Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Szájkosarat...

Mit kéne tennem? Szájkosarat fogunk majd használni hogy ne tudjon sérülést okozni a többi kutyán majd. De milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy bernáthegyi-golden r. keverékünk. Nagyon szeretjük itthon mint az angyal ugat igaz ha jön valaki de ha beengedjük puszi pajtások. Viszont van olyan ember akit nem szeret és félnek is tőle. A múltkor ebből volt probléma. Sétáltunk és már eleve bizalmatlan volt más kutyákkal, félt tőlük (egy kölyök kori incidens miatt), most pedig fokozódott az agressziója mert egy bácsi kiszólt hogy takarodjunk onnan mert ránk engedi a kutyáját. Vissza fele is ott kellett elmennünk és ráengedte a nagy,izmos, roti méretű, fehér keverékét. Elkezdtek verekedni a kutyámmal azt sem tudtam mit csináljak a bácsi meg csak röhögött. Leszedtem a kutyámról a bőrpórázt és azzal el kezdtem ütni a másikat.(állatbarát vagyok, de nem tudtam mit tenni) Hála istennek be is ment. Nem lettek komolyabb sérülési a kutyámnak csak karcok de vérzett és nem akart felkelni. Ölben haza vittem, mamám lekezelte a sebeit, megfürdettük.

Most már ha meglát egy másik kutyát támad rá és nehéz visszafognom. És a bácsit és támadja aki ráeresztette azt a kutyát, ő meg mindig fenyeget hogy ne foglalkozzak a kutyámmal mert egyik reggelre úgy is megdöglik meg ilyenek. Nagyon félek nem tudom mit csináljak. Papámnak nem szóltam róla mert ő csak rontana a dolgon. Segítsetek nagyon aggódom!!


2012. aug. 23. 08:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
anyukád tud ezekről? ha apukád csak rontana a dolgon akkor beszélj anyukáddal és kérd meg hogy apukádnak ne mondja tovább. anyud sokat segíthet! azt tanácsolom menj be egy szaküzletbe ahol értenek is a dolgokhoz, mond el milyen kutyusod van és hogy rá szeretnél szájkosarat, mutassanak olyat ami jó lenne neki! ha normálisak és értik a dolgukat akkor meg fogod találni a megfelelőt :)
2012. aug. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

köszi!!!

Mama tud róla, papa és apa nem. Lesz szájkosara minden képen csak félek addig rátenni amíg nincs megoldva a dolog mert így legalább meg tudja védeni magát.

2012. aug. 23. 08:17
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Először is, mond csak el apádnak is!!! Nem tudom, mire gondolsz, amikor azt írod, hogy rontana a dolgon, de ha arra gondolsz, hogy beverne neki egyet, akkor azt kell mondjam, megérdemelné. Azzal amit tett ugyanis a te életedet és testi épségedet is veszélyeztette! A legkevesebb, hogy a kedves papádék "elbeszélgessenek" vele a dologról!!! Én meg is fenyegetném, hogy feljelentem a rendőrségen veszélyeztetésért. Sőt, nem csak fenyegetném, de meg is tenném. Még egy ilyen tahó sz@rházit.......
2012. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
A kutyádra meg ne tegyél szájkosarat séta alatt. Ha esetleg egy önsétáltató kutyával összeakadtok és nektek megy, még védekezni sem tud, mert nem biztos, hogy időben le tudod róla kapni. Kutyaiskolába viszont vidd el, ott segítenek majd kezelni a helyzetet.
2012. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!!

Most nem férne bele a keretbe mert voltak a hónapban bolha irtások, a másik kutyusom beteg lett és sokat költöttünk rá.

2012. aug. 23. 08:33
 6/23 A kérdező kommentje:
Jaj hát apa biztos meg fenyegetné meg meg is csapná de hát nem tudom...
2012. aug. 23. 08:34
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Kutyával való veszélyeztetésért egyből feljelenteném az öreget. Szájkosarat ne ezért vegyél és tegyél rá, hisz mi lesz ha megint kiengedi rátok a kutyát és a tied védekezni sem tud, vagy rosszabb esetben közbenyúlsz és téged kap meg valamelyik? De akár azzal is számolhatsz, hogy rád fog menni az idegen kutya, ha nem ez, akkor egy másik. Sajnos az ilyeneket sose lehet kiküszöbölni.

Kutyaiskolába kéne lemennetek, hogy kontrollálni tudd majd a kutyádat.

2012. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

köszi!!

Ha rászólok megáll de ha közel jön egy kutya akkor nem. De nem tudom hogy ha haltit használok vele akkor azzal szerintem jobban menne.

De elvileg kötelező lesz vagy már az (nem tudom) a szájkosár.

2012. aug. 23. 08:41
 9/23 anonim ***** válasza:
Az ilyen problémákat nem a gyereknek kell megoldania, erre vannak a családban a felnőttek! A kutyádnak valóban szüksége lenne egy jó kutyaiskolára, ahol segítenek szocialiizálni és rehabilitálni, ha szükséges, de nem biztos, hogy van ilyen iskola a környéketeken. Viszont a többi kóbor vagy rátok uszított kutyán ez se segít.
2012. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%
Pont hogy nem kötelező a szájkosár, csak az agresszív viselkedésű egyedekre. Amúgy én is javasolnám, hogy használj szájkosarat amíg nem sikerül kinevelni a félelmi agressziót a kutyádból, de amíg rátok uszítanak mindenféle kutyát, addig nem javaslom, mert csak ti jártok vele pórul.
2012. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!