Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántja a nyest a kiskutyát?

Bántja a nyest a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy a nyest elriasztására jó módszer a kutyaszőr, kutyaürülék, mert a nyest elkerüli a kutyaszagot.

Arról azonban nem találtam semmit, hogy ez kiskutyánál is igaz-e, akinek ugyan az ijesztő kutyaszaga meg van, de fizikailag nem jelent kihívást a nyestnek, simán el tudná pusztítani.

Kell az udvarban tartott kiskutyánál extra védelemmel készülni nyest ellen?



#kiskutya #nyest #nyest elleni védelem
2012. aug. 10. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha még kölyök a kutya, akkor semmiképp nem hagynám éjszakára kint. Teszem azt három hónapos tacskó, akkor még nagyon védtelen. De ha például közép ázsiai kölyök, ami köztudottan nagytestű már kölyökként is, akkor attól nem félnék, hogy elviszi a nyest. Amúgy hálátlan egy férgek, mindenhova bejutnak, sorban rabolják ki az ólakat!
2012. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

2,5 hónapos Jack Russel Terrier-ről van szó, tehát kicsi és védtelen még, csak az a kérdés, hogy van-e mitől védeni (lesz zárt kutyaháza és egy kb. 30 m2-es elzárt saját területe éjszakára, de a nyest be tud jutni, ha akar).

Az nem kérdés, hogy ha akarja, akkor fizikailag tudja bántani a nyest, csak arra számítok, hogy ez nem merül fel, mert eleve elkerüli a kutyákat a szaguk alapján, függetlenül attól, hogy ekkora vagy ennél nagyobb más állatokat (pl. tyúk) simán megtámad. Még nem hallottam róla, hogy kiskutyát bántott volna, de egy aggódó anyuka beültette a fülembe és szeretnék meggyőződni, hogy megalapozott-e ez az aggódalom vagy csak olyan "logikus" és természetes, hogy mindentől meg kell óvni a kiskutyát.

Nagyon nem mindegy a helye előkészítése szempontjából, hogy "nyestbiztos"-e a helye. A házba csak végszükség esetén hoznánk be, fontos lenne, hogy a kinti helyét szokja meg teljesen és ne később kelljen "kirakni", ami sokkal nehezebb.

2012. aug. 10. 16:04
 3/7 anonim válasza:
Kiskutyát,főleg ami ilyen kicsi testű,védetlen,ne hagyd kint éjjelre,mert abból könnyen baj lesz,hiszen a nyest elbánhat vele!
2012. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kis kutyát nem szabad éjszakára kint hagyni. Éjjel sírni fog és a szomszédoknak nem fog tetszeni.
2012. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb megelőzni a bajt és ha máskor nem is, de éjszakára vigyétek be a házba. Nem túl nagy méretű nagy korában sem. Ez nem megoldható?
2012. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Ha megnő gond nélkül kint lehet hagyni, nagy franc a jack russel, patkányozó fajta, a nyestet gerincen ragadja, aztán jóccakát!! Nem lesz ott baj, csak míg picike, addig nem tudja mi tájban az idő!
2012. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem tudom nezi e még valaki a kérdést és fog e válaszolni, de én is hasonló kérdéssel küzdök. Van egy 2 hónapos német juhász labrador keverék kiskutyám, a házba behozni sajnos nincs lehetőségem, bezárni pedig nem igen szeretném. Tudja őt bántani a nyest?
2020. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!