Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagyon kínzás lenne a...

Ez nagyon kínzás lenne a kiskutyának?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tacskó keverék kiskutyát barátnőmtől, ami most 8 hetes. Nagyon sokáig kellett érte könyörögnöm anyánál, mert nem akarta megengedni. Barátnőm azt mondta, napi 4x etessem. Ezzel nincs is gond, hanem azzal, hogy nem szobatiszta. Napközben rögtön feltörlöm, feltakarítom. Próbálom pelenkára is szoktatni, de nem akar oda menni.

Szóval a legutolsó etetésnél a vacsoránál mindig beszarik/behugyozik hajnalban. Arra gondoltam, hogy mondjuk hat után nem adnék neki enni, és akkor elvégzi azt éjfélig. Ez nagyon rossz lenne neki, ha utána csak másnap reggel kapna enni olyan 7-8 fele? Anya már nagyon csesztet érte, hogy folyamatosan szarban van a szoba... Reggelre mindig ott van minimum 2 kupac, meg a pisik. Barátnőmnél könnyű, mert nem a lakásban van bent a sok kicsi.

Vagy esetleg levihetem szobatisztaságra szoktatni úgy hogy kutyák között nem lenne? Van itt pár kutya a környékünkön akiket ismerek is, de azok oltottak.

Ő neki már van két oltása mert nyolc hetes elmúlt, viszont a mama tacskó nem foglalkozott velük, így barátnőmék nevelték fel tápszeren meg kecske tejen a kezdetektől fogva.


2012. aug. 14. 07:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem lenne kínzás.nekem is tacsim van bár ő olyan hogyha klotyóznia kell kaparja az ajtót akkor ki kellengedni.
2012. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi tömbházban élünk, barátnőmék kertes házban. Egy viszonylag kis városban, de azért itt a tömbházas résznél is van jó pár kutya. Akiket ismerek is, de hát séta közben is elmehet itt pár kutya, vagy kóbor kutyák. Azt olvastam itt, hogy három oltás után szabad levinni plusz a veszettségi. De nem hiszem, hogy anya kibír még 2-4 hetet így.
2012. aug. 14. 07:45
 3/18 anonim ***** válasza:

Hadd kérdezzem meg: hány éves vagy?


Nekem van egy 9 hetes gyepiről mentett kölyökkutyám. Már 3 hete nálam van. Igaz mi kertesházban lakunk, napközben szabad ki- bejárása van a kutyusnak, de éjszakára bent van.

És bizony minden éjjel, ha kell, akár kétszer is kimegyek vele kis- vagy nagydolgot intézni.

"Anya már nagyon csesztet érte, hogy ..." Kérdezd meg tőle, hogy te is szobatiszta voltál-e már néhány hónaposan. :D


Bizony ki kell vinni az utcára éjjel is, de csak tiszta helyre és pár percre, amíg elvégzi a dolgát.

2012. aug. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy nem elég neki a napi háromszori etetés? Én kutyás könyvben úgy olvastam hogy kölyöknek annyi kell. Bár az igaz hogy kis zabagép mert mindent pillanatok alatt felszippant.
2012. aug. 14. 07:48
 5/18 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. Én le vinném utcára is éjjel, de azt mondják nem szabad mármint barátnőmék hanem várjuk meg a három oltást mert tápszeren lett felnevelve és nehogy baja legyen. Addig még két hét mert tegnap előtt lett oltatva a második oltásával. A kutya egy hete van nálam.
2012. aug. 14. 07:49
 6/18 A kérdező kommentje:
Honnan tudom, hogy hol tiszta a hely? Kóbor kutyát már láttam erre felé, igaz mostanában nem egy ideje. Meg így "átutazóban" is vannak emberek kutyával a ház előtt.
2012. aug. 14. 07:51
 7/18 anonim ***** válasza:

Biztos van valami kis udvar vagy egy hely ahol senki sincs.

Vagy legalábbis nem engeded egymással játszani a kutyákkal. Most, hogy ott van egy másik kutya nem lesz baja. Én is levittem már 8 hetesen, oké volt egy udvar a társasháznak, de ha nem engeded közel más kutyákhoz egyenlőre, nem lesz baj.

A pelenka meg nem jó, az nem szobatisztaság.

Ha kint, udvaron sikerül neki "üríteni", akkor nagyon-nagyon dicsért meg, túlzás szerűen, mintha nobel-díjat kapott volna. Ez nekem bevált. Bent semmi bünti, kint sok dícséret.

2012. aug. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De nincs udvar. Ez ilyen panelház vagy hogy mondjam. Szóval csak egy utca van sorban 10 emeletes házakkal. A ház elé tudom levinni, kutyákhoz nem engedném oda. De nem nyalna fel semmi bacit? Két oltás mennyire véd?
2012. aug. 14. 08:07
 9/18 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki 3x is, nem muszáj 4x. Ölben leviszed/kiviszed az utcára olyan helyre ahol nem áll a kutyasz@r, hanem ilyen szempontból tiszta a terep. Ha lent pisil/kakil jól megdicséred, esetleg adsz neki jutalomfalatot, játszol vele 1-2percet és irány vissza. Pár óra múlva megismétled ezt az egészet, a kicsik ilyen idősen 2-3óránként pisilnek/kakilnak.

Éjszakára esetleg az is megoldás lehet, hogy beszerzel egy szállítódobozt (vagy csak kölcsönkérsz ha van valakinek), beszoktatod (fokozatosan, hogy ott jól érezze magát), és éjszakára bezárod korán reggel meg viszed is ki.

2012. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem kell neki hagyni, hogy bacikat nyaljon fel. :) nyugodtan vidd le szerintem egy kicsit, pisi-kaki idejére, neki is jó lesz.

Csak ugye ne játszon kutyákkal egyenlőre, meg ne a földről egyen. Erre figyelj, mert az enyém is imádott mindent felvenni a földről, azt hiszi az a legfinomabb vagy nem tudom :)

2012. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!