Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne a 4 és fél...

Hogy lehetne a 4 és fél hónapos kutyám egy kicsit önállóbb?

Figyelt kérdés
Ha kimegyek a szobából jön utánam, ha elmegyek fürödni ott fekszik az ajtó előtt míg ki nem jövök, ha kimegyek az ajtón jön utánam, és ha épp nem vagyunk egy légtérben, de meglátja hogy elindulok már pattan is fel, és jön utánam. Ez a ragaszkodás aranyos dolog, és sétáltatáskor nagyon hasznos de itthon lehetne egy kicsit önállóbb. Azt nem akarom, hogy egyáltalán ne foglalkozzon velem, csak egy kicsit legyen önállóbb. Vagy ez ebben a korban még normális?
2009. júl. 22. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális, kölyök, szüksége van a falkájára, különben elpusztul - legalábbis az ösztönei ezt diktálják.

Ha kan, akkor az ivarérettséggel ez el fog múlni azonnal, és vissza fogod sírni, ebben majdnem biztos vagyok :P Segíthet még a kutyaiskola, őrző-védő vagy agility foglalkozások, önbizalmat öntenek a kutyába, vagányabbak lesznek tőle, hogy helyreteszik a világot a saját fejükben.

Emellett pedig szokj hozzá, mert könnyen lehet, hogy örök életére ilyen marad. Rengeteg dolgot tudsz nagyon frankón megtanítani egy ilyen kutyának, és sokkal problémamentesebb, mint a felfedező hajlamú mindentszétrágok-mindenrefelugrálok-mindentmegnézek társaik :D

2009. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, minden kiskutya ezt csinálja, majd leszokik rola magátol.

Még van ilyen kozmodás is,hogy úgy jár utána akár egy kiskutya.

2009. júl. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem adj hálát az égnek,hogy ilyen kutyád van. Könnyebben és szívesen fog tanulni, ha elviszed kutyasuliba ( ami különben már érdemes lenne).
2009. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendesek vagytok, köszönöm, megnyugodtam és már jobban becsülöm a kutyám. Egyébként lány kutya.

Igen, mennék kutyasuliba, de húsz éves vagyok, tanulok, és az eddigi összes pénzem a kutyusra költöttem, mert csak így vállaltam be, hogy minden kiadás és felelősség az enyés, és hát most nem túlzok minuszban vagyok. (beesett egy megfázás, tüsszögés, köhögés és nem sajnáltam a pénzt az állatdoiktól). Szóval most nem tudom elvinni kutyasuliba, de amint lesz pénz megpróbáljuk!

2009. júl. 22. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!