Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
valami közép, nagyobb testűre gondolok, a boxer, rottweiler, bulldog kilőve. gyermekbarát legyen, de ha kell akár meg is tudjon védeni. "nyugodt" természetű kutyára gondolok. előre is köszi.
2012. aug. 18. 20:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
tanítanám egyszerűbb trükkökre, naponta egyszer biztos sétáltatnám, sokat lennék vele, kertben tartanám.
2012. aug. 18. 20:36
 2/25 anonim válasza:
50%
Amstaffot ajánlom :) gyermek barát, tanítható, játékos, mellesleg jó ház őrző ( Tapasztalatból mondom, 4 Amstaff kutyánk van )
2012. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Leonbergi,berni pásztorkutya,retrieverek,svájci fehér juhászkutya-bár ha nincs konkrét elképzelés és,,fajtaszerelem",jó szívvel ajánlom a menhelyi kutyákat!Nemcsak rögtön két életet mentettek(a kutya+amelyik kutyus a helyére kerülhet)de ott igazán igényeiteknek megfelelő,küllemre s jellemre is igazán változatos kutyákra találhattok!
2012. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kokec válasza:
Az hogy gyerekbarát, vagy házörző valóban függ a fajtától is de sokkal inkább nevelés kérdése. Én is ajánlom a menhelyes kutyákat, legtöbbjük igazi családtaggá tud válni, és biztosan találsz az igényeidnek megfelelőt, Esetleg még labradort, golden retrivert, szentbernáthegyi kutyát tudnék ajánlani, ha fajtiszta kutya mellett döntesz feltétlenül olvass utána a fajta jellemzőinek, és kerüld az olyan fajtákat amelyeknél nagy a beltenyésztettség vagy anatómiai felépítésük miatt betegesebbek lehetnek (németjuhász, sharpei). Bármilyen kutyát is választasz légy vele tisztában, hogy amint hazaviszed élete végéig felelősséget vállalsz a jólétéjért.
2012. aug. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
mindenképpen fajtiszta kutyára gondoltam. köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 19. 07:24
 6/25 petrusi ***** válasza:
közép, vagy óriásschnauzer,berni pásztor,újfundlandi,szent bernáthegyi...tetszik valamelyik?
2012. aug. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%
Miért van kilőve a boxer?! Gyermekbarát, és a természete is nyugodt. Persze néha nyáladzik, de az természetes! Amúgy a mi boxereink igazi családi kutyát voltak. Megvédtek és nem durván játszottak a gyerekekkel! Szerintem a boxer lenne a jó választás, de TE tudod...
2012. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok, a szüleim nem szeretnének boxert, én örülnék neki. a bernáthegyi milyen őrző-védő?
2012. aug. 19. 16:33
 9/25 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, azt is vedd számításba, hogy a méretét és súlyát tekintve tudsz-e vele bánni majd? pl, ha kiviszed utcára sétálni és netán elindul egy macska után, vagy összeakaszkodik egy másik kutyával, meg tudod-e oldani a helyzetet? a bernáthegyi nem egy csöpp kutya, ha elindul és húz, bizony erő kell h megfékezd! szomszédomban van, voltunk közös sétán, tudom miről beszélek. És ha neveled is, akkor is meg kell tudni oldani ezt a helyzetet mig teljesen nem fogad szót. Nagyon nagy testű kutyát nem ajánlanék a korod miatt, bár nem tudom milyen testalkatú vagy, mennyire vagy izmos. Lehet ez hülyeségnek tűnik de nekem elég volt látni kutyaiskolában felnőtt meglett férfiakat akik igencsak küzdöttek nagyobb kutyákkal és oda bizony erő is kell. Inkább középtermetűt válassz, azzal könnyebben boldogulsz. EZ csak az én véleményem, nem kötelező egyetérteni vele senkinek. NÁlunk a családban van 14 éves gyerek, lány, mi középtermetű kutyát választottunk, hogy "elbírjon vele" ő is. Ezt a méretű kutyát meg tudja fogni, rendre is tudja teremteni (mert bizony időnként azt is kell, elkapni a grabancát a emgfelelő módon hogy ne nőjön a fejünkre). Ha túl massziv és erős a kutya hozzánk képest, ez nehéz tud lenni főleg ha ilyen fiatal vagy.
2012. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
nos én úgy gondolom, hogy erős vagyok, de azért a bernáthegyi tényleg nem a legjobb választás, kedves Utolsó, igazad van. esetleg tudnál ajánlani fajtát?
2012. aug. 25. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!