Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem? Szájkosarat...

Mit kéne tennem? Szájkosarat fogunk majd használni hogy ne tudjon sérülést okozni a többi kutyán majd. De milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Van egy bernáthegyi-golden r. keverékünk. Nagyon szeretjük itthon mint az angyal ugat igaz ha jön valaki de ha beengedjük puszi pajtások. Viszont van olyan ember akit nem szeret és félnek is tőle. A múltkor ebből volt probléma. Sétáltunk és már eleve bizalmatlan volt más kutyákkal, félt tőlük (egy kölyök kori incidens miatt), most pedig fokozódott az agressziója mert egy bácsi kiszólt hogy takarodjunk onnan mert ránk engedi a kutyáját. Vissza fele is ott kellett elmennünk és ráengedte a nagy,izmos, roti méretű, fehér keverékét. Elkezdtek verekedni a kutyámmal azt sem tudtam mit csináljak a bácsi meg csak röhögött. Leszedtem a kutyámról a bőrpórázt és azzal el kezdtem ütni a másikat.(állatbarát vagyok, de nem tudtam mit tenni) Hála istennek be is ment. Nem lettek komolyabb sérülési a kutyámnak csak karcok de vérzett és nem akart felkelni. Ölben haza vittem, mamám lekezelte a sebeit, megfürdettük.

Most már ha meglát egy másik kutyát támad rá és nehéz visszafognom. És a bácsit és támadja aki ráeresztette azt a kutyát, ő meg mindig fenyeget hogy ne foglalkozzak a kutyámmal mert egyik reggelre úgy is megdöglik meg ilyenek. Nagyon félek nem tudom mit csináljak. Papámnak nem szóltam róla mert ő csak rontana a dolgon. Segítsetek nagyon aggódom!!


2012. aug. 23. 08:03
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Most beszélgettem valakivel és azt mondta hogy valószínű elköltözik a bácsi a családjához mert már most is fenyegetett meg és a család úgy gondolja jobb ha ott van velük.

Köszönöm szépen a segítséget és a kommenteket. Hátha így könnyebben átesek Demivel ezeken a dolgokon hogy már nem fogja látni azt a kutyát többet.

2012. aug. 23. 08:53
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

A kutyádat fegyelmezned kell. Menjetek el kutyaiskolába.

Az a "bácsi"... Ráuszította a kutyáját a kutyádra. Azonnal hívtam volna a rendőrséget, fizethet keményen az új törvény miatt, és a kutyáját elveszik tőle. Ha meg vannak a sebei, és van szemtanúd, akkor irány a rendőrség. Ez már nem játék, mi van, ha megmérgezi a kutyádat? Nem megijeszteni akarlak, de ha ráuszította a kutyádra a sajátját, akkor egy kis méreg nem probléma neki. Te pedig tanuld meg iránytani a kutyád, mert súlyos gondok lesznek belőle.

2012. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

köszi!!

Már nem nagyon látszanak a sebei és nem volt szemtanú, valami eldugott helyen lakik nem nagyon járnak arra.

Rendben megtanulom!! Majd utána olvasok.

2012. aug. 23. 09:02
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

A kutyádat szocializálni kell, és nem lesz gond, egy bernáthegyi-golden keverék nem lehet egy agresszív kutya, csak rossz tapasztalatai vannak.

A b@romarcú bácsihoz pedig át kell menni, és el kell vele beszélgetni, amit ő csinált, azért simán megbüntethetik. Veszélyeztetett Téged, ráadásul kiengedte szabadon a kutyáját.

Vigyél magaddal telefont, és rögzítsd a hangfelvételt, amikor a pasi fenyegetőzik. Simán fel lehet jelenteni.

2012. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egy hasznos könyv: Jan Fennell: Kutyapszichológia, avagy tanuljunk meg kutyául

Netről is leszedheted ingyen, torrent nélkül.

2012. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!!!!
2012. aug. 23. 09:06
 17/23 anonim ***** válasza:

a törvényben azt olvastam ,hogy 150 ezerrel megbüntethetnek egy olyan embert aki uszítja a saját kutyáját más kutyákra vagy emberekre!!


szájkosarat ne tegyél rá!! mert tényleg nem tudja majd magát megvédeni és lehet hogy ott marad!!


egyik ismerősömnek van egy mentett amstaffja és előbb azt akarták,hogy a családhoz szokjon és utána vitték volna kutyasuliba rehabilitációra..szájkosarat tettek rá a sétákon mert nem akarták,hogy bármilyen más kutyának vagy embernek(emberekkel barátságon volt,csak fő a biztonság) baja essen..


az egyik sétáljuk alkalmával ki értek egy mezőre és gondolta ismim itt nincs senki leveszi róla a szájkosarat ,hogy tudjon labdázni egy kicsit a kutyával,erre megjelent

egy kaukázusi keverék(ismim azt mondta erre a fajtára hasonlított legjobban a kutya) vissza hívta a kutyát mielőtt meglátta volna, a kutyus visszament erre ismim vacilált ,hogy rá tegye e a szájkosarat vagy ne,mert ha vkié a kutya tuti megbüntetik viszont ha kóbor eb akkor meg az ő kutyája nem tudja magát megvédeni, a kutya szerencsére lassan ment és nem úgy tűnt mintha észre vette volna őket,ezért szépen elsétáltak a másik írányba szájkosárat rá tette, azt hallja ,hogy nagy lihegés mögötte a keverék kutya rohant feléjük és nem éppen barátságosnak tűnt az utolsó pillanatba ismim lekapta a kutyáról a szájkosarat,hogy legyen esélye védekezni..

a kutyák összeverekedtek,ismim nem tudta mit csináljon,hisz könnyen lehet,hogy a másik kutya neki ugrik ha közbe lép vagy vmi , fogott egy erős botot és elkezdte verni a nagy kutyát a lábát a hátát mindenét és üvöltözött végül kővel is dobálta, az amstaff pedig vhogy a nyakára fogott a nagy kutyának és hát nem engedte el,a nagy kutya már nem nagy mozgott csak nyüszögött,sikerült leszednie a kutyáját a nagyról, felhívta az egyik haverját,hogy jöjjön oda mert ott volt egy út, a nagy kutyát berakták a furgonba és elvitték állatorvoshoz,végül elaltatták,mert a sérülési súlyosak voltak,és hogy agresszív is volt..

az amstaffot pedig több helyen varrni kellett ,de szerencsére megúszta, azóta már volt kutyasuliba rehabilitálták és már az engedelmességi vizsgája is meg van ,barátságos minden kutyával,hosszú volt az út idáig ,de ismim mondta megérte mert remek kutya és azon gondolkodott ha nem veszi le időben a szájkosarat valószínű a kutyája meghalt volna,így volt esélye védekezni!!

bocsi a kis történetért ,de jobb ha nincs szájkosár a kutyádon,legyen esélye magát megvédeni!!bármikor keveredhetsz te is ilyen helyzetbe!!

2012. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,nem ide tartozik,de a kutyádról tudsz mutatni képet mert még ilyen keveréket nem láttam és kíváncsi vagyok hogy néz ki,biztos nagyon aranyos :)
2012. aug. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam én is kérni, kíváncsi lennék egy fotóra! :)
2012. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!

Akkor nem veszünk neki szájkosarat.

Még szerencséje volt az ismerősödnek.

Képek:

Itt még ici pici:

[link]

Itt már nagyobbacska:

[link]

és most 2évesen ilyen:

[link]

2012. aug. 23. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!