Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Friskies junior tápról mik a...

Friskies junior tápról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem a leoltást kérem azoktól, akik soha nem használják, és csak a beltartalmi értékekre hivatkoznak, hanem olyanokra vagyok kíváncsi akik azzal etetnek/etettek.
2012. aug. 14. 09:53
1 2
 1/15 Mysticista ***** válasza:
párom a cicáját ezzel etette. nagy korában pedig adult friskies táppal. az állat teljesen egészséges volt, gyönyörű fényes bundával, nem hízott (pedig ivartalanított macska volt), nagyon szerette ezt a tápot. nem tudok róla rosszat mondani.
2012. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Persze, hogy fényes a szőre tőle. Mivel ezt a gabona teszi. És azért szereti annyira, mert tele van nyomva ízfokozóval és cukorral :) Szóval nem jó, ezekre nincs szüksége egy állatnak. Se kutyának se macskának.

Nem beszélve a 4% hústartalomról. Ami persze nem hús, hanem állati maradványok. Értsd: bőr, belsőségek.

Ennél még a tesco-s táp is jobb egy fokkal. Abban legalább nincs színezék.

Szóval hosszú távon ne ezzel etess, mert nem tesz jót a kutya egészségének. Alig valamivel drágábban tudsz venni ennél sokkal jobb minőségűt. :)

2012. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tavaly volt nálunk ideiglenesben egy kölyök akihez ez a táp "járt". Egyrészt iszonyatos mennyiséget kakilt tőle, színes is volt, fel is ette a saját ürülékét és nagyon büdöseket pukizott. Úgy voltunk vele, hogy szerencsére csak 3kg-os kiszerelést vett a gazdi aki lemondott róla így azt megetetjük vele, nem dobjuk ki. Miután elfogyott kapott jobb minőségű premium tápot, ami még olcsóbb is volt: kakievés megszűnt, normál színű volt az ürüléke és nem is ette meg.
2012. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mysticista ***** válasza:
44%
erre azt tudom neked mondani, hogy az állat amely friskiest evett teljesen egészséges volt (autó ütötte el). nekem a cicám royal canin tápot evett, és leállt a veséje. - ergo. nem minden a táp, és a termékjellemzők. nem lesz semmi baja a friskies táptól.
2012. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok az utolsó fél mondat lemaradt

szóval miután normális tápot kapott nem is ette tovább a frieskiest (keverve kapta a 2-t kezdetben)

2012. aug. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A royal sem a legjobb egyébként. Túlságosan nagy a fehérje tartalma :)

Tudod milyen egy kutyának a friskies, chappi, darling táp? Mintha életed végéig tescos párizsin élnél!! És igazad van, lehet nem fog belehalni, de közel sem nevezhető egészségesnek.

2012. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Mysticista ***** válasza:
végén kijön, hogy a friskies jobb mint a RC. amúgy RC-ből van csökkentett fehérjetartalmú táp is.
2012. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

:D Nem azért nem jobb annál egyáltalán.


Na de a lényeg, a kérdezőnek ráadásul kölyök kutyája van, náluk pedig tényleg fontos, hogy megfelelő tápanyagok és vitaminok jussanak a szervezetébe. És 4% "hústartlaom" nem elegendő. 20-25%-osak már középkategóriásnak számít, és alig drágább. Ráadásul mivel több a tápértéke, többet tud belőle hasznosítani a kutya, kevesebbet is kell belőle adni.

2012. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mysticista ***** válasza:
ma 11:22 - es jól mondja. nincs hozzáfűznivalóm :)
2012. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3 évig etettem evvel a sz*ral a cicámat mert azthittem jó kaja. Nem olvastam így utána hogy mi is van benne. Ivartalanított kandúrka.

Friskieses etetéskori tapasztalatok:

Átlagos szőr , sok kaki és nagyon sokat evett a macska.

Cat Chow etetési tapasztalatok:

még csak 2 hónapja tértünk át de már látom a változást. Fényesebb kevésbé hulló szőr, kevesebbet eszik a cicus. És nagyon szereti.

Még a kutya is rájár ha teheti pedig ő a friskiesbe bele se szagolt.

2012. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!