Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kora óta lehet...

Mennyi idős kora óta lehet tanítaani kezdeni egy kutyust?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%

Játékosan már el lehet kezdeni attól a naptól kezdve, hogy megszokta az uj házát, otthonát Nálad.

Majd kb. 1 éves kora után lehet kiképezni!

2009. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor elhoztam (6hetesen) 7 hetesen már megtanulta azt ,hogy ül.Igaz 8 hetesen érdemes elhozni,de én nem bántam meg,hogy hamarabb hoztam el igaz választásom nem volt..... de ez már más téma.Az a lényeg ha ilyen kicsin kezded el tanítani akkor CSAK jó élményei legyenek a tanulással vagyis ne üss rá ha ötvenegyére se tudja csakis jutalomfalat. :) és ne terheld le,és jutalomfalat meg nagy-nagy dicséret utána játszás utána tanulás.
2009. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
oké köszi a valaszokat
2009. júl. 23. 11:30
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat hónapos korától el lehet kezdeni a kiképzés alapjait, de igazi munkát valóban egy éves korától lehet végezni
2009. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem viszen kutyasuliba.. csak az alapokat szeretném neki megtanírani....


köszi a valaszokat

2009. júl. 23. 12:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
én a 8héten tanítottam neki: ül, fekszik, marad, ugrik, ugat, gurul.
2009. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%
Bármikor el lehet kezdeni. De büntetni sohasem szabad, csupán jutalmazni.
2009. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
de nagyon okos vagy te utolsó,mégis ha nem bünteted akkro h állítod fel neki a határokat,szabályokat??? mert ugye erre szüksége van a kutyának,vagy ha rosszat csinál ráhagyod??? A nevelés arről szól hogy következetesen neveled a kutyád,ha kell dicséred ha kell bünteted!!!
2009. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ki mit ért büntetés alatt? Ha a büntetés fizikai fenyítés, akkor azt nem támogatom. De persze fontos, hogy tudja, hogy mit nem szabad csinálni. Ehhez a "büntetés" részemről pl. a figyelemmegvonás, vagy egy hangos rászólás; a cselekedettől függően.
2009. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

21:24-nek: soha, semmi pénzért nem bíznám rád a kutyámat. Minden valamirevaló kutyatulajdonos, idomár, tréner és kutyaiskola-vezető tudja, hogy a kutyát soha nem szabad megütni! Különben sikeresen neveled agresszívvé és sunyivá. A kutyát mindig motiválni kell, nem szabad, hogy a várható büntetéstől féljen. ha a helyes viselkedésre motiválják, és azért dícséretet kap, eszébe sem fog jutni, hogy helytelenül viselkedjen. Büntetéssel, veréssel soha a büdös életben nem fogsz tudni kiegyensúlyozott kutyát NEVELNI. A maximum büntetés, amit egy kutyánál el lehet képzelni, az az, hogy kiszorul a gazdival való közösségéből, a gazdi nem figyel rá, nem néz rá, nem szól hozzá. (A farkasfalka is pontosan ugyanígy büntet.)


Mielőtt ilyen okosnak hiszed magadat, inkább járj utána, és képezd kicsit magadat!


[link]

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!