Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 kan kutyám van és tegnap...

3 kan kutyám van és tegnap majdnem megölték egymást! Valaki segitene? (lent bövebben)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne a segítségetek mert már durva ami itt folyik..

Van 3 kan kutyánk 1 westie puli keverék(1éves), egy dobermann(most lett egy éves pár napja ), és egy moszkvai(7-8 honapos).


A keverék kutyánk volt meg legelőször, az az én kutyám nagyon szeretem meg minden aztán hoztunk egy dobermannt is, na akkor már elszabadult a pokol... na jó még nem de már akkor is..


Először talán még nem volt olyan durva, még csak játszottak, aztán kezdtek néha kisebb bunyókba, de a keverék már nem nagyon fogadott nekem szót.

Aztán megjött a harmadik kutya is, a moszkvai.

Nagyon pici volt mikor jött 6 hetes, a lakásban volt még mikor kiengedtük ismertettük a másik kettővel, nagyon jól játszottak, de a keverék már akkor le dominálta a moszkvait, és a két kutya (moszkvai és a keverék) jóban voltak, mikor játszott a moszkvai a dobermannal akkor mindig leállította őket a keverék. Most meg, Annyira balhéznak a dobermannal, (már a moszkvai jól megnőtt simán leteríti a dobermannt) hogy sebek vannak a fején de nem olyan durva. Tegnap hazajöttem a 3 és fél hetes kirándulásomból, és köszöntem a kutyáknak, de a keverék ugatott mint az örültek a dobermannra, és bejöttem akkor leálltak, csak akkor csinálja mikor ott vagyok, aztán kimentem pár percre és odajött mindhárom kutya de a keverék később ért oda ezért először a moszkvait meg a dobermannt simogattam erre nekiugrott a doberrmannak a keverék, és akkor halálra ment kb, mert a keverék nekiment a dobermann nyakának azt hittem elharapja neki el se engedte, aztán a dobermann leterítette a keveréket és a keverék kutyának a nyaka volt a dobermann szájában és nem eresztette el legalább 1 percig, d emár szoltam apának, és jött is és szét akarta szedni őket de hiába ütött rájuk bottal vagy kiabált nem engedte el a doberrman a keveréket, azt hittem most ott vége is van neki, lefutottak a telek végére és ott elnyugodtak. Aztán azóta külön vannak zárva, mit csináljunk velük, hogy ne balhézzanak? A tegnapi eset miatt 3 nagy seb lett a dobermann fején, de egyik kutya sem vérzett.

Valami tipp hogy mit csináljak velük , hogy kibéküljenek, mert nem lehet velük együtt csinálni semmit. :( Köszi előre is!

Ui.: nehogy azt higgyétek hogy bottal veri őket apa de kézzel nem tudta szétszedni őket, és a bot volt a legközelebb.


2012. aug. 13. 18:09
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Tudod az a gond hogy a dobi 1 nagyon önfejü és makacs kutya, a moszkvai-t nem nagyon ismerem,nekem is volt egy labrador/pit keverék és egy kuvasz és sajnos és sajnos énis úgy voltam vele hogy a kuvasz leteremtette a labit,pedig ici pici kora óta ismerték 1mást, sajnos ez 3 kutyánál mégdurvább,énis annyit tudok ajánlani hogy vagy ivartalanítsátok őket vagy sűrgősen kiképző kell, addigis zárjátok el őket egymástól
2012. aug. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mielőtt rögzül a viselkedés náluk, ivartalaníttassátok őket.

És tényleg hívjatok kiképzőt!

Barátnőmék 8! kutyát tartanak együtt (csivava, mopsz, francia bulldog, keverékek és egy bullmaci), kanok-szukák vegyesen. 1 szuka kivételével ivartalanítva van mindegyik és nagyon jól megvannak egymással, de hozzáteszem, ők értenek a kutyákhoz.

2012. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
4 kutyámból 3 kan,és mind ivaros! Hozzáértéssel,odafigyeléssel,nem lehetetlen a tartásuk. Keressetek fel tényleg egy kutya sulit!
2012. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én emlékszem rád, és anno azt kérdezted itt a Gyakori kérdéseken, hogy lesz-e probléma. Akkor hoztátok a moszkvait. Majd kikeresem a kérdést, akkor megmondtam, hogy ne hozzatok kant, mert gond lesz. nem fog segiteni az ivartalanitás, a dobermann az ilyen, ha őt megfogod, akkor valamennyire nyert ügyed van. Kérjetek segitséget, mert egyedül nem fog menni. És addig tessák külön tartani őket. ha véletlenül összemennek, akkor egy jó nagy vödör viz. a bot nem segit.
2012. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ez sürgősen megoldandó probléma kiképző segítségével!!! Sajnos 3 kutyánál súlyos következmények várhatóak. Dominancia harcot vívnak, az lesz a probléma előbb-utóbb, hogy a gyengébbet lenyomja 2, így annak esélye sem lesz...

Javaslatom: Keríts egy kiképzőt, vagy örökre zárd külön őket!

2012. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 kan kutyám van.Érdemes ivartalanítani őket.Habár ez teljesen nem megoldás.Így is előfordulhatnak veszekedések de csak kisebbek.Ajánlom hogy etesd őket külön mert ezen lehetnek verekedések.Ha estlegesen van rá módod tarsd őket külön.Habár ez általában nem megoldható.És azt ajánlom ha nagyon eldurvul a verekedés kézzel semmiképp se szedjétek szét őket és bottal se hanem ilyenkor öntsetek rájuk hideg vizet.De kisebb marakodások előfordulhatnak.Hisz el kell dönteni maguk közt hogy ki legyen a főnök.
2012. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Tyler913 ***** válasza:
Eleve problémás,mikor a legidősebb kutya egyben a legkisebb is. Elég nehéz lehet neki elfogadni, hogy a másik kettő lassan túlnövi, és az ivarérés miatt folyamatosak lesznek a dominanciaharcok. Szerintem már eleve ott elrontottátok, hogy ilyen különböző fajtájú/méretű kutyát akartatok együtt tartani. A leírás alapján én is úgy látom, hogy hiába jól neveltek állításod szerint a kutyák, a falkasorrend nem az igazi, esélyes, hogy a kis keverék érzi magát falkavezérnek. Nagyon fontos lenne a falkasorrend megfelelő beállítása, mert ha van egy erős vezető, akkor az alacsonyabb rendű falkatagok dominanciaharcai-ha nem is szűnnek meg teljesen- kezelhetőbbé válnak. De ehhez tényleg kiképző kéne.
2012. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

A külön tartás megoldható ( külön is tartjuk öket, csak akkor nem mikor ott vagyunk)

van 3 nagy udvar részünk (egy nagy de 3 nagy részre osztva.

Ja egyébként az hogy van hogy sokszorlátomöket ugy hogy egyszer a keverék ledominálja a dobit, meg a moszkvait, máskor meg ugy van hogy a dobi a moszkvait, és a keveréket, és a moszkvai akettöt.. ? :O

2012. aug. 26. 21:05
 19/21 anonim ***** válasza:
akkor még csak játék van. a bomba 1 másodperc alatt szokott robbanni.
2012. aug. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Áh értem köszi! azóta nem volt semmi verekedés csak játék. remélem igy maradunk de azért elzárjuk őket egymásotl este meg mikor nem vagyunk ott.
2012. aug. 27. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!