Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Dobermannról?

Vélemények a Dobermannról?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 11:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Okos kutya, következetes nevelést igényel...nagyon igényli a gazdája közelségét, tehát nem lehet kennelbe zárni ... bár szerintem egy kutyát sem :-). én szeretem ezt a fajtát, de egy dolog miatt nem tartanék...hogy rövid ideig élnek...nagyon sok olyan esetet hallok, hogy különböző okokból 6-7 éves korukban elmennek...nagyon kevés van amelyik megéli a 12 éves kort :( nekem csak ezért nem tetszik ez a fajta
2009. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
előző válaszolo vagyok....azt akartam mondani, hogy ez nem tetszik a fajtában :-)...kicsit hülyén fogalmaztam.
2009. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A haverom Dobermanja 17 éves ami szerintem elég durva,de meg is látszik rajta a kor.
2009. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon kedves ismerősömnek (2gyerekes apuka) évek óta dobijaik vannak. Jelenleg egy gyönyörű barna szukájuk van. Én csak ezt az egy egyedet ismerem a fajtából, de ez alapján elmondhatom,h nagyon intelligens, okos fajta. Jól képezhető, baromi apportos, jó Ö-V adottságokkal bír. Jól kijön más állatokkal (persze szoktatás kérdése is!), és tényleg nagyon nagy a mozgás igénye, rengeteget kell vele mozogni, sportolni. Bármire kapható, legyen az labdázás, botozás, kirándulás, vagy ágyban alvás. Akit megszeret azt egy életen át nem felejti el, viszont idegenekkel szemben közömbös, nem haverkodik egyből.

A szőre miatt télen kell neki a meleg, fűtött ház.

2009. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A DObermann nagyon okos, és temperamentumos fajta, igaz, kicsi korától el kell kezdeni a kiképzését, és szocializálni kell, egy megfelelően szocializált, nevelt, képzett kutyáa tényleg kutya lesz...

Tehát a DObermannokhoz következets, és hozzáértő ember kell!

2009. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Láttam, kiemeled a kérdésed: mit szeretnél pontosan tudni róla? Van kérdésed? ha gondolod, privátot is írhatsz.
2009. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ja hát gondololtam tudtok újat mondani, de sebaj, mostmár nagyjából tudok mindent amit tudni akartam :)

köszönöm :)

2009. júl. 25. 20:44
 18/18 anonim ***** válasza:
Imádom a dobikat,nagyon-nagyon okosak,rettenetesen hűségesek,viszont nagyon sokat kell velük foglalkozni,én nem mehetek el otthonról csak úgy,ha tehetem mindig viszem magammal a dobimat,mert kiordítja a lelkét ha 1 percre is egyedül hagyom. Télen meleg hely kell nekik,mert nagyon fázósak,ha társasházba szeretnéd akkor nagyon sokat foglalkozz vele,sétáltasd,futtasd,hisz nagyon nagy a mozgásigénye.
2010. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!