Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam annyiban a dolgot,...

Hagyjam annyiban a dolgot, vagy tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Tegnap este fél 8 körül elmentünk sétálni a kutyánkkal(golden retriever) a szokásos útvonalon. Úgy ahogy kell, szépen láb mellett jött, pórázon. Lakott területen soha nem engedem el. Messziről megláttam, hogy egy nő(20-25 év körüli, az utcánkban lakik, de csak látásból ismerem) jön felénk a foxijával. A kutyája szabadon volt, pórázt nem láttam a kezében. Amikor a foxi meglátta a kutyánkat, elkezdett rohanni felénk, majd előttünk 5 méterre megállt, és mint egy őrült, üvöltve, remegve ugatott, morgott, már a nyála is folyt a földre úgy felhergelte magát. A nő látta az egészet, és mintha mi sem történt volna, ő szépen lassan, telefonálgatva baktatott felénk, amikor odaért megállt a kutyája mögött. Mondta, hogy mennyünk tovább, nem harap a kutyája. Mondom jól van, de ha esetleg nekünk jön a kutya, az övé húzza a rövidebbet. Elindultunk, a kutyája támadni akart, na mondom innen nem megyünk tovább. Rászóltam a nőre, hogy fogja már meg a kutyáját, mert én nem fogok itt várni napokig, és ha nem tesz semmit, akkor abból baj lesz. Erre kiakadt, hogy én ne fenyegessem. Fogtam magam, elindultam visszafele, erre ahogy a kutyám hátat fordított az övének, az a kis dög rácsimpaszkodott a kutyám hátára, és tépte azt. Na, nekem itt felment a pumpám, lerúgtam a kutyáját a földre, közben a pórázt az én kutyám kirántotta a kezemből, és egy kicsit megrángatta a csaj kutyáját. Ráüvöltöttem a nőre, hogy ne legyen már ennyire életképtelen, fogja meg a kutyáját, és húzzon el innen a p.icsába. Szó szerint idéztem. Az affér után hazamentünk, majd fél óra múlva jön a csaj apja, csak úgy fogta magát, és bejött a kertbe. Elkezdett velem üvöltözni, hogy én hogyan merészelem az ő lányát agyhalottnak, meg életképtelennek nevezni, és hogy a kutyájuk csak játszani akart...Majd miután a párom szép erélyesen kiküldte a férfit a kertből, a pali kifele fejbe rúgta a kutyánkat és olyanokkal fenyegetőzött, hogy nehogy egyszer megmérgezze valaki a kutyánkat. Az lenne a kérdésem, hogy lehet ennek a dolognak valami következménye, ha voltak szem és fültanúk, és az utcai affért is többen látták? Ha feljelentést teszek, akkor lesz belőle valami? Tudom, hogy hosszúra sikeredett a mondandóm, de mindent le kellett írnom, hogy tisztán lássatok.
2012. aug. 21. 14:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Menj át hozzájuk, beszélj vele, és rögzítsd a hangfelvételt.
2012. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
Szedd őssze a tanúket, kérdezd meg, hogy hajlandóak-e bevállalni a bírósági procedúrát és ha igen, akkor mehet a feljelentés. Bár nem tudom, hogy mit érnél el vele azon kívül, hogy mégjobban magadra haragítod őket.
2012. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

sajnos nem hiszem, hogy bármit is érne, de próbáld meg a rendőrségen esetleg azért, mond el a fenyegetést is

szomorú, hogy ilyen embereknek kutyája van:(

2012. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem azért, de átjön hozzánk, bejön szó nélkül a kertbe, mocskolódik, szitkozódik, fenyegetőzik, és fejbe rúgja a kutyánkat. Nem érdekel, ha még jobban magamra haragítom, de engem ne rágalmazzon senki a saját házamban, és ne rugdossák a kutyámat!
2012. aug. 21. 14:13
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta ügy: a nőt feljelenteni a póráz nélküli sétáltatásért, a férfit birtokháborításért és állat bántalmazása miatt, valamint a mérgezéssel való fenyegetőzés miatt. Nem fog mérgezni, mert ha bármi baja lesz a kutyádnak, ő lesz az első gyanúsított.

Csak keményen.

2012. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
52%
Még ha teszel is feljelentést bűncselekmény nem történt, így max polgári perre mehetsz vele, de hát ahhoz meg sok sikert...évekig tud húzódni egy ilyen, neked kell bizonyítanod (és nem elég h x-y hallotta, nem ártana látlelet a kutyádról ha egyáltalán megsérült). Én nem jósolok ennek semmilyen következményt. Egy tanács: kerüld el messzire őket.
2012. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Eleve az, hogy a lány lakott területen sétáltatta a kutyáját, póráz nélkül, tilos! A szomszédok azt mondták, ők szívesen segítenek. Csak az érdekelne, hogy lesz e következmény, pénzbírság vagy valami...? Mert ha nem, akkor felesleges köröket nem akarok futni. Ezért kérdezem.
2012. aug. 21. 14:15
 8/39 anonim ***** válasza:
84%

Már attól ideges lettem, hogy ezt elolvastam. Tanúkkal együtt irány a rendőrség. Honnan tudta hol laksz? Legközelebb engedd a kutyádat, hadd tépje meg jobban a kis prüntyikét, hátha el megy a kedvük az ilyen parasztoknak a kutyatartástól. Tiédre pedig jobban vigyázol.:)

Én kutyámat egyszer rúgta meg egy gyerek, biztos vagyok benne, hogy azóta egy élőlényt sem bánt. :)

2012. aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
61%

kérdező, nem azt vitattuk, amit leírtál, hanem a rendőrségi intézkedés hatékonyságát:)

csak nyugi, menj el a rendőrségre, mesélj el mindent! bajod nem lesz belőle szerintem

a kutyust meg azért figyeld nagyon, esetleg csukd be magatokhoz, amikor nem lehet szem előtt (ha megoldható)

oké, hogy egyértelmű lenne, ki bántotta, de attól még a kutyus adott esetben elpusztulhat, bár én megyek letörni a pasi kezét "szívesen", ha eddig fajul a dolog - reméljük nem

2012. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
Először is póráz nélkül való sétáltatás telefonáló, kutyájára nem figyelő gazdival, úgy hogy annak támadás a vége: kutyával való veszélyeztetés. Az hogy csak úgy bemegy hozzátok valaki az sem egészen okés (a fogalmakkl 100%-ig nem vagyok tisztában, de talán birtokháborítás?), az meg hogy a kutyádat fejbe rúgja állatkínzás, én mennék a jegyzőhöz....
2012. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!