Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő agresszív kiskutya...

Mi a teendő agresszív kiskutya esetén?

Figyelt kérdés
Nemrég találtunk egy kb 2,5 hónapos kiskutyát. Valószínűleg erdélyi kopó és rotweiler keverék. Amikor büntetni akarjuk úgy, hogy egy kisebbet csapunk a fenekére, agresszívan morog, ugat, stb. Minél jobban, mérgesebben szólunk rá, annál mérgesebb és vadabb ő is. Hogyan lehetne belőle ezt kiűzni? Normális válaszokat kérek, és azokat előre is köszi.
2012. aug. 22. 18:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%
3 nagytestű kutyám van, soha nem nyomtam őket a földre, nem alkalmaztam erőszakot, nem bántottam őket, mégsem szokásuk morogni rám!:) Az egyik egy kuvasz kan! Nem a földre nyomás a kulcs, ez egy összetett dolog. Semmit sem ér, ha egyébként a gazda nem következetes, nem tartatja be a szabályokat, nem vezére a kutyának. Ajánlom Jan Fennel:kutyapszichológia c. könyvét! Szokj le a kutya bántalmazásáról gyorsan, mert könnyen pont az ellenkező hatást fogod elérni, mint amit szeretnél. A kutya nem szófogadóbb, hanem egyre agresszívabb lesz, mert nem fog bízni benned!
2012. aug. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
ki kell jelölni az embertárs személyes terét, eleve nem kommunikálni az izgatott, nyugtalan kutyával amíg meg nem nyugszik, ha büntettek akkor meg kerülni bármiféle indulatot, nem csapdosni, verni kell a kutyát, hanem számára érthetően kommunikálni ebbe belefér az oldalra fektetés, a tarkó lenyomás, pofaátfogás stb. ha nincs ilyen téren tapasztalatotok akkor pedig szakembert kellene házhoz hívni, mert amit most a kiskuty legérzékenyebb életszakaszában tapasztal az nagymértékben kihat egész életére! Ha valamit elcsesztek(pl. nem tudjátok kezelni most a zsákmányösztönét), könnyen válhat egy agresszív kutya belőle!
2012. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Sokféle véleményt és cikket olvastam már mert nekem is van egy agresszív kan golden retriever kutyusom. Nyolchetesen került hozzánk és a legelejétől kezdve éktelen harci lármával játszott. Mai napig (most 14 hetes)minden játékát őrült módjára tépázza éktelen vicsorgások és morgások közepette. Annyira felhergeli magát, hogy ilyenkor nekem támad (holott nyugodtan ülök a széken) és teljes erejéből harap, nyúz morogva.Később már bármikor elkezdte játékon kívül is. Hiába minden általatok is leírt mόdszer nem lehet megfékezni. Az egyetlen dolog amitől lenyugszik ha határozottan orrba vágom egy újsággal. Egyébként is akaratos, makacs. Csak velem és édesanyámmal ilyen, a férfiakkal nem is próbálkozott soha. Minket nem fogad el "felettesének" és folyton próbálgatja az erejét. Most a "semmit nem kap ingyen" stratégiát alkalmazom hogy érezze ki a főnök és idáig működik. Minden kutya másféle. Valamelyiknek elég a nono nem szabad, valamelyiket komolyabban kell büntetni.
2013. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!