Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az a kutya amelyik tök lassan...

Az a kutya amelyik tök lassan reagál a parancsokra az rosszul lett nevelve/tanítva?

Figyelt kérdés

Néztem egy videót, az ember mondja hogy ül, fekszik, marad...

És a kutya kb 4mpe-s késéssel szépen lassan komótosan leül. Mintha nem is lenne érdeke, hogy megtegye...

Ez a kutya rosszul lett nevelve vagy lusta vagy nem?

Ha érdekel valakit betudom linkelni a videót.



2012. aug. 9. 12:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki úgy neveljen, ahogy akar. Egy a lényeg, a kutya boldog legyen. A munkavonalas németjuhásznak, malinak és egyéb szolgalelkű kutyának az a boldogság, ha lesheti és teljesítheti a gazdája parancsait. Más fajtáknak pedig más a boldogság.


Nekem annyi elég, hogy ha hívom, visszajön.

2012. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Szolgalelkű az ...... Ha a gyereked szótfogad az iskolában, ne adj isten kitűnő mer lenni, akkor ő is szolgalelkű lesz?
2012. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is tök lassan reagál, főleg az ül és fekszik parancsokra, és nincs olyan szép szoros lábnál követésünk és fordulásunk sem, mint mondjuk egy malinois-nak. Ami trükköket felnőtt korában klikkerrel tanítottam neki, arra általában valamivel gyorsabban reagál és nagyobb lelkesedéssel csinálja, mint a korábban klikker nélkül tanított engedelmességet. Eddig minden vizsgánkon kifogást emelt a bíró, hogy lassan veszi fel a poziciót, vagy nem elég pontos a pozició, de engem nem zavar. Legjobb tudásom szerint kihozom belőle amit sikerül, próbálom a meglévőket pontosítani és fejleszteni de ennyi. Nem fogok szégyenkezni amiatt, hogy lassú, főleg, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy az országban hány ilyen fajtájú kutyának van egyáltalán bármilyen vizsgája is.
2012. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Miért? Nem szolgalelkű? :-) Ezeket a típusokat így szokták nevezni. Gyakorlatilag a gazda az isten és ha pisszent, a kutya nem mer fingani sem. :-)
2012. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

ma 14:52

Alakítani, javítani sosem késő. Ha bejött a klikker, tökéletesen lehet a már megtanított dolgokat javítani vele.

Aki vizsgázik, annak ismernie illik az elvárásokat. Most a gyors, precíz végrehajtás az ideális.

2012. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy mi az elvárás, de nem különösebben érdekel. Nekem így jó, a kutyám ilyen, én is ilyen vagyok. Ha a bírónak nem tetszik szóvá teheti, megköszönöm, ha nagyon nem tetszik neki, akkor nem fogadja el és kész. Amíg elfogadják, addig így vizsgázunk, ha már magasabb szinteken ez nem fog beleférni, akkor nem vizsgázunk magasabb szintre. Ilyen egyszerű.
2012. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!