Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedelmeskedik...

Miért nem engedelmeskedik nekem a kutyám?

Figyelt kérdés

Eddig minden jólment mindig nekem engedelmeskedett akármi volt.Ugatott egy idegenre rászóltam hogy elég lábhoz megtette.Most ha torkomszakadtából ordítok akkor sem engeldelmeskedik nekem de szüleim fenyegető hangom rászólnak és abbahagyja.pl ma is amikor disznóvágás volt elkezdett összevissza ugatni meg ugrándozni de én rászóltam fel sem vette anyám rászólt és abbahagyta.


Mit ronthattam el hogy így elhidegült tőlem? 5éves szuka németjuhász-retriever keverék



2012. aug. 7. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutya észrevehette, hogy nem követeled meg tőle az engedelmességet, csak ordibálsz, mint valami félőrült.
2012. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem elhidegült, csak leszar.

Mondjuk a torkod szakadtából kiabálás miatt nem tekint olyan embernek, akire szabadna hallgatnia.

Az ilyesmi gyorsan rombolja a tiszteletet.

2012. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Gyengének hisz, belül már te is tudod, hogy úgysem fogja megcsinálni, és ő érzi ezt. A szüleid meg határozottak, ha csak annyit mondanánakl neki, hogy 'ssst', már abból is leállna. Legyél te újra a vezér
2012. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első és második válaszló:Nem szoktam rá torkomszakadtából ordítani csak feltételeztem hogy akkor sem csinálná meg :)

Eddig én bíztam benne tudtam hogy bármire képesek vagyunk és tisztes hangon beszéltem vele(néha kicsit kiabáltam de csak ha ideges voltam).Mostis próbálom visszaszokatni tehát ha pl magamhoz hívom vagy mondom neki hogy menjen akkor megteszi de pl ha bejön valaki és elkezd ugatni rászólok és minth ottsem lennék.

2012. aug. 8. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert megállsz a rászólásnál, látja, hogy ha nem csinálja meg, amit mondasz, akkor sem történik semmi. Csináltasd meg vele, jöjjön rá, hogy nincs más választása, mint engedelmeskedni.
2012. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval ha pl kérek tőle valamit és nem teszi akkor esetleg kicsit paskoljam meg az orrát hogy nemszabad,és megkell tennie
2012. aug. 8. 11:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ha azt mondod neki, hogy üljön le, és nem ül le, akkor felhúzod a nyakörvénél a fejét és lenyomod a fenekét. Ha azt mondod, hogy hagyja abba, amit csinál, és nem hagyja abba, akkor elélépsz, vagy megbököd, vagy bármilyen más módon eléred, hogy azt tegye, amit mondtál neki. Ha csak az orrát paskolgatod, abból nem fogja megérteni, mit kellene csinálnia, sőt, még talán dicséretnek is veszi.
2012. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!