Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a kutya amelyik tök lassan...

Az a kutya amelyik tök lassan reagál a parancsokra az rosszul lett nevelve/tanítva?

Figyelt kérdés

Néztem egy videót, az ember mondja hogy ül, fekszik, marad...

És a kutya kb 4mpe-s késéssel szépen lassan komótosan leül. Mintha nem is lenne érdeke, hogy megtegye...

Ez a kutya rosszul lett nevelve vagy lusta vagy nem?

Ha érdekel valakit betudom linkelni a videót.



2012. aug. 9. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez fajta és egyedfüggő.

A németjuhászok többsége, főleg ha munkavonalas szinte várja a parancsot és pattan, hogy azonnal megtegye. Egy újfoundlandinál pedig örüljünk, ha egyáltalán hajlandó rá 10mp-en belül. Nem azért, mert rosszul van nevelve, hanem egyszerűen ők ilyenek, értelmetlennek találják az ilyet, nem az ő stílusuk.

2012. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtás módja, sebessége nagyban függ a tanítástól. Ha kellően van motiválva a kutya és jól tanítva a gyors reagálásra, akkor gyors is lesz.
2012. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak öreg... Vagy olyan nyugodt fajta aki nem munkamániás. Ha a kutya szót fogad, akkor nincs mit agyalni ezen. Gondolom nem világbajnos sportoló akar lenni vele.
2012. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Úfoundlandiról jut eszembe: http://www.youtube.com/watch?v=ZChqmn4v1BM&feature=related nézd meg milyen lassan csinálja aztán most meg valami nagy versenyen láttam. Szerintem elképesztő, a legtöbbet kihozza ami a fajtájától telik.
2012. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Vagy rosszul van nevelve, vagy lusta, vagy egyszerűen a gazdájának nem volt fontos, hogy katonásan gyorsan csináljon mindent a kutya. Az enyémet is meglátná bármelyik komolyabban engedelmesező kiképző, a fejét fogná, hogy mi ez kérem, nyugdíjas klub, de engem különösebben nem érdekel, a kutyám kezelhető, irányítható, helyzetben gyorsan és pontosan reagál. Ha emellett a mindennapi életben három másodperc alatt ül le, akkor annyi, a behívása is csak kocogós, de egyikünknek sincs szüksége többre. A kutya nem munkamániás, én nem vagyok katonás kiképző, boldogok vagyunk így is :)
2012. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Azért arra sem kell negatívan utalni aki máshogy szereti, Akumi....
2012. aug. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Mondtam bárkire bármi negatívat? Akkor elnézést, nem állt szándékomban. Én nagyon csodálom, hogy egyesek mit ki nem tudnak hozni a kutyájukból engedelmesség terén, csak én nem vagyok az a típus, meg a kutyám sem. Csak azt próbáltam szemléltetni, hogy nem kell leszólni senkit azért, mert lassú a kutyája. Attól még lehet nagyon jó és jól nevelt kutya, hogy nem a klasszikus versenyes-vizsgás engedelmességet tudja.
2012. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:01

Ez egyáltalán nem negatív. Ez az igazság. Ha valakinek elég, hogy vezényszóra leüljön a kutya az éppen aktuális hangulatában, az nem fog munkát fektetni abba, hogy az az ülés gyors legyen. Igaz ez behívásra és sok másra is.

2012. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb linkeltem be az úfoundlandit, szóval nekem aztán nincs bajom az ilyennel. Csak az a tapasztalat, hogy például folyton megszólnak az olyanok akik nem tudják megnevelni a kutyájukat, hogy az enyémeknek milyen rossz, még levegőt sem vehetnek engedély nélkül meg "szolgalelkű" és stb csak mert én meg katonásan nevelem őket...
2012. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Na, engem emellett a lassúság mellett is valami náci kiképzőtisztnek néznek anyósék, csak mert bizonyos dolgokat meg megkövetelek a kutyától, például hogy tiltásra azonnal reagáljon, vagy behívásra azonnal induljon el, illetve ha láb alatt vannak a kutyák, akkor nem kerülgetem őket, hanem szívbaj nélkül kiparancsolom őket a szomszéd szobába vagy a kertbe, és el is várom, hogy ott maradjanak.

Az az újfundlandi amúgy nagyon jó :))

2012. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!