Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagyon kínzás lenne a...

Ez nagyon kínzás lenne a kiskutyának?

Figyelt kérdés

Kaptam egy tacskó keverék kiskutyát barátnőmtől, ami most 8 hetes. Nagyon sokáig kellett érte könyörögnöm anyánál, mert nem akarta megengedni. Barátnőm azt mondta, napi 4x etessem. Ezzel nincs is gond, hanem azzal, hogy nem szobatiszta. Napközben rögtön feltörlöm, feltakarítom. Próbálom pelenkára is szoktatni, de nem akar oda menni.

Szóval a legutolsó etetésnél a vacsoránál mindig beszarik/behugyozik hajnalban. Arra gondoltam, hogy mondjuk hat után nem adnék neki enni, és akkor elvégzi azt éjfélig. Ez nagyon rossz lenne neki, ha utána csak másnap reggel kapna enni olyan 7-8 fele? Anya már nagyon csesztet érte, hogy folyamatosan szarban van a szoba... Reggelre mindig ott van minimum 2 kupac, meg a pisik. Barátnőmnél könnyű, mert nem a lakásban van bent a sok kicsi.

Vagy esetleg levihetem szobatisztaságra szoktatni úgy hogy kutyák között nem lenne? Van itt pár kutya a környékünkön akiket ismerek is, de azok oltottak.

Ő neki már van két oltása mert nyolc hetes elmúlt, viszont a mama tacskó nem foglalkozott velük, így barátnőmék nevelték fel tápszeren meg kecske tejen a kezdetektől fogva.


2012. aug. 14. 07:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szállító boxhoz próbáltam hozzá szoktatni kölcsön adta egyik szomszédunk. De éjszaka sír benne, hogy vegyem ki mert vécéznie kell. De az tényleg igaz hogy nem pisilt meg kakált bele.

Megpróbálom akkor levinni mondjuk két óránként és vigyázni rá hogy ne vegyen fel semmit. Köszi a válaszokat.

2012. aug. 14. 10:21
 12/18 anonim ***** válasza:
Te komolyan bezárod egész éjszakára egy boxba? Agyam eldobom....
2012. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát ez a boxos hozzászólás engem is sokkolt....

Nemcsak azért sír, mert pisilnie kell! Én is zokon venném, ha belennék zárva egy lyukba, csak azért, hogy nehogy takarítani kelljen utánam túl nagy helyet.

2012. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem zárom be, hol olvastál ilyet? Látom problémák vannak az értőolvasással is.

Körülbelül két órát töltött bent, még javában fent voltam mikor sírt, hogy engedjem ki pisilni. Egyébként alszik bent azzal nincs gond, csak nem bírja pisilés nélkül!

2012. aug. 14. 11:32
 15/18 anonim ***** válasza:
Tenyésztő ismerősöm már 8hetes kora körül elkezdi boxba szoktatni a kicsiket, hogy szállításkor ne sokkolja őket hirtelen a dolog, főleg amelyiket repülőn viszik ki mondjuk az USA-ba. Semmi bajuk nincs tőle, nem tudom ez miért sokkoló pár embernek, sőt nála az éjszakát is abban töltik a növendék kutyák amíg nem lesznek teljesen szobatiszták vagy épp rombolnak. Fokozatosan be vannak szoktatva és boldogan átalusszák az éjszakát, az számukra egy biztonságos hely ahol békén vannak hagyva. (nem kennel kutyák, lakásban laknak, családtagként kezelve) Sőt 2-3box állandóan van bent nála ahova szabad bejárása van bármelyik kutyának és sokszor inkább oda mennek be maguktól pihenni, mint fel a kanapéra (az is van nekik) vagy a sima kihelyezett kutyafekhelyekre.
2012. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na erről beszélek. Az én kiskutyám maximum 2-3 órát tölt bent a szoktatás miatt. Majd akarunk venni mi is fizetéskor egy ilyen box, ketrec féleséget. Mert így biztonságban itthon tudom hagyni tudom hogy nem csinál semmi rosszat ami akár rá nézve is veszélyes lehet. És anyu is sokkal jobban tűri úgy.
2012. aug. 14. 12:26
 17/18 anonim ***** válasza:

" De éjszaka sír benne, hogy vegyem ki mert vécéznie kell."

Hát ebbe a mondatba én pl nem látom, hogy nincs bezárva egész éjszaka... akkor kijönne magától

Meg nem kell egyből sértődötten felháborodni, főleg HA elvileg nem is volt igaz. De mindegy, nem akarok vitatkozni.

2012. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem logikus hogy ha sírt kiveszem vécézni... bocsi.
2012. aug. 14. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!