Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 kan kutyám van és tegnap...

3 kan kutyám van és tegnap majdnem megölték egymást! Valaki segitene? (lent bövebben)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne a segítségetek mert már durva ami itt folyik..

Van 3 kan kutyánk 1 westie puli keverék(1éves), egy dobermann(most lett egy éves pár napja ), és egy moszkvai(7-8 honapos).


A keverék kutyánk volt meg legelőször, az az én kutyám nagyon szeretem meg minden aztán hoztunk egy dobermannt is, na akkor már elszabadult a pokol... na jó még nem de már akkor is..


Először talán még nem volt olyan durva, még csak játszottak, aztán kezdtek néha kisebb bunyókba, de a keverék már nem nagyon fogadott nekem szót.

Aztán megjött a harmadik kutya is, a moszkvai.

Nagyon pici volt mikor jött 6 hetes, a lakásban volt még mikor kiengedtük ismertettük a másik kettővel, nagyon jól játszottak, de a keverék már akkor le dominálta a moszkvait, és a két kutya (moszkvai és a keverék) jóban voltak, mikor játszott a moszkvai a dobermannal akkor mindig leállította őket a keverék. Most meg, Annyira balhéznak a dobermannal, (már a moszkvai jól megnőtt simán leteríti a dobermannt) hogy sebek vannak a fején de nem olyan durva. Tegnap hazajöttem a 3 és fél hetes kirándulásomból, és köszöntem a kutyáknak, de a keverék ugatott mint az örültek a dobermannra, és bejöttem akkor leálltak, csak akkor csinálja mikor ott vagyok, aztán kimentem pár percre és odajött mindhárom kutya de a keverék később ért oda ezért először a moszkvait meg a dobermannt simogattam erre nekiugrott a doberrmannak a keverék, és akkor halálra ment kb, mert a keverék nekiment a dobermann nyakának azt hittem elharapja neki el se engedte, aztán a dobermann leterítette a keveréket és a keverék kutyának a nyaka volt a dobermann szájában és nem eresztette el legalább 1 percig, d emár szoltam apának, és jött is és szét akarta szedni őket de hiába ütött rájuk bottal vagy kiabált nem engedte el a doberrman a keveréket, azt hittem most ott vége is van neki, lefutottak a telek végére és ott elnyugodtak. Aztán azóta külön vannak zárva, mit csináljunk velük, hogy ne balhézzanak? A tegnapi eset miatt 3 nagy seb lett a dobermann fején, de egyik kutya sem vérzett.

Valami tipp hogy mit csináljak velük , hogy kibéküljenek, mert nem lehet velük együtt csinálni semmit. :( Köszi előre is!

Ui.: nehogy azt higgyétek hogy bottal veri őket apa de kézzel nem tudta szétszedni őket, és a bot volt a legközelebb.


2012. aug. 13. 18:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

ivartalanítva vannak???

mert ha ivarérett mind3 kan kutya akkor ne csodálkozz ,hogy verekednek!!!

2012. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen h te ezt szakszerű segítség nélkül, csak az internetről mindenféle okosságot összeszedve megold....

Nagyon nagy felelőtlenség volt 3 ivaros ennyire egykorú kutyát beszerezni, úgy h látszólag nem igazán értetek a kutyákhoz. Itt féltékenység, ivarérés (falkasorrendi kérdés), területi dolgok állnak a háttérben és ezen kívül a ti szerepetek sem olyan amilyennek lennie kéne + ki van elégítve minden szükségletük (tanítás, futtatás) ??


Hívj fel egy kutyaiskolát!! Mert ennek nem lesz jó vége.

2012. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mindegyik kutya okos, tanítva vannak, futtatva vannak (mindennap sétáltatva), nem is 5 percekre, és méghozzá az udvar ahol vannak nem is picike, hanem inkábbmár telek, nagyon sok helyük van futkározni, elfáradok én ha a telek végére érek meg vissza.

Mindegyik kutya szófogadó főleg apának ő itt a falkavezér, ha nincs apa a közelükbe akkor meg nekem fogadnak szót.

Szóval még az sincs hogy nincsenek kifárasztva. :|

És értünk a kutyákhoz nem most van először. már sokszor volt, és gondoltuk hogy ez lesz de próbáltuk megelőzni. Most azt hosszú lenne megírni, hogy hogy is jött a harmadik kutya... :D De mind1 itt vannak szóval meg kéne valahogy oldani. :)

2012. aug. 13. 18:32
 4/21 anonim ***** válasza:
Hiába mondod, nem értetek a kutyákhoz. HA értenétek, akkor ez a kérdés meg sem született volna, mivel nem lenne ilyen porblémátok.
2012. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az igaz.... de nem vagyunk olyanok akik nem tudják hogy kell kutyát szobatisztaságra tanítani (pl.) koszi a válaszod
2012. aug. 13. 18:42
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, de úgy venni egy moszkvait, h már az első kettővel is baj van....


Ráadásul még mikor elkezdődött se állítottad le, letudtad azzal, h a keverék már nem nagyon fogad szót....


Erre nagyon sürgősen rá kéne dolgozni, mert hosszú távon beláthatatlan következményei lesznek. Tegyül fel az egyik nekiugrik úgy a másiknak, h megölje, és még beszáll a moszkvai is, aztán amikor szét akarjátok őket szedni, akkor ti is pórul jártok...


Nagyon úgy fest, h a keverék érzi magát főnöknek (bizony, a TI főnökötöknek is), a dobi viszont ezt nem annyira akarja elfogadni.


Ennyi kutyánál és ennyi tapasztaltnál már kiképzőre lesz szükség sztem.

2012. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A moszkvait muszáj volt elhoznunk de ebbe nem bonyolódok bele...

De mikor kezdődött leállítottuk őket,de hát este meg mikor nem vagyunk ott akkor nem tudjuk.. de mikor ott voltunk akkor mindig rájuk szóltunk és le is álltak, de egyre durvábbak voltak már.

A keverék tuti hogy nem a MI főnökünk max annak érzi magát a többi kutyával szemben.

A moszkvai és a keverék a dobermannt szokták bántani, egymást soha.

És igen lehet hogy kiképzőre lesz szükség.

Köszönöm válaszodat! :)

2012. aug. 13. 21:38
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Se a dobinak, se a keveréknek nem vagytok a falkavezére, mert a keverék acsarog és nem áll le, a dobi meg egy perce lent tartja a másikat a földön és nem engedi el parancsszóra.... tényleg kiképzőt, de sürgősen!
2012. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kiképzőt,és ivartalanítást tudok javasolni.Nálunk helyén van a falkasorrend(is)és ivartalanítva van mindhárom kutyi,így teljes a nyugalom.
2012. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2012. aug. 19. 00:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!