Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha veszek egy mopszit akkor...

Ha veszek egy mopszit akkor azt mennyire tudom majd magammal vinni futni, kocogni? Nem sokra gondoltam, csak egy olyan 10 percesre. Bírni fogja vagy ez nem nekik való?

Figyelt kérdés
Mopszal futni?

2012. aug. 16. 11:46
 1/7 anonim válasza:
Egy kis mozgás nem árt nekik, de csak óvatosan(bár a túlzott mozgást nem bírják!!)! Szívinfartust is kaphatnak ha nagyon túlhajszolják őket!
2012. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 perctől nem lesz baja,főleg ha nincs hőség mondjuk este. Kánikulában kell odafigyelni rá különösen,és jó helyről vedd meg,jó tenyészetből,náluk különösen fontos!

De ha futásra keresel kutyát nem mopszoknak van ez kitalálva.

2012. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát a mopsz nem kifejezetten erre való, a rövid orra miatt nehezebben veszi a levegőt..és futásnál szerintem rosszabb lenne, amennyit saját maga fut úgy hogy játszol vele az jó,de ne erőltesd rá szerintem..
2012. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten futásra akarok venni, csak eljárok futni és azon gondolkoztam, hogy vigyem-e őt magammal vagy sem, de nem szeretnék neki ártani ezért inkább maradunk a sétánál :)
2012. aug. 16. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek agilityző mopszot is... persze nem versenyeznek, de hobbi szinten tök ügyes. Futás közben meg nem az orrán veszi a levegőt, hisz liheg. Simán viheted magaddal futni (pláne 10 percre), túrázni meg ilyenek. A lényeg, hogy ne nagy melegben menjetek, ill. ha meleg van, locsold vízzel, hogy ne tudjon annyira túlmelegedni. De gondolom Te sem 30 fokban mész futni. :)
2012. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melegben, úgy májustól októberig semmiképp, amúgy igen. Nekem francia bulldogom van és télen, őssze szokott velem kocogni, kb 30 percet, szép izmos is lett tőle. Nyáron viszont még a séta is nagyon necces lehet. Arra figyelj, hogy amikor liheg, hörögve veszi a levegőt ne terheld, ilyenkor itasd sokat, locsold vízzel stb.
2012. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megvetted már? Van itt egy mopsz-csivava keverék, a feje és a színe mopszos, de nem annyira nyomott az orra, álló fülű és karcsúbb, hosszabb lábú. Pont megfelelne neked :)

[link]

2012. szept. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!