Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek? Egyátalán tehetek...

Mit tehetek? Egyátalán tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Na szóval van pár utcával lejjeb egy család, akinek van 2 havanese-e és egyszer az egyik elkezdett a kapunk előtt ugrálni pár óráig.Nem tudtuk ki a gazdája,így aztán beengedtük és az egész család megszerette és mindig játszottunk vele. még a kutyánk is örült neki.Aztán tesóm levitte sétálni,és a gazdája felismerte a kutyát és hazavitte.Én nagyon sírtam,de nem tehettem semmit.Nem keresték mert azt hitték hogy elütötte őt egy autó!Azóta vannak az utcánkba önsétáltató ebek.Mit Tehetek értük?
2012. aug. 21. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A környékbeli gyepmestert fel lehet hívni és elmondani a problémát. Elvileg Ő teszi a dolgát és a gazdát felvilágosítja a helyes kutyatartásról.Ha ez sem változtat a dolgokon akkor szépen megkérik hogy mondjon le a kutyáról és onnantól kezdve gazdikereső lesz. (Saját tapasztalat)
2012. aug. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát jogilag szerintem semmit nem tehetsz, mert nem a te kutyád volt. Az hogy az eredeti gazdája nem kereste még nem indok hogy ne is kaphassa vissza. Meglátta nálatok és jogosan vissza vette. :(


Az utolsó kérdésedet nem nagyon értem. Önsétáltató kutyák?

Van gazdája, lakása de nem sétáltatja senki, csak kiengedik az utcára?

Vagy hogy érted...?

2012. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen úgy értem hogy a gazdik elengedik őket, aztán ha sokáig távolvannak akkor esetleg elkezdi keresni.A havanese-nek is ilyen a gazdája.Sokat szokott kóborolni az utcákon, főleg hónap végén.Elvileg elszökik.
2012. aug. 21. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!