Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már a kutyátoknak allergi...

Volt már a kutyátoknak allergiája, ami a kutya bőrén jelentkezett?

Figyelt kérdés
Azt hittem rühesség gyötri a kutyám, de az orvos azt mondta, hogy allergiás valamire, valószínű valami pollenre. Nagyon vakarja magát, néhol már ki is vakarta és nagyon hullik a szőre. Kapott 2 injekciót, most várom, hogy reagál-e rá. Nektek volt már ilyen tapasztalatotok? Ha igen, és megosztanátok, azt megköszönném!

2012. aug. 21. 18:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen volt. Szólj rá a kutyára, hogy ne vakarja. Az én kutyámnak éjszaka jött ki, fogalmam sincs mitől, de rohantam vele az ügyeletre, kapott 2 szurit, reggelre visszahúzódtak. És a doki azt mondta 2 napig keverjek a vizébe kálciumot. Calcium Sandozt írt fel. Elmúlt, de ha előjön megint akkor elmegyek kivizsgáltatni, hogy mire allergiás, de egyenlőre ezt nem tehetem meg anyagilag.
2012. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Bogii10 ***** válasza:
43%
A mi vizslánk allegrát szedett és elmúlt tőle :)
2012. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
mienknek hasán kezdett hullani a szőre és ott a bőre is sötétedett/elfeketedett. doki szerint vmilyen ételre volt allergiás és igaza is lett. diétára fogtuk,csak bárány húsos tápot kap azóta és helyre is jött. vszinű h a sertés húsra/csontra volt érzékeny
2012. aug. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az enyém is allergiás valami gazra. Minden séta után vagy lezuhanyoztatom vagy csak áttörlöm főleg a kényesebb részeket (hasa alja) tiszta vizes ronggyal. Mikor elkezdődött nekem sem volt fogalmam, hogy ez mi és nem vakarta, hanem nyalta magát hiába szóltam rá, mikor nem voltam vele ez nem nagyon érdekelte és össze is szedett mellé egy bőrgyulladást. Szerencsére mióta így törölgetem vagy nem vagy csak nagyon ritkán jön rajta 1-2kiütés.
2012. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nálunk is hasonló, a hónalján, nyakán és oldalt vakarja nagyon magát, meg a hátsó lábánál az ágyéknál. Nálunk nem ételallergia, mert ugyan azt eszi amit 3 éve is, semmi újat. Valami fűre, pollenre lehet a doki szerint. 2 injekciót adott neki és 2 nap után azt mondta, hogy ha nem lesz változás tabletta kell.

Van 500 mg-os kalcium tablettám, én szoktam bevenni. Ha tejben összetöröm neki és nekiadom az hülyeség szerintetek? Hátha segít valamit?!

2012. aug. 21. 19:46
 6/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kérdezni, hogy nektek elmúlik az az allergia? Vagy gyógyszer nélkül nem?
2012. aug. 21. 19:48
 7/16 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül lehet ételallergia csak eddig tolerálta.

Mi nem adattunk be neki gyógyszert, mert így, hogy rendszeresen letörlöm azokat a porokat/polleneket amiket a mezőn összeszed majdnem teljesen tünetmentes (havonta ha 1x kijön pár apró pötty 2-3napig).

Ha ez nem jött volna be akkor második nekifutásként mézzel illetve apis mellifica-val próbálkoztunk volna. Homeopátiás állatorvos mondta, hogy elég szép eredménnyel lehet ezekkel kezelni az ilyen eredetű allergiát és nem is terheli le a kutya szervezetét, csak minden egyedhez külön be kell lőni az adagolást, tehát az állatorvos véleményét, tanácsát mindenképp ki kell kérni.

Nekünk szerencsére nem volt annyira súlyos, vagy előbb sikerült elkapni, mint nektek, a ti helyetekben valószínűleg elsőre nekünk is maradt volna a szuri és utána átbeszéltük volna a továbbiakat.

2012. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Aha, értem. De érdekes, mert míg nálatok kiütés van, nálunk a bőr kicsit piros, de még annyira nem is látszódik, csak az hogy vakarja és néhol már kisebb seb van emiatt. Ételre nem tudok mire gondolni. Normális tápot eszik, amit annyira nem szeret, nem eszik sokat, aztán kutyaszalámit, maradékot (az elég változatos) és száraz kenyeret, mert imádja. Nem tudom ezekből melyik lehet az ami necces, de én erre nem gyanakodnék, tényleg kiskora óta ezeket adjuk neki.
2012. aug. 21. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Itt a 8/9-es válasz az enyém.Allergiás kutyánk van. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3280472-kitol..
2012. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Két kolléganőmnek is volt ilyen problémája. Az egyiknél egy kutyus, a másiknál egy cicus van. Mint kiderült a kutyus mióta vega kutyakaját kap, elmúlt teljesen a problémája, miután több tízezer forintot otthagytak az állatorvosnál, ez tűnt az utolsó megoldásnak. Ugyanezek voltak a tünetek. A cicus sajnos nem volt már ilyen szerencsés. Neki utólag kiderült, hogy veseelégtelensége volt.
2012. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!