Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan tanitottátok meg a...

Ti hogyan tanitottátok meg a kutyusotoknak a fekszik parancsszót?

Figyelt kérdés
Az ülj-t már tudja rendesen és most a feksziket akarom neki megtanitani. Olvastam a 101 kutyatrükk cimű könyvbe hogy rakjam a földre a jutalomfalatot és húzzam el lassan tőle és akkor lefekszik és megdicsérhetem meg odaadhatom neki. De az enyém nem mozdul, leül és várja, hogy kapja érte a jutalom falatot. Lenyomni se tudom, mert akkor elmegy onnan. Most úgy próbáltam, hogy a két első lábát előre húzom kézzel és akkor lefekszik és akkor gyorsan megdicsérem meg kapja a jutalom falatot. igy is jó lesz? Félek, hogy igy nem tetszik neki a dolog és nem fogja csinálni. Valami ötlet?
2012. aug. 20. 11:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Párizsi a jutalom falat. Szóval nagyon szereti, de hiába teszem le a földre, vagy hiába húzom el, akkor sem mozdul meg érte, azt várja, hogy adjam oda. Másképp nem ment, csak úgy, hogy kihúztam az első lábait és lefeküdt.
2012. aug. 20. 14:51
 12/17 A kérdező kommentje:
De mondom, hiába rakom a földre a kaját... Meg próbáltam marjánál lassan lenyomni, akkor meg inkább elment onnan.:D
2012. aug. 20. 14:53
 13/17 anonim ***** válasza:
akkor huzd ki az első lábait, ha ugy működik. az a lényeg, hogy előtte legyen a vezényszó. fekszik, láb ki, okos, és jutalom. anno a kutyaiskolában minden kutya gyönyörűen dolgozott, én ugy tudtam fektetni, hogy ráültem a hátára:))) bármit csináltam, besatuzott:) ma minden versenyen a pózosai magas kitűnőek. labdával esetleg?
2012. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor előbb tanítsd meg arra, hogy kövesse a kezedet a jutalomfalattal. Nálam erre a csettintés a jel, akkor tudja a kutya, hogy a kezemhez kell mennie, így igazítom be pl. tömegközlekedésen az ülés alá vagy a falhoz, nagyon hasznos dolog. Megmutatod neki a kaját, elhúzod az orra előtt (nem ültetésből, simán állva, lehetőleg akkor, amikor amúgyis fel van pörögve, ha ennyire kivárós típus), és ha utánanyúl, megkaphatja. Nagyon gyorsan rá fog jönni a lényegre :) Aztán már használhatod ezt a tapasztalatát fektetéshez is, megszokja, hogy a jutalomfalatot követni kell, utána fog nyúlni, és lefekszik.
2012. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ja, és a marjánál ne lefele, hanem lefele, és előre . és nem kell nyomni, csak finoman tolni.
2012. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem ő lesz az első kutya, akit így tanítottak meg feküdni nyugodj meg:) Nem fog semmi lelki sérülést szenvedni tőle. Ha ez a módszer válik be nála, hát istenem, akkor ez, nem kell ezt túlidegeskedni.
2012. aug. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.:)
2012. aug. 21. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!