Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso mennyire aktív,...

Cane Corso mennyire aktív, játékos fajta?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

2012. aug. 20. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Az ősei elég lomhák voltak de lomha ősei mellett megjelent egy könnyebb, fürgébb, elegánsabb típus is, melyet vadászatra, sőt terelésre is használnak.

Kertes házba ajánlom :)

2012. aug. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kertes ház várja.:)
2012. aug. 20. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Pontozz.. .$ Köszii :D
2012. aug. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

nekem van egy 1 éves szukám!

Szeret játszani, de elfekszik egész nap is , ha úgy van!

szal nem egy örökmozgó:D

2012. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is Cane Corsonk van, szuka, e hónapban volt 2 éves.

Idegenekkel bizalmatlan, akárki jön hozzánk, tisztes távolságból ugatja, de meg még véletlenül sem harapna senkit. Amikor leesik neki, hogy a vendég jó szándékkal jött, egyből túlzásba viszi a haverkodást, és elkezdi a leggyengébb láncszem cipőét rágcsálni, de ezt is abszolút játékból. Ilyenkor leállítani sajnos nagyon nehéz, de egy határozott rászólás általában hat rá.

A házat megvédeni nem tudná, akárki idegen benyitna, megszeppenve elmenekülne, de fancsali pofája miatt néha még ismerősök is félve jönnek be hozzánk.


Ha egyedül van, akkor sem bír magával, bokrokat rág, a macskákat hajkurássza vagy gödröket ás, de komoly gondot még sosem okozott, értékeinkhez még sosem nyúlt; és ami szerintem a legfontosabb, a tiltott helyekre akkor sem megy be, ha nem vagyunk otthon..


Minden kutyával jól kijön, lehet akár szuka, akár kan. Viszont ha kevésbé barátságos kutyával találkozunk, ő azokkalis játszani akar, ebből voltak már kisebb harcok. Persze megelőzásképpen egy határozott rászólás itt is hatásos..


Tanítani nehéz, makacs és önfejű kutya, viszont ha valamit megtanult, azt sosem felejti, a játékszabályokat mindig betartja. Mint említettem, vannak itthon számára tabu helyek, pl terasz, előszoba.. Akármilyen húsokat grillezünk a teraszon, ő a küszöbön megáll, onnan nyáladzik. És ha mi végeztünk, ő akkor sem megy be szaglászni..


Ez csak pár érv-ellenérv volt mellette/ellene, türelmes, sok szabadidővel rendelkező gazdinak, családnak csak ajánlani tudom.

Előző kutyánk boxer volt, tapasztalatlan kutyatartónak, időseknek, kicsiknek sokkal inkább őt ajánlanám!

Ha bármi kérdésed van, kérdezz bátran! :)

2012. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos választ adtál!:) Most pont egy kölyök boxerünk van, mellé gondoltam corso-ra, a leírásod alapján hasonló jelleműek, illetve a boxer is könnyen feltalálja magát, amíg nem vagyunk itthon.
2012. aug. 28. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Örülök, ha segíthettem, én drukkolok a jó döntéshez! :)
2012. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is szuka corsom van es a fenti leirasban teljesen ra is ismertem. :)

Kiveve par dolgot: Az enyem meg tudna vedeni, sot, volt mar olyan, hogy be is allt elem, mert ugy erezte, veszelyben vagyok.(Egyem meg a kis shegget:))

Egy nagyon okos fajta, nem tanul nehezen, szerintem jobban kell motivalni. Az enyemre mindenki azt hiszi, hogy suliba hordtuk, de ketten neveltuk a parommal sok-sok utana olvasassal.

Nagyon ajanlom egy imadnivalo plusskutya:)

2012. szept. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!