Na innét eldöntöttük ez nem depresszió,komolyan a kutya úgy nézett ki mint nem is tudom olyan beesett arca volt,csöpögött az orra, meg csak döcögött. Aztán apósom felhívta anyósomat,hogy pénteken emlékszik voltak kint a dunánál és a kutya fürdött,hogy nem -e az a gond hogy lenyelte a vizet ami koszos vagy valami.

El kísértem anyósomat orvoshoz vele,sorra kerültünk,doki mindenhol végigtapogatta nem fájt semmije,láza se volt,de szörnyen nézett ki a kutya. Elmondtuk neki a dunás storyt is,de azt mondta nem lát semmit ezen a kutyán. Aztán vett tőle vért,berakta egy gépbe,azt mondta a kutyák fehérvérsejtszáma 9-11 között van,na most a kutyának 20 lett.. Tehát gyulladás volt a szervezetében de nem tudtuk mi az,ha szuka lett volna mondta doki h méhe lenne a hibás,de ő kan..Aztán mondta méregtelenítjük a kutyát,elmentünk hátsó helyiségbe rárakta asztalra,kötött be neki infúziót,amibe még rakott nospat meg algopirynes folyadékot és vízhajtót is .40 percig ott álltunk vele,kutya megmozdulni nem bírt.

Aztán letelt a 40 perc mondta doki figyeljük hogy jobban lesz -e meg adjunk neki enni a kedvencét,hátha..hát kiértünk kapun,jött felénk párom a kutyámmal hát a shih-tzu teljesen boldogan szaladt hozzájuk,aztán ment pisilni kb 3 percig folyamatosan csurgott neki a vízhajtótól,aztán mentünk parkba és mintha kicserélték volna. Futkározott,botozott minden,hihetetlen..

Hazakísértük még őket,hát nyüsszögött a kajáért,megevett kb 15 deka sajtos párizsit,elkezdett játszani a rágókával amit vittem neki,és újra tiszta tekintete lett és újra csintalan pofija..

De a rejtély itt van,hogy mi lehetett ez? Hogy lett jobban és mitől? Duna vízétől lehet rosszul egy kutya? Ha igen miért és hogyan? És 1 tisztítókúra ekkora csodát tesz egy kutyával? Rengeteget pisilt valóban,de én ilyet még nem pipáltam..Nem ért hozzá valaki hogy lehetett ez? Egyáltalán duna víze a bűnös biztos?


2012. aug. 7. 22:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsi hogy hosszú lett,csak így érthető a teljes story:)
2012. aug. 7. 22:14
 2/15 anonim ***** válasza:
Mivel a vérkép gyulladást mutatott ki a szervezetében, valószínűleg a Duna vize okozott neki egy fertőzést. Az orvos által adott szerek meg nem csodák, hanem pontosan kiszámított gyógyszerek az ilyen gondokra.
2012. aug. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nekem az csoda hogy egy hosszú pisilés után ennyire kitisztul,és hogy egyik pillanatról a másikra visszakaptuk a régi kiskutyát:)

Ennyire koszos lenne az a szar víz? Többet biztos nem engedik bele. Ilyenkor hol okoz fertőzést? Mert nem bélrendszeri dolog nem hányt,akkor a vérben okozott volna fertőzést?

2012. aug. 7. 22:29
 4/15 anonim ***** válasza:

Lehet bekapott valami baktériumot, és még időben észletétek, elég volt neki egy algopirynes infuzió, és helyrejött tőle. Lázas is volt a kiskutya???

Én már ezzel a Dunával ugy vagyok, hogy inkább vállalom a büntit, és beszökök a bányatóra, mert amig odajártunk semmi gond nem volt, most, hogy a Dunára járunk, a kutyán foltokban jön ki a szőr. Épp ma este voltam vele orvosnál és egyenlőre titok, hogy mi a probléma:((((

De örülök, hogy a kiskutya rendbejött.

2012. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi aranyos vagy!!

Hát pont ez volt a "baj" hogy nem volt lázas,ezért volt mérges a doki mert ez egy fantombetegség maradt így:/ Lényeg elmúlt persze,de azért nem semmi hogy ennyire veszélyes dolog. Jó lenne olvasná ezeket pár kutyás aki beviszi,mert sajnos sokat látni:/

Jobbulást te kutyusodnak is!!

2012. aug. 7. 22:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm:) remélem holnap kiderül mi a gond.

Érdekesség: Régen az orvosok, ha összeszedtek egy influenza virust, akkor egyszerűen bekötöttek maguknak egy infuziót, és hamar helyrejöttek tőle. Szóval valóban, csodákra képes:)

2012. aug. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kutya fürdik a Dunában és semmi baja tőle. Bármi érzékenység inkább egyedi dolog.

Nem a pisiléstől gyógyult meg, hanem azoktól a gyógyszerektől, amik az infiben benne voltak.

2012. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
gondolom a Duna sem mindenhol egyforma vizminőségű.
2012. aug. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Oké, akkor tisztázzuk: az infúzió nem egy szer, hanem egy beviteli forma. Abban a zacsiban, ami belefolyik a kutyába, gyógyszer van, többféle hatóanyag is lehet benne, és tudnak is még hozzáadni, ha emlékeim nem csalnak. Magyarul nincs itt semmi varázslatos, megkapta a kutya a gyógyszereket, és mivel az infúzióval közvetlenül a véráramába került a cucc, ezért elég gyorsan hatott. Azért pisilt rendeteget, mert az infúzióval sok víz került a szervezetébe, de ettől függetlenül nem tisztítókúrán vett részt, hanem gyógyszeres kezelést kapott, a sok pisi csak mellékhetás.
2012. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem,vízhajtót kapott azért pisilt:)
2012. aug. 8. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!