Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrülök ettől a nőtől! Most...

Megőrülök ettől a nőtől! Most az én kutyámat büntessem az ő ostobasága miatt?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos havanese kutyám. Nagyon jól nevelt, szocializált kutyus, elég egyszer elmondani neki mindent, de ha mégsem, akkor a tudtára adom, hogy szót kell fogadnia (nem bántom). Van egy nő az utcánkban, akinek van egy foxija. Idősebb, mint az enyém, már elmúlt 1 éves, de a nő egyáltalán nem neveli a kutyát, csak ha már nagyon nem tud mit kezdeni a kutyával, akkor felkap egy botot és csapkod a kutya felé. Az első találkozásunk úgy zajlott, hogy az én 3 hónapos kutyámra ráfeküdt a már akkor is kifejlett méretű kutyája, a földhöz szorította és nem engedte az én kutyám meg visítva próbált menekülni. A nő állította, hogy csak játszanak és örömében sír a kutyám.:S Jobbnak láttam, ha elmegyünk, de a kutyája jött utánunk és mindenáron le akarta megint teperni az én kutyámat. Nem vagyok híve a felkapkodásnak, de nem tudtam távol tartani a foxit úgyhogy felvettem a kutyámat, aztán az még 10 percig!!! ugrált rám folyamatosan, nem tudtam egy lépést sem tenni, mert akkor a hátamra ugrált és majdnem elestem. A gazdája jó messziről kiabált a kutyájának, de nem jött volna oda, hogy megfogja vagy valami én meg nem akartam bántani a foxit, mert nem ő tehet róla, hogy aberrált a gazdája. És ez minden alkalommal így ment, amikor találkoztunk. Aztán inkább kerültük őket, de amikor nagyobb lett az én kutyám is, akkor megint összefutottunk és már nem hagyta magát, így nem telepedett rá többet a foxi, szóval nem kerültük őket tovább.


Időközben rengeteg panaszt hallottam a nőről, hogy nem neveli a kutyáját és közben bunkó a stílusa is. Pl. egy néni mesélte, hogy ráugrott a foxi az unokájára és a télikabátján végighúzta a lábait, ami tiszta mocsok lett tőle, ráadásul a kislánynak a nyakát is megmarta, bár biztos nem szándékosan de én akkor is ott süllyedtem volna el szégyenemben, hogy nem tudom kordában tartani a kutyámat. De ez a nő elintézte annyival, hogy azért van a gyereken a kabát, hogy ne ő legyen koszos és otthagyta őket. Még csak bocsánatot sem kért!


Én klikkerrel tanítom a kutyámat és mindig volt nálam jutalomfalat, de ha több kutya is volt mellettünk, akkor bezártam a jutalomfalat tartó száját és addig nem vettem elő, amíg más is volt ott. Persze megérezték a kutyák, de a gazdájuknak elég volt egyszer rászólni és nem foglalkoztak vele többet, kivéve a foxit. Ekkor is percekig ugrált rám a gazdája pedig mellettem állva nézte végig egy hang nélkül, aztán mikor máskor találkoztunk és még messzebb adtam egy utolsó falatot a kutyámnak már forgatta a szemét, meg húzta a száját.


Másik eset volt, amikor beszélgettem egy másik kutyással, aki szintén klikkerezett sikeresen, és adott pár jó tanácsot. Az egyik kutyájánál volt egy labda, amikor megjelent a nő a foxival és a foxi egyből el akarta venni a labdát a másik kutyától, de az nem adta oda és a foxi addig erősködött, amíg a másik kutya vicsorogva nekiugrott. Percekig szidta a pasit, hogy ezért nem szoktak lehozni játékot a kutyások, mert ez lesz a vége. Azóta ő minden nap labdával és különböző játékokkal jelenik meg, de az ő kutyája mindig begyűjti az összeset, kiveszi a másik kutya szájából, többször megkapott engem is, mert a játékot próbálta kivenni a kezemből. Ez persze nem probléma, mert "csak játszik". Aztán nemrég volt egy időszak, amikor az én kutyám is megelégelte a dolgot és folyton összeverekedtek a játékokon, de sosem történt semmi komoly, inkább csak acsarkodtak. Persze mindig az én kutyám volt a hibás, de ő sosem mozdult feléjük, hogy mondjuk szétválassza őket, vagy rászóljon a saját kutyájára, mindig csak azt kiabálta, az én kutyámnak hogy "mit csinálsz?" és aztán hozzátette, hogy "minden alkalommal!". Én rászóltam a kutyámra, de azért érdekes volt, hogy egyik kutyával sem volt ilyen problémánk, csak ezzel az egyel, a többivel szépen eljátszott, tudtak osztozkodni a játékokon. Én sikeresen leneveltem a kutyámat arról, hogy így reagáljon rá, ha elveszi a játékát, de persze most is próbálja visszaszerezni, amikor rögtön kikapja a szájából, de az nem baj, hogy a foxi ekkor is morog rá, csak azért nem verekednek már össze, mert az én kutyámat letiltottam róla. Ha nem félteném a kutyámat, szívem szerint hagynám, hogy lejátsszák egymás között, de nem akarok bajt a saját kutyámnak.


Tegnap pedig végleg kiborult a bili nálam. Minden este 20 körül jó pár kutya összegyűlik előttünk a parkban a játszani. Az én kutyám nagyon élvezi, mindig önfeledten szaladgál a többi kutyussal. Persze a bolond nő is ott van, de úgy voltam vele, hogy köszönök neki aztán nem is nézek rá, mert úgysem miatta megyünk oda. Van a társaságban egy labrador keverék 2 év körüli szuka kutya és egy idősebb néni a gazdája. A kutya sajnos nagyon csúnyán védi a játékot, amit ő meg akar szerezni, de a néni mindig erőteljesen rászól és ilyen esetben kap egy tockost a kutya. Nem biztos, hogy ez a legjobb módszer, de legalább próbálkozik, úgyhogy sosem tudtam haragudni rá emiatt. Az én kutyám is visított már fel miatta, de nem lett baja, csak megijedt a nagy morgástól, szóval sosem bántott még egy kutyát sem. Tegnap ugyanezen okból kifolyólag összekapott a foxival, de annyi volt a dolog, hogy földre teperte és egymásra vicsorogtak, egyik sem kapott a másik felé. A labi keverék gazdája azonnal ott termett és leszedte a kutyáját a foxiról, aztán le is szidta. A foxi gazdája, csak jajveszékelt méterekről és neki is benyögte, hogy "minden alkalommal!", miközben először láttam őket összekapni. A néninek sem kellett több, leállt vele veszekedni, hogy "ébredjen már fel! mi az, hogy minden alkalommal? előfordul ilyen is, de nem minden alkalommal!". A foxi gazdi csak motyogott az orra alatt és bár lehet nem kellett volna, de már olyan dühös voltam, hogy én is odaszóltam, hogy "persze minden kutya hülye, csak az övé nem!", aztán elmentünk mi is, mert ideges is lettem, meg vásárolnunk is kellett. Visszafelé menet odajött hozzám a nő, hogy mondjuk már el neki, hogy ugyan mi bajunk van vele. Hát azt hittem lehidalok!:S Olyan ideges voltam, hogy csak azt tudtam kinyögni, hogy az nem volt baj, hogy az ő kutyája mindig egzecíroztatta az enyémet, de az én kutyámra nagyon tud panaszkodni, mert mindenkitől halljuk vissza, hogy ilyen meg olyan az én kutyám. Persze mindent letagadott, de mondtam, hogy nem kell megjátszani a hülyét, mert nem egy embertől hallottuk vissza. Erre elkezdi, hogy miért mondana ilyet, ő nem is foglalkozik velünk. Mondta a párom, hogy akkor ez maradjon is így, aztán otthagytuk, mert már remegtem az idegtől.:S Sajnos nem viselem jól a konfrontációt, szerintem életemben nem vesztem még össze senkivel, mert a végtelenségig képes vagyok tűrni, de ezt már nem bírtam szó nélkül hagyni.


Most meg azon agyalok, hogy ezek után hogy vigyem le a kutyámat játszani, ha ő is ott van? Idegbajt kapok attól, hogy folyton húzgálja a száját, motyog az orra alatt, de ha valaki visszakérdez, akkor már nem meri hangosan megismételni. Szóval nagyon nem bírom már a látványát sem, de a kutyámat nem akarom büntetni, csak már attól gyomoridegem lesz, ha rágondolok. Szerintetek menjek oda, mintha mi sem történt volna? Vagy jobb, ha elkerülöm? Az a baj, hogy már jártunk sétálni másfelé is, de csak itt vannak olyan kutyák, akikkel ilyen jót játszik az enyém.:(


Tudnék még rengeteg ilyen sztorit mesélni a nőről, de már így is örülök, ha valaki végigolvas!:) Szóval mit gondoltok erről?


2012. aug. 9. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Mi volna, ha közösen beszélnétek a nővel? Felsorolni az általatok vélt hibákat, amivel kilóg a társaságból. Akár felajánlani neki, segítetek javítani a kutya viselkedésén. Ha nem vevő rá, nyíltan megmondani, nem kívánatos köztetek és mindent meg fogtok tenni, hogy érezze kizárva magát onnan.
2012. aug. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mindenhol vannak ilyenek. Védekezni csak úgy tudsz, ha felveszed a stílusát és eléred, hogy elmeneküljön, ha messziről meglát.
2012. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

azt hogy szerintem nincs olyan paneltelep a világon ahol ne lenne ilyen gazdi:) Nálunk is van ne aggódj,sőt nem is 1.. Kutyámat szó szerint megtámadta egy törpepincser nagyon durván,gazdája meg nevetett rajta,mikor már a kutyám nyakát kapta el odébbtoltam a lábammal a kutyáját az meg az én lábszáramat kezdte el tépni,gazdája meg csak nézett minket,alig bírtam lerángatni magamról a vakarcsot..és ez csak 1 eset,nálunk inkább ezek meg a yorkik,csivavákkal van a gond,rettentően el vannak szállva maguktól gazdájukkal együtt..

Kikerüljük őket. Sőt van olyan eset hogy a futtatóban olyan kutya van akivel tudom hogy az én kutyám nem jön ki. Akkor odébbmegyünk elkezdünk labdázni ketten és megvárjuk míg elmegy az a kutya,utána megyünk be,vagy ha nem megy el akkor simán labdázunk.

Ne hozd a kutyádat ilyen helyzetbe,mert félni fog csak a kutyáktól ha ennyire erős támadások érik nem a te hibádból. Inkább kerüld el az olyan kutyásokat,menjetek el ketten akkor valahova ahogy mi is,lesz olyan alkalom ne aggódj mikor nem lesz ott a nőci.

2012. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyrészt senki sem meri a szemébe mondani, hogy baja van vele, szóval nem hiszem, hogy mások vevők lennének rá. Másrészt a nő meg van győződve róla, hogy ő tökéletesen neveli a kutyát. Ezt onnan tudom, hogy volt az a srác, aki szintén klikkerezett és amikor a nő éppen szidta, megkérdezte, hogy nem gondolkodott-e azon, hogy kutyaiskolába vigye a kutyát, de azt mondta, hogy nem, mert most már többször visszajön. Na és nem is lehetett többet beszélni róla erről, mert szerinte nincs rá szüksége. Másrészt szintén tegnap történt, hogy a foxi egy játékért ugrált fel egy másik hölgyre, aki próbálta elérni, hogy a kutya leüljön és akkor dobja el neki a játékot. Erre azt mondta a foxi gazdája, hogy elég irreális elvárni egy foxitól, hogy ne ugráljon.:S Szóval elintézi azzal, hogy a fajta jelleg a makacsság, mivel terrier és nem is próbál rajta változtatni.
2012. aug. 9. 12:37
 5/23 A kérdező kommentje:
Kvittagirl köszönöm a tanácsot, sajnos én sem látok más megoldást.:( De ez olyan igazságtalan, hogy ő ilyen sötét és az én kutyám szívjon.:( Az a baj, hogy mindig ő az első ott és az utolsó is, úgyhogy szinte esélytelen, hogy legyen ott.:( De van egy másik kis barátja az én kutyámnak, akivel jól elvan, csak vele ritkán találkozunk és azért az mégsem az igazi, amikor én játszom a kutyával, mintha más kutyákkal játszana.:/ Na de akkor meglátjuk mi lesz, remélem néha azért elmarad a parkból!:)
2012. aug. 9. 12:41
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
kerüld, amennyire tudod, ne foglalkozz vele. a néni idegesítő, de sajnos tényleg, mindig, mindenütt vannak ilyenek. tapasztalatom szerint ezek az emberek szinte mindig letagadják az egészet, ha egyenesen a szemükbe mondod és szembesíted velük. nálunk is van rengeteg ilyen, megtanultam együtt élni velük, inkább kommunikáljak egy kicsit többet és legyen nekem melósabb, de ne érjék kellemetlen hatások a kutyámat. én alapban nem szólok, az élni és élni hagyni a jelmondatom. kivéve egy esetet, amikor egy nő póráz nélkül sétáltatta a kutyáját, aki megtámadta az enyémet és persze nem hallgatott a gazdájára, de azért el volt engedve. mivel szemből jött és láttam, könnyen elhárítottam, a nő a kutya nevének lagymatag kimondásán túl nem sokat tett a konfliktus megoldása érdekében. a kutya elment és bár a nő tehetetlen volt, eszébe se jutott, h talán pórázra kellene tenni, ha ennyire nem fogad szót. két sarokkal arrébb hátulról megtámadta a kutyámat. még mindig szabadon volt és a gazdája annyira figyelt rá, h észre sem vette, h a kutyája épp nekünkront 10 percen belül másodszor. akkor életemben először az volt az érzésem, h most leeszik a kutyámat a póráz végéről és a nő csak simán végignézi. na akkor szó szerint üvöltöttem azzal a nővel, mert nem értettem, h lehet ennyire felelőtlen és ennyire érzéketlen a helyzettel szemben, h a kutyája most próbál kinyírni egy másikat (másodszorra még csak nem is hívogatta, csak állt és nézte, h mi történik)
2012. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Jézusom!:S Akkor mi még jobban is jártunk!:) Az én kutyám hála a jó égnek nagyon jól kezeli az ilyen helyzeteket. Ha látom, hogy rámordultak és csak megijedt, de nem történt semmi, akkor csak odahívom és ráteszem a kezem, amíg megnyugszik. Ha ez megtörtént, akkor megsimogatom és küldöm tovább játszani. Úgy látszik, hogy ez bevált, mert akármilyen nagy "veszekedésbe" került eddig, egyszer sem viselte meg a dolog, fél perccel később már szaladgált tovább, mintha semmi sem történt volna. Na persze nem szeretném megkockáztatni, hogy egyszer valami baja essen, de ilyen szempontból (is) büszke vagyok rá.:) Persze én is mindig ugrok, ha veszélyt érzek, de nem mindig vagyok elég gyors, aztán bármikor megtörténhet a baj.:( Remélem egyikőtök kutyájának sem lett semmi baja!
2012. aug. 9. 12:59
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne te menj odébb. HA a kutyája nem vislekedik, akkor meg told odébb, nehogy már még nektek kelljen "bújkálni". Akinek nem tud vislekedni a kutyája, az menjen ki a prérire, ha belátja h így van, ha nem. Én simán elzavarok meg kiaktatok bárkit, aki röhögve nézi, h a kutyája támad mindenre meg mindenkire.


Egy pacák azóta sétáltatja pórázon a kutyát h megígértem, h ha mégegyszer meglátom próáz nélkül h nekiáll acsarkodn ia kutyámmal, akkor az enyémet is elengedem és nem fogok rászólni akkor se, ha agresszívvé válik. Azzal védekezett h a kutyusa nem bírja a pórázt, de érdekes, mióta megfenyegettem bírja...

Neki is megmondtam, h a környéken az én kutyám van egyedül nevelve, nehogy már nekem kelljen másokat kerülgetni. Aki kutyája nem tud vislekedni, az húzzon a francba.

2012. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Little Red

teljesen igazad van, de azért a kutyád termetét is vedd figyelembe, h te azzal fenyegetőzöl, h elengeded, azt fenyegetésnek is fogják venni. az enyém 13 kg-os keverék, pálcika lábakkal, ha én ezzel jönnék, nem fenyegetésnek vennék a kutyámat, hanem jutalomfalatnak. őt nekem kell megvédenem a póráz nélkül sétáltatott, mégis behívhatatlan kutyáktól és mondanám, h elegem van, de azért a többi gazdi legalább odajön ilyenkor és a maga balf@sz módján kerülgeti a kutyáját mint a forró kását, és próbálja leénekelni az enyémről. ott legalább a részvételt lehet díjazni, ha a teljesítményt nem is

2012. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Tudod mi a vicces? Az, h ismerik a kutyámat és tudják, h egy tacskó is széttépné, mert NEM HARAP, akkor se, ha az élete múlik rajta. Sajnos volt rá példa, kipróbálthattuk, mikor marcangolta egy kutya, nem harapott.

A macskákra is vadászik, mint egy megszállot, majd amikor szerencsés és utoléri őket, akkor megnyalogatja őket...Szerinted veszélyt jelent a kutya?


De arra a kérdésemre a pacák se tudott (és te se tudsz) értelmes választ adni, h ha neki lehet a kiskutyáját próáz nélkül sétáltatni, akkor nekem miért nem? Nem érdekel mekkora, milyen fajta, kutya és kész.

2012. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!