Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 éves Németjuhászom le van...

3 éves Németjuhászom le van fogyva. Kedve, étvágya elég jó. De a gerince is durván érződik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kapja a féreghajtót de semmi. Nemtudom mi lehet de a gerince is már durván érződik. Miglior tápot kap azt halottam ez elég jó. Mit adjak neki mellé? Nem vagyunk valami gazdagok de van egy csomó tojásunk mi lenne ha tojásból adnék neki napi 3-at kiegészítésként? Milyen hatással van a tojás a kutyákra? Vagy mit adjak neki h összeszedje magát ami nem túl drága? Nem sajnálom de tényleg nem vagyunk most túl jó helyzetben nem várok olyan választ amiben szidnak h minek vállaltam ha csóró vagyok nemrég alakult így a helyzet de addig sem akarom h baja legyen a kutyusomnak
2012. aug. 14. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek lehetnek időszakai, amikor le van égve anyagilag. De attól függetlenül, állatorvoshoz kéne vinni, ha nem javul, mert nagyon sok oka lehet neki, hogy le van fogyva. Vannak még azért jó állatorvok, akik részletfizetést is engedik. Ha vizsgálatot nem tudod egybe fizetni.
2012. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol laksz, de ha van a közeletekben olyan piac vagy vásárcsarnok, ahol árulnak olcsó baromfi "törmeléket", pl. csirkefej, láb, farhát, akkor azt vegyél. Én 100 Ft/kg körüli áron szoktam venni (nem kutyaeledelesnél, hanem rendes boltban). Ha megsózva megfőzöd, szívesebben megeszi, mint ezeket a tápokat és még olcsóbb is. Auchanban, Tescoban lehet kapni olcsón nagy kiszerelésű, 1 kgos száraztésztákat is. Hagymás, pirospaprikás alapon megfőzöd, nagyon fogja szeretni. A kutyák szeretik a főtt tésztát. Ha féreghajtót kapott,akkor féregproblémája nincs, talán nem neki való a táp, amit kap.
2012. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A mi tacskónk 3 éve kapott egy vegyszermérgezést(valamilyen permetszert adtak neki), csontra lesoványodott, és szinte mindent kihányt az első napokban. Az orvos írt fel neki antibiotikumot, meg féreghajtót, és azt tanácsolta, hogy adjunk neki májkrémeskenyeret. (egy szeletet adtunk neki). Szerintem a tojás nem jó neki, nyersen szalmonellát lehet tőle kapni, nagy melegben hamar megromlik.
2012. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A friss házi tojás jó a kutyáknak. Ha saját, akkor nem kell aggódnod a frissessége miatt sem. Naponta egyet adhatsz neki, nyersen is, az tiszta állati fehérje. Többet nem kell, de ennek akár összetörve a héját is adhatod, kálcium forrás.


Ettől függetlenül hogy a kutyának mi baja, csak orvos tudja megmondani, számos oka lehet a fogyásnak, távdiagnózist nem lehet felállitani.Sajnos.


(a csirkefarhátat szeretik a kutyák, de csak az sem elég neki a kiegyensúlyozott táplálékbevitelhez)


Ha vidéken laktok és van tojás, akkor talán van zöldség is, főzhetsz neki zöldségeket, esetleg rizzsel. Ha hizlalni akarod, akkor egy kis marék tepertő naponta is sok energia, de ezek mind akkor, ha a betegséget kizártátok, mint okot.


JObbulást!!!

2012. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A tojást megfőzve add, úgy könnyebben megemészti.
2012. aug. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!