Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Részletek lent.

Mi lehet a baj? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok!Igazából 2 problémával fordulok Hozzátok.Jövőhéten lesz 5 hónapos a német törpe pinscherem,de a szobatisztasággal még mindig akadnak gondok.Májusban érkezett a kis hölgy,így a jó nyárnak köszönhetően szinte egész nap kint van az udvaron.Amikor elhoztam a tenyésztőtől utána 2 hétig itthon voltam vele,minden kelés,evés,játék után rohantam ki vele,megdicsértem nagyon ha elvégezte a dolgát.Viszont a mai napig csinál olyanokat kb,hetente 1-2 alkalommal,hogy nyitva van a bejárati ajtó,kint bandázik az udvaron bejön,és pisil egyet a szőnyegre :-( Tehetetlennek érzem magam teljesen.Mivel már nagy azért,ilyenkor megszidom és látom rajta,hogy tudja,hogy rosszat csinált.Mi lesz vele ősszel vagy télen?Éjjelre felállítok neki egy szobai kennelt,és ott van neki pelus is,mert hiába nem adok neki már este enni,biztos,hogy a nagydolgát egyszer elvégzi éjjel.Ez változik majd?Május óta nem tudtunk végigaludni egy estét,mert ő is fent van,vécézik,ki akar jönni stb. A másik gond,ha ennyi még nem lenne elég,az az,hogyha kiviszem sétálni és szinte minden nap megyek vele egy órát,még reggel és este is,egyszerűen az utcán nem hajlandó elvégezni a dolgát.Bezzeg amint hazaérünk már rohan is csurizni az udvarra.Mondjuk hallottam,hogy ez a úgymond kertben dolgukat elvégzendő kutyák átka.Hát remélem valaki tud valami hasznos tanácsot adni.Köszönöm szépen!

2012. aug. 21. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nagyon kicsi. Teljesen szobatiszta 1 éves korára lesz kb, addig történhetnek balesetek.


SOHA NE szidd meg. Csendben töröld fel a pisit. Ha még tovább stresszeled, azzal nem lesz jobb, utána majd a stressztől fog bepisilni.


A kutyapelenkát FELEJTSD EL.


Folytasd így tovább, dícséret ha kint végzi (akár jutifalattal is) és csend ha bent, hagyd egyszerűen figyelmen kívül.


Ha nem akarod hogy a kertben végezze a dolgát, akkor napi 3-4x legalább sétálni kell vinni, mert a két séta kevés. Így amit elvársz tőle kicsit irreális. Neki az udvar a wc-je mért kéne neki az utcán csinálnia? Ne zavard össze ilyenekkel, ne várj el olyan dolgokat tőle, amiket nem tudhat, nem érthet. Mivel ő egy kutya, nem ember.

2012. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,megfogadom a tanácsaidat.Az,hogy nem az utcán végzi el,az nem akkora probléma,csak érdekelt,hogy ki mit mond rá.Véleményed szerint,mikori az az időpont amikor kibírja éjjel is?Tudom,hogy nem ember,és hidd el felelősségteljes gazdija vagyok,bár minden kutyának ilyen gazdája lenne.A szidást pedig ne úgy képzeld el,hogy megverem vagy ilyesmi,soha nem emelném rá a kezem,csak olyankor amikor rajtakapom,akkor a grabancánál fogva kiviszem és mondom neki,hogy rossz kutya.ennyi
2012. aug. 21. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne alkalmazz fizikai kontaktust sem. Nem gondoltam, hogy megvernéd, de nem szabad ilyenkor bestresszelni a kutyát, mert attól nem fog javulni a helyzet. Ha lefekvés előtt kiengeded pisilni (és várd meg), akkor szerintem reggel 5-6-ig ki kell bírnia. Igazából sztem ezt ki lehet így bírni, hogy kiengeded, aztán pisi után visszabújsz az ágyba. A kisgyerek is nagyon sokszor bepisil még a szobatisztaságra szoktatás alatt is. Szóval ilyen szempontból hasonlóak a kutyák is.
2012. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy idő kell, amíg rááll arra, hogy a kerten kívül pisiljen-kakiljon. Nem érzi magát biztonságban az utcán, ezért viszi haza a dolgait. Érdemes lenne egy kis ürüléket zacsiban kivinni a parkba, ott letenni. Hátha a saját ürülékének szaga beindítja az ingert. Beválhat...

Ha naponta 2-3 alkalommal elviszitek sétálni kicsit hosszabb időkre, akkor egy átlag kutyánál kialakul, hogy kint végzi a dolgát kerten kívül, mert nem szeretnek a saját helyükre piszkolni, mellesleg így kommunikálnak a környéken járt kutyákkal is :D

Az én kutyám naponta kétszer sétál a kert ellenére és nagy dolgát csak kint végzi. Pisilni persze szokott a kertben is, de minimálisat. Séták elején mindig kinyitja a csapot és percekig csak pisil :)

2012. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!