Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó ötlet?...

Szerintetek ez jó ötlet? Beválhat?

Figyelt kérdés

Egy faluban lakom és nagy házban nagy udvarral. A szomszédságba nemrég költöztek ide. Van egy kutyájuk is. Ahogy figyelem nem nagyon adnak neki se enni se inni. Nemrég a felső szomszéd ráállt arra hogy néha néha hoz a kutyának inni meg maradékot. Aztán körülbelül 2 hete én is vittem át neki vasárnapról maradt csontokat (vasárnap mindig húslevest főzünk). Aztán most vasárnap megkérdeztem, hogy vihetek-e rendszeresen a kutyának enni, és beleegyeztek. Na és most a kutya kicsit jobb színben van. Nagyon sovány ráadásul ki van kötve egy alig 2 méteres láncon. Nem foglalkoznak vele. Azon gondolkodtam még, hogy megkérdezem még azt hogy nem-e elvihetném sétálni...

Mindezt azért csinálom, mert megsajnáltam szegényt, illetve megfordult a fejemben, hogy talán így anyáék is belátják (de főleg apum), hogy tudok gondoskodni egy kutyáról. Már egy éve akarok egy nagyobb kölyökkutyát, de aztán összejött minden. Meg például nincs kerítésünk se a hátsó kertben. És szinte ez a legnagyobb probléma. Meg az, hogy szerintük drága egy kutya tartása. Szerintem annyira nem, mert végül is nem kell neki mindig tápot enni.

Sajnos nincs jobb ötletem ahhoz, hogy beláttassam a szüleimmel, hogy jó lenne egy kutya.

Mit gondoltok mindezekről?



2012. aug. 9. 10:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó ötlet. Annak a szegény kutyának is jobb lesz és te is kikutyázhatod magad.
2012. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédot feljelented a jegyzőnél a lánc és az éheztetés miatt. Neked pedig akkor lesz kutya, ha biztonságos kerítésetek lesz.

A szomszéd kutyának a csont nem étel. Ha kutyát akarsz majd, előtte olvass a kutya etetéséről, és a többi tartási tanácsokról.

2012. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Aztán most vasárnap megkérdeztem, hogy vihetek-e rendszeresen a kutyának enni, és beleegyeztek."

Ami nálam azt jelenti, hogy papáméktól tápot illetve főtt kaját. Nem csontot. Tudom, hogy a kutya nem csak csontot eszik.

2012. aug. 9. 10:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Valahol szerencsés a kutya, hogy legalább nem hal éhen. De a tartási módja felér az állatkínzással.
2012. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jelentsd be az állatvédőrségnek, 2 méteres láncon nem tartható egy kutya sem, és az éheztetés is olyan dolog, amin változtatnia kell a gazdának.

Egyébként meg foglalkozz vele, amennyit csak tudsz, nagyon jót teszel vele szegény kutyának :)

2012. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy kedves kutya, ugye? Jelentsd be az állatvédőknek, vagy ha gondolod beszéld rá anyukádékat, csináljatok hátulra kerítést, és akkor talán (!) be is fogadhatnátok azt a kutyust. Ez nálunk is így volt pár éve, csak a szomszédban egy 14 éves labrador volt. Őt sem etették, itatták. Anyáékat rábeszéltük testvéreimmel, és mi kerestünk pénz az állatorvosra. Sajnos 16 évesen Lucky (így neveztük el) elpusztult öregedése miatt. De hosszú életet élt.
2012. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Meg az, hogy szerintük drága egy kutya tartása. Szerintem annyira nem, mert végül is nem kell neki mindig tápot enni."


De a kutyának nem csak ételre van szüksége.


Oké: pórázt, nyakörvet elég egyszer venni és etető-itató tálnak is jó pl: 1-1 régi lábas, házat is csak egyszer kell építeni, egy-két rongy vagy olcsóbb labda megteszi játéknak.

DE orvoshoz is kell néha vinni: a kölyök oltási program (ami szerintem feltétlenül szükséges) nem olcsó mulatság, plusz chip (regisztrációval) is pár ezer forint, évente minimum a veszettségi oltás (bár én mindig kombit adatok), negyed évente a féreghajtó (csak pár százas ugyan de rendszeres kiadás), a bolha és kullancs riasztók... És akkor eddig 1 full egészséges kutyáról beszélek aki ezen kivűl még bármikor orvosi ellátásra szorulhat (akár sürgősen hétvégén vagy éjjel).


Szerintem foglalkozz a szomszéd kutyájával amennyit csak tudsz és a saját kutyát gondold még át párszor.

2012. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor vágj bele a sétáltatásába, ha ezt rendszeresen tudod biztositani. csinálod egy évig, aztán kapsz egy saját kutyát, mert a szüleid ugy itélik meg, hogy felelősségteljes vagy. De mi lesz akkor a szomszéd kutyával???? azzal, hogy 1 évig gondoskodsz róla, és utána cserbenhagyod, nagyobb fájdalmat okozol neki, mintha minden maradna a régiben. Ezt gondold át. vagy kunyizzátok el őt a szomszédtól. ha nem foglalkozik vele, gondolom akkor a szüksége nincs rá.
2012. aug. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!