Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bajom ettől?

1lány.... kérdése:

Lehet bajom ettől?

Figyelt kérdés
Van egy máltai selyemszőrű kiskutyám, 4 hónapos, ma mikor kint voltam vele sétálni bevett egy kavicsot a szájába én meg mikor vettem ki neki belőle, beleakadt a kis foga a kezembe, nagyon pici sebem lett, kb akkora mint egy injekció helye,nagyon kicsit vérzett. Lehet nekem ebből bármi bajom is? A kutyus tiszta, oltva van, de még az utolsó oltása hátra van, amire hétfőn fogom vinni, nem érintkezett semmilyen állattal aki esetleg veszett vagy beteg lenne, sőt szinte semmilyen kutya sem ment eddig a közelébe mert tudom hogy amíg nincsenek meg az oltásai addig nem nagyon érintkezhet másokkal, egy két szobakutya ment a közelébe, séták alkalmával, hogy szokja a "társaságot" és szocializálódjon, de nem nyalogatták egymást vagy ilyesmi. A "sebemet" lefertőtlenítettem. Gondolom ilyen azért mással is előfordult már, és túlparázom a dolgot, de én ilyen típus vagyok... :S sose lehet tudni, sok rossz ért már eddig, amire nem gondoltam volna hogy megtörténhet, ezért lettem ilyen :(

2012. aug. 17. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Betadin és kész. Tényleg túlparázod.
2012. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi
2012. aug. 17. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz semmi bajod. Gondolj arra, hogy mennyi kutyás gazdi van és még mind él.
2012. aug. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, csak nem tudom mi számít ilyen esetekben komolynak, amivel orvoshoz kell menni, (nyilván nem ez az eset) de ez a kutyus nagyon hiperaktív és pl játék közben, ha megkapar, vagy megsért a fogával mindjárt beijedek, hogy mi lesz. Remélem komolyabb bajt nem okoz nekem. Előző kutyim nem volt ilyen dilis :) És amúgy az tényleg igaz, hogy ha egy kutya komolyabban megharap egy embert, akkor attól a kutya is beteg lehet? Ilyesmit olvastam valahol...
2012. aug. 17. 23:12
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a kutyám a sebeimet szokta nyalogatni :D görkorizok, úgyhogy mindig van néhány friss sérülésem, ha elalszok, akkor a kutyám nekiáll gyógypuszikat adni rá. Szép gyorsan gyógyulnak a sebeim, és még soha nem fertőződött el egy sem.

Ne aggódj, nem lesz semmi bajod:)

2012. aug. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de cuki lehet az a kutyus :) meggyógyít téged :) köszi neked is a megnyugtató választ!
2012. aug. 17. 23:26
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem jellemző, hogy embert harapott kutya valami betegséget kapna el. Kutyákkal foglalkozóknál sokan még akár komolyabb harapásnál sem mennek orvoshoz.Tetanusz viszont ajánlatos.Nem tudom, mennyi a hatóideje.
2012. aug. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem aggódjátok ezt egy kicsit túl? Tetanusz egy kis karcolás miatt?

Hány tetanuszt kaptam volna már, ha mindegyik icipici kutyás sérülés miatt orvoshoz szaladtam volna... Most is van két szép egész mély fognyom az ujjamon. Lebetadinoztam, majd meggyógyul.

2012. aug. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tetanusz nem a kis karcolás miatt kell. Néha nem árt, ha benne van az emberben, akinek sanszos a sok sérülés.
2012. aug. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tetanusz ??! én akkor minden nap járkálnák tetanuszukért mivel van egy 2 hónapos kiskutyám aki folyton harapdálja meg ráncigálja a kezem mikor nem játszok vele ??!
2012. aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!