Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan tanitottátok meg a...

Ti hogyan tanitottátok meg a kutyusotoknak a fekszik parancsszót?

Figyelt kérdés
Az ülj-t már tudja rendesen és most a feksziket akarom neki megtanitani. Olvastam a 101 kutyatrükk cimű könyvbe hogy rakjam a földre a jutalomfalatot és húzzam el lassan tőle és akkor lefekszik és megdicsérhetem meg odaadhatom neki. De az enyém nem mozdul, leül és várja, hogy kapja érte a jutalom falatot. Lenyomni se tudom, mert akkor elmegy onnan. Most úgy próbáltam, hogy a két első lábát előre húzom kézzel és akkor lefekszik és akkor gyorsan megdicsérem meg kapja a jutalom falatot. igy is jó lesz? Félek, hogy igy nem tetszik neki a dolog és nem fogja csinálni. Valami ötlet?
2012. aug. 20. 11:43
1 2
 1/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
30%

Felesleges kényszert alkalmazni a tanítás során!!!

Ültetésből húzd oda a kaját a kezedben, ahova lefekvéskor a kutya feje kerülne. Először azt is jutalmazd, ha megmozdul a feje előre-lefele, vagy a mellső lábaival kis mozdulatot tesz lefele!!!

Aztán egyre többet és többet várhatsz el.

Az is jó megoldás, ha leülsz a földre és a lábaddal kis alagutat képezel és ott csalogatod a kutyát annyira, hogy lefeküdjön és abban a pillanatban megkaphatja a kaját.

2012. aug. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Milyen jutalomfalatot használsz? Ha nem sajt, párizsi vagy virsli, husi, vagy valami hasonló extra jó, akkor válts ezekre, mutasd meg neki közelről, és konkrétan vezesd a kutya orrát a földig. Ha elég jó szaga van, rá fog tapadni. Beletelhet pár próbálkozásba, mire megtalálod azt az ívet, amivel nem feláll a kutya és elindul, hanem lefekszik, de menni fog, csak próbálkozni kell.

Mondjuk én a kutyámat úgy tanítottam, hogy egyik kezemmel kihúztam a mellső lábait, a másik kezem könyöke a fenekén, hogy ne álljon fel, a tenyeremmel meg nyomtam le a marját, így lehetett csak fekvésbe kényszeríteni. Manapság mindenki azt mondaná, hogy micsoda barbár módszer, de a kutya elég hamar rájött, hogy nem történik vele semmi szörnyű, ha lefekszik, a következő gyakorlásnál már magától vezényszóra feküdt, és azóta sem néz úgy ki, mint akinek lelki törtést okozott, hogy így vezették rá a feladat lényegére.

2012. aug. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, ez baromi régen volt, ma már valószínű másképp csinálnám, csak jelzem, hogy nem történt tragédia így sem :)
2012. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A tenyérrel érintés a marjánál csak egy plussz irányítás a kutyánál, hogy valóban lefelé mozduljon.Nincs benne semmi elvetendő.
2012. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Köszi a lepontozást :D

Pedig így tanítják manapság a feksziket pozitív megerősítéssel akár klikkerrel, akár klikker nélkül.

Állításból is lehet, akkor ugyanígy a kezünkben lévő kaját a földre tesszük a kutya elé és minden lefele irányuló mozgást jutalmazunk, végül csak azt fogadjuk el, amikor a kutya lefekszik...

2012. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így tanítják, de egy ilyen primitív feladatot, mint a fekvés, így elnyújtani, mint a rétestésztát, hogy fejmozdításra jutalom meg mittudomén, kicsit olyan, mint ágyúval verébre lőni, felesleges flancolás. Tökéletesen megtanulja a kutya akkor is, ha átlagember által kivárható időn belül veszed rá, hogy felvegye a kívánt pozíciót :)
2012. aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Illetve hogy pontos legyek, így IS tanítják. Meg még ezer másik módon, és szerencsére ezek legtöbbje tényleg célravezető, megtanul a kutya feküdni, és nem lesz lelki sérült ;)
2012. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Lehet, hogy félreérthető voltam :D nem úgy gondoltam, hogy ma két cm-es mozdulatot várok el, holnap 3-at és majd egy év után csak lefekszik :D

Hanem mondjuk ha elsőre kicsit lejjebb mozdítja fejét-lábait, akkor mehet a juti, ezt 2-3 alkalommal megcsinálni, utána közvetlenül már beindul a kutya általában és pikk-pakk meg van a fekvés. Ezzel a módszerrel egy frissen befogadott kistestű kutya 10 perc alatt megtanulta kaja nélküli kézjelre a fektetést!

2012. aug. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jó, hát mindenki úgy tanítja a kutyát, ahogy akarja, a lényeg, hogy működjön :) Nekem ez már egy kicsit felesleges bonyolítás, a kutya akkor is megtanul feküdni, ha rögtön a fekvést várod el tőle :)
2012. aug. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ültetésből, jobb kézben kaja, orra előtt le a földre, közben a marjánál enyhén tolod lefele, közben fekszik vezényszó. amikor tisztában van a vezényszó jelentésével, akkor állitásból is mehet, akkor már elég lesz a kaja, és azt sem rögtön. fekszik 1-2-3 okos-és a kaja.
2012. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!