Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kutyák...

Mit lehet tenni a kutyák "gödörásási mánia" leküzdésére? Az őrület határán leledzek, mindig újra és újra ásnak.

Figyelt kérdés
Régebben nem volt ilyen gond velük, elég nagy terük van, mégis mindig ásnak, kaparnak
2012. aug. 22. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég nagy terük van, ám az energiáik gondolom nincsenek lekötve - értsd: kerten kívüli séták, szellemi lefárasztás.
2012. aug. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sétáltatod őket naponta minimum 1-2 órát? Máskülönben ne csodálkozz...
2012. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Le kell fárasztani őket, futni velük, sétáltatni őket, szellemileg is tanítással stb. Ha rendesen elfáradnak nem lesz kedvük ásni.
2012. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Unatkoznak.A miénk is ezt csinálja ha kevés időnk van rá.
2012. aug. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindazon szellemi és fizikai lefárasztás mellett, melyet már az előttem szólók írtak, egyszer egy kutyás műsorban láttam egy nagyon ötletes dolgot:

Ott, ahol a kutya szeret ásni, kis felfújt lufikat ástak el a gazdik, amelyeket a kutya ásás közben felszakított a karmával, s a durranó hangtól megijedt. Ezt mondjuk fiatal kutyánál csinálták, én magam pedig nem próbáltam ki, mert nincs kertünk, de talán beválhat.

2012. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
valószinűleg melegük van. ásnak egy gödröt és abban hűsölnek. Igy hűtik a hasukat.
2012. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Látom régi kérdés, csak azért írok, mert ezt még nem említették.

Sokszor azért ásnak mert csontot (vagy akár kenyér véget is) elásnak. Vagy éppen nyáron ássák ki a karácsonykor elásott velőscsontot... Raktároznak.

2013. ápr. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!