Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boldogulnék egy rotival?

Boldogulnék egy rotival?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. Kérlek ne hurrogjatok le, mert már sokszor olvastam. Na szóval van egy ismerősöm akinek roti kiskutyái vannak. Elég erős kezű vagyok, mert van egy bernáthegyim akit nagyon "szigorúan " nevelek és hallgat is rám. Nem engedek meg neki mindent. Azon gondolkoztam,hogy elbírnék e egy rotival. És van egy 3 éves hugom. Előre is köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 21. 19:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
11:32 es válaszolónak: tisztában vagyok vele,hogy nem olyan vérmésékletű, de volt a bernáthegyim előtt egy amerikai bulldogom aki majdnem olyan mint egy roti. Ő se tésztából volt. 8 évesen mégis megtudtam nevelni. Az összes kutyánk engem nézett falka vezérnek. Apa, anya hiába kiabál neki,hogy üljön le vagy maradjon ott. Füle botját se mozdítja nekik. Én vagyok a a falkavezér.tisztában vagyok vele,hogy nem lenne piskóta a nevelése. Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 23. 14:46
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Na..hát leírok neked egy könyvből a rottweiler-ről,hogy tudd,milyen :)..talán segít

A rottweilerkölykök erős csontozatukkal lekicsinyített felnőtt kutyára emlékeztetnek.Ne hagyjuk, hogy hízelgő külseje megtévesszen bennünket, mert nevelése egyáltalán nem könnyű.A rottweilernek erős álkapcsa és tekintélyt parancsoló külseje van.Ha nem ismerjük, jobb nem belekötni.

Tehát egy 12 éves lány nem hiszem,hogy elbánna egy ilyen kutyával.De ha átmész ahhoz az ismerősödhöz,és..nem is tudom..megpróbálod nevelni őket,akkor kipróbálhatod,sikerülne e neked :)

2009. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

Még valami lenne itt:

Inteligens,bátor és állhatatos.Jó nyájörző, és örző-védő kutyaként is remekel.Szereti a családot és a gyerekeket,akiket akár élete árán is megvéd...

Ha még érdekel róla valami,mert van egy pici még itt..

különben a másik neve "henteskutya" :D

2009. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"...Én vagyok a a falkavezér.tisztában vagyok vele,hogy nem lenne piskóta a nevelése. "

Akkor meg mi a fenének tetted fel a kérdést?

2009. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló: Rendes válaszokat vártam és azokat is kaptam. Te meg mi a fenének okoskodsz amugy bele?!.
2009. júl. 26. 13:28
 16/21 A kérdező kommentje:
És azért tettem fel a kérdést,hogy a többiek mit gondolnak róla. Azért mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 26. 13:29
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

En csak batoritani tudlak.

Nekem is rotim van. 4 honaposan kerult hozzam. Konnyen nevelheto, csak par jutifalat kell hozza. A cicakkal tenyleg gond van, de idovel azt is kinovi. Seta kozben neha rangat, de eleg raszolni, es abbahegyja. 1,5 eves kislanyt nyugodtan kint hagyom vele az udvaron, turi, akarhogy nyuzbalja, cincalja, fulet huzza, lovagol a hatan. Sajnos elofordult mar, hogy vedelemre volt suksegem az utcan. Akkor 6 honapos volt, persze megvedett, de a tamadast azonnal abbahagyta, amikor raszoltam, pedig nem is tanitottam ra. Idegenekkel is kedves, csak akkor morog, ha rossz szandekot vagy veszelyt erez. Nagyon halas, bujos, ertelmes kutya.

2009. júl. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy a fajtán belül is egy nyugodtabb, de kiegyensúlyozott típusú kutyát válassz.

Egy, nagy, erős, valódi dominenciára hajlamos, vezető típusú kutyával nem bírnál. Akkor derülne, ki, hogy mégsem megy a dolog amikor valami harci szituba kerülnél, mondjuk egy másik kutyával!!! Amíg nincs harc, addig a rotti egy nyugodt, bűbájos, kedves maci! Ám még mindig vannak klasszikus őrző-védő típusúak is, akik tényleg oda teszik magukat ha, kell. Ha ők erős felépítéssel, egészséges lábbal rendelkeznek bizony meg nem állítja egy 12 éves gyerek. A bernáthegyi, nagy, erős, de egy csepp agresszivitás nincs benne, így kisebb feladat, mint ugyan ez rottweilerben, ha harcolni akar.

Az erős kéz az kevés! Sokkal többre van szükség!

2009. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. Válaszoltam is, de csak azt bizonygattad, hogy értesz a kutyákhoz. Akkor meg mi a kérdés?

Inkább a hozzátartozóidtól kérdezd meg ugyanezt,ne idegenektől.

2009. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Már egyszer elmondtam, de akkor elmondom még egyszer:azért tettem fel a kérdést mert a többiek véleményét, tapasztalatát akartam megtudni. Köszönöm a hasznos válaszokat.
2009. júl. 27. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!