Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már a kutyátoknak allergi...

Volt már a kutyátoknak allergiája, ami a kutya bőrén jelentkezett?

Figyelt kérdés
Azt hittem rühesség gyötri a kutyám, de az orvos azt mondta, hogy allergiás valamire, valószínű valami pollenre. Nagyon vakarja magát, néhol már ki is vakarta és nagyon hullik a szőre. Kapott 2 injekciót, most várom, hogy reagál-e rá. Nektek volt már ilyen tapasztalatotok? Ha igen, és megosztanátok, azt megköszönném!

2012. aug. 21. 18:33
1 2
 11/16 anonim válasza:
azt még elfelejtettem mondani, hogy a kutyus ugyanazt a kaját ette évekig. utána lett vega a tündér.
2012. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A csirke és a különböző búza ill gabonafélék (rizs kivétel) sajnos elég gyakori allergiaforrások. Érdemes lenne a kosztot akár csak 2-3hétre lecserélni valami olyan étrendre ami nem tartalmazza ezeket az allergiaforrásokat. Ha ilyen étrend mellett megszűnnek a tünetei akkor biztos az étel volt a ludas, ha nem akkor nagy eséllyel maradnak a környezeti tényezők, de 100%-ig biztosat csak az allergiateszt tud mondani, ami sajnos elég drága :(
2012. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Az én kutyámra is ráfogták, hogy hús allergiás. Aztán kiderült hogy szőrtüsző atkája van, az allergiára steroidot kapott de nem változott semmi amire kiderült, hogy atka már majdnem az összes szőre kihulott. Szerintem érdemes bőrkaparék vizsgálatot csináltatni.
2012. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egyelőre úgy tűnik, hogy hatásos volt az injekció, mert sokkal kevesebbet vakarja magát (remélem valóban így lesz), még pár napig figyelem és ha teljesen leáll vele, akkor végülis egyelőre nem aktuális a kérdés. Jó lenne ha többször nem fordulna elő vele, bár erre akkor kevés az esély. Nem bánnám viszont, ha valami fűfélére lenne allergiás inkább, mint ételre.

2012. aug. 23. 18:06
 15/16 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem,inkább valami húsfélére,mint füvekre....
2012. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hm, ez érdekes. Kutyaszalámit szoktunk adni neki, de azt minden nap. De engem meglepne, ha hirtelen arra lenne allergiás?!
2012. aug. 24. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!