Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boldogulnék egy rotival?

Boldogulnék egy rotival?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. Kérlek ne hurrogjatok le, mert már sokszor olvastam. Na szóval van egy ismerősöm akinek roti kiskutyái vannak. Elég erős kezű vagyok, mert van egy bernáthegyim akit nagyon "szigorúan " nevelek és hallgat is rám. Nem engedek meg neki mindent. Azon gondolkoztam,hogy elbírnék e egy rotival. És van egy 3 éves hugom. Előre is köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 21. 19:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%

Hát a roti az nem való se elsőkézbe,se gyengekézbe :)

De ha valóban úgy érzed,hogy 12 évesen biztos menne a dolog,akkor biztos boldogulnál vele.

2009. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Sztem, már az bizonyítja, h alkalmas vagy rá, hogy elgondolkoztál rajta. Érleld még egy kicsit, de sztem igen a válasz.


Én pl így 21 évesen sem vállalnék be kan am. staffot, pedig imádom őket!:D

2009. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A rottweiler: gondolom nevelés kérdése is, de alapjában imádja a gyerekeket. Nem bántaná őket, inkább védelmezi.

Az a kérdés, hogy mondjuk sétáláskor meg bírnád e tartani ha jön egy cica...itt nem muszáj erősnek lenned, ha jól be tudod tanítani, és ha ráparancsolsz, akkor hallgat rád, és szépen megy tovább.


Én az anno elkóborolt német juhászunkkal jártam úgy, hogy mikor mentem haza, pont megláttam. Szóltam neki, hogy jöjjön oda. Póráz, nyakörv ugye nem volt kéznél, bár már tudtam, hogy megszökött. Város lakott területén sosem mertük elengedni, mert önfejű volt...akadt, hogy nem hallotta meg a parancsot.

Akkor viszont elég volt annyi, hogy a nyakához hozzáérve jelezzem, hogy mi szépen megyünk tovább haza. Én is meglepődtem, mert féltem, hogy most mi lesz...


Ha pl. egy ilyen esetben a bernáthegyiddel nyugodt volnál, mert tudod, hogy egy szavadba kerül -ha gondot érzékelnél- ,és menne tovább, akkor bízhatsz benne, hogy helyt tudsz állni a rottweilerrel is.

De azért olvass utána, hogy milyen kutya: [link]

[link]

Van még sok jó oldal, írd ba a google-be: Rottweiler tulajdonságai

2009. júl. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még megfontolom.
2009. júl. 21. 20:33
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
vhol olvastam, h megbüntetnek (te esetedben a szüleid) ha olyan kezében van a kutya, aki nem elég erős megtartani (pl ha megharap vkit).
2009. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A roti nem egy vadállat, ha szeretik olyan mint egy kezes bárány..:) Nemértem miért kell ezt felfújni.. tényleg vannak hülye kutyák is akiknek szigor kell, de az általában a gazdi hibája.. ha kölyköt viszel haza azzal nem lesz gondod.:)
2009. júl. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
a kölyök egyszer nagy lesz és ha önfejű, nem együttműködő, akkor majd mehet hozzád a magán kutyatanár...
2009. júl. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiába találták ki a kutyaiskolát.. kölyök korban párszor elmegy, nem lesz belőle önfejű "állat".
2009. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Én 13 évesen hoztam az első Rottimat, azóta nem volt más fajta kutyám. Örök szerelem!

Ha elég karakán vagy, és van hangod, nem lesz gond, hidd el! Imádni fogjátok egymást!

2009. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Először a szüleiddel beszéldd meg.... És azzalis legyél tisztába, hogy, egy roti teljesen más vérmérsékletű mint egy bernáthegyi..... Amúgy meg szerintem én 20 évesen nem szereznék be semmilyen agresszívabb jellemű kutyát a 3 éves hugom mellé.... Nem azért mert hogy szétszedi mert idegbeteg... Elég ha, csak játszásból megkapja az arcát.....

Gondolkozz el rajta... Nekem Amstaffom van és szerintem tudom h., mit írok.....

2009. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!