Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sokat morog a kutyám,...

Noncsy ;) kérdése:

Nagyon sokat morog a kutyám, most akkor tényleg agresszív?

Figyelt kérdés
A 12 hetes puli kutyusom nagyon sokat morog, pl ha valaki ölbe veszi, vagy ha nem tetszik neki valami, de néha ha azt akarja hogy figyeljek rá is ugat és morog, játék közben is, nagyon erősen harap. Ez most azért van, mert agresszív, vagy csak a játékba éli-e bele magát? A kutyaovi megoldás lenne rá?
2012. aug. 19. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a kutyád főnöknek képzeli magát, és igen a kutyaóvi megoldás lehetne számodra. Sőt, jobban járnál ha az elején - míg a kutyát irányítani nem tudod- külön mennétek suliba (ne jelentkezz egyenlőre csoportba!). Legalább tanulsz te is egy kicsit. Rád fér, bizton állíthatom! Tanulmányozd egy kicsit a hogyan legyünk falkavezérek című írást a cerberos suli oldalán. Vigyázz, ha alkalmazni kezded, akkor a kutya agresszívebbé válik, mert a pozíciójára pályázol és azt nem adja egy kutya sem könnyen. Hozzáértő segítséget mindenképpen kérjél, mert másképpen nem oldod meg a gondot.
2012. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem agresszív, hanem követelőző, mert sosem közöltétek vele világosan, hogy ez a viselkedés nem pálya. A kutyaovi megoldás lehet, ha olyan helyet találtok, ahol titeket is tanítanak bánni a kutyával. A kezdő engedelmes meg együtt játszás ehhez kevés, márpedig sok helyen csak ezt értik ovi alatt sajnos.
2012. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy nem tudom, hogy kell bánni a kutyákkal, ez az első kutyusom, csak nem szeretnék vele szigorúan bánni, de valószínűleg ez a baj. Azt nem tudjátok , hogy az ugatásról mivel szoktathatnám le, mert állandóan ugat, mintha mondani akarna valamit meg mintha saját véleménye lenne a dolgokról. Ha kérdezzük is válaszol nekünk, csak néha már tényleg sok az ugatásából és hiába mondom neki h csitt vagy ilyenek, nem hallgat el, mondja tovább, amit akart...
2012. aug. 19. 18:54
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz szigorú bánásmód alatt, de ha nem mutatod meg neki azokat a szabályokat, amiket be kell tartania, soha nem lesz belőle igazi társ. Magától nem tudja, mit hogyan kell csinálnia, nem direkt rosszalkodik, csak senki nem mondta meg neki, hogy hogyan kéne helyesen viselkedni.


Az ugatással egyrészt nem tudsz mit kezdeni, ha szereti a hangját, akkor így jártál, teljesen csendes sosem lesz. Másrészről viszont amint megtanítod a kutyádnak, hogy a "nem" parancsra azonnal és mindenkor abba kell hagynia, amit éppen csinál, sokkal könnyebb lesz nevelned őt. Ez is olyan dolog, amit nehéz elmagyarázni így írásban, de könnyen megtanulod majd, amint szakember kezei közé kerültök :) Na meg persze amint lesz egy kis tiszteleted a szemében, leszokik majd a "visszapofázásról", kevésbé lesz idegesítő :)

2012. aug. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma amikor rosszul viselkedett, pl le akarta szedni az asztalról a kaját, akkor az orrára koppintottam. Most elbújt az asztal alá, de nem úgy néz, mint aki fél, hanem inkább, mintha meg lenne rám sértődve.
2012. aug. 20. 09:35
 6/12 anonim ***** válasza:
szia! szerintem olvasgasd át ezt az oldalt, nekem segített! [link]
2012. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem is kell, hogy féljen tőled. Bőven elég, ha abbahagyja, amit csinál. Nem haraggal kell nevelni a kutyát, hanem inkább korrigálni, jó irányba terelni a viselkedését, sokkal célravezetőbb, és a kapcsolatotoknak is jobb, ha nem idegesen állsz hozzá. A kutyák sokkal jobban hallgatnak az olyan vezetőre, aki nyugodt és következetes, mint arra, aki idegbeteg módon ordibál meg csapkod, és árad belőle a harag. Szóval neveld higgadtan, de határozottan :)
2012. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak egy kicsit koppintottam az orrára, de végülis az sem volt célravezető, mert csak megsértődött, később pedig egy kicsit meg is harapott ő is, nem fájósan, csak h az akaratát érvényesítse. Próbálom a hangommal figyelmeztetni, ami néha használ is, csak van, hogy nagyon önfejű és sajnos akkor az sem segít, de bántani semmiképpen sem akarom. :) Az orra koppintást is azért próbáltam ki, mert sok helyen azt írták, hogy úgy kell megnevelni...
2012. aug. 20. 12:10
 9/12 anonim ***** válasza:

A rászólás és a bántás között azért vannak fokozatok. A kutyamama meg a többi falkatag sem ráugat a kölykökre, hanem fizikailag hat rájuk. Megfogják őket a grabancuknál, néha meg is rázzák, odakapnak, ellökik őket, meg egyáltalán, elérik, hogy úgy viselkedjenek, ahogy kell. Ne félj hozzányúlni a kutyádhoz, csak legyél határozottabb, mint ő, reagálj gyorsan és egyértelműen mindenre, ne finomkodj, meg ne "utalgass" tessék-lássék mozdulatokkal, hanem világosan fejezd ki magad :)

A megsértődést viszont felejtsd el, a kutyák nem sértődnek meg. Abbahagyta amit csinált, ez a lényeg. Lehet, hogy meglepődött, hogy megtiltottál neki valamit, és elment gondolkodni rajta, vagy valami, nincs ezzel semmi gáz. A lényeg, hogy végső soron az történt, amit te akartál.

2012. aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De akkor az miért van, ha nem megsértődik, hogy ha hazajövök és nem köszönök neki akkor elbújik és nem jön oda hozzám, hiába hívom, csak bánatosan néz rám? am azért is kérdezek ilyen sok hülyeséget, mert soha nem volt még kutyám, fogalmam sincs, hogy kell nevelni, de szeretném a lehető legjobban :)
2012. aug. 20. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!