Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor elmegyünk otthonról a...

Amikor elmegyünk otthonról a kutyám írtózatosan nyüszít vonyít és kaparja az ajtót kb 20 percig (a szomszédok lassan megunják)! 11 hetes, már kb 3-4 hete otthon hagyjuk napközben. Elmúlik ez valaha vagy mindíg így lesz? Ha elmúlik sok ideig tart?

Figyelt kérdés
Egyébként panelban lakunk a 6.emeleten és néha még a földszinten is lehet hallani.
2009. júl. 23. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs kutyám, úgyhogy nem értek hozzá, de ő még pici, még baba, még jó, hogy kell neki a társaság. A gyereket se hagyod otthon egyedül, és a kutya is "ember".Úgy képzelem, hogy még egy darabig ne menjen el mindenki egyszerre otthonról, és csak rövid idővel kezdve fokozatosan növelni az időt.
2009. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még túl kicsi, nem kellene otthon hagynotok... nem gondoltatok rá, hogy nem lesz rá időtök?

Idővel abba fogja hagyni biztos, de ez nem tesz jót a kutyának...

Fokozatosan kellett volna szoktatni, először csak pár percre mentek el, majd később több időre. Amíg távol vagytok legyen neki valami játék, amit szeret.

2009. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Játékai vannak,nekünk dolgozni kell mert hát valamiből élnünk kell,de arra nem gondoltam,hogy aki dolgozik annak NE LEGYEN KUTYÁJA!!!
2009. júl. 23. 11:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hagytuk otthon rögtön egész napokra,még szabadságot is vettem ki !
2009. júl. 23. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

( 11 hetesen még vagy napi 8 × 10 kellene levinni wc-re ?)

ezt szeparációs szorongásnak hívják.

a kölyök fél és félt titeket,hiszen nem érti . hol a gazdi ?

javaslom, először is szerezz be egy könyvet :jan fennell : kutyaphsziológia.tanuljunk meg kutyául.

reggelente , fáraszd le, és csak utánna menj el.

pl : reggel ( 6 óra körül )leviszed wc-re. majd kicsit játszol és mozgatod ,majd reggeli , esetleg 1 óra mulva megint leviszed.kifárad és alszik-pihen .

este ugyan így ,és hamar megszokja.

ha van rá lehetőség ,nézzen rá valaki napközben többször is.

még nagyon kölyök,így neked kell megtanítanod a helyes viselkedésre.

vize mindíg legyen .

kaját meg csak tőletek kapjon .4 × naponta.

és 5 perc után vedd el,ha nem ette meg !

2009. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor biztos foglalkoztatok vele sokat, ha szabadságot is vettél ki. Szerintem a probléma az volt, hogy túl hamar hagytad ott. Hiába, pici kutyákkal több ideig kell foglalkozni. Tudom, hogy dolgozni is kell, de ő akkor is kicsi még nagyon, ezért nyüszít.
2009. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket,megteszek mindent amit lehet.A 7en kapta meg a negyedik oltását,még csak most tudom levinni talán majd ez hoz változást!
2009. júl. 23. 13:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van, szeparációs szorongás.


Lehet kezelni, gyógyítani. Eleinte többször egymás után tegyetek úgy, mintha el akarnátok menni otthonról: kulcsokk táska, kabát. A kutya figyel, szorong. Ekkor kulcsot, kabátot, táskát le. A kuta megtanulja, hogy nem lesz ebből baj, ettől ne féljen.


Második lépésben ugyanezt: kulcs, táska, kabát, kimenni az ajtón, majd rögtön vissza.


Harmadik lépésben kimenni az ajtón, pár percig az ajtón kívül, majd vissza. és így tovább. A kutya hamar megtaulhatja így, hogy ha elmentek, akkor nem hagyjátok őt örökre magára, és hogy mindig visszajöttök.


A könyvet én is javaslom, vegyétek megés forgassátok. Foglalkozni kell a problémával, magától a kutyus nem fogja kinőni, és a szomszédok is lenyelnek benneteket keresztbe miatta.

2009. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!