Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "bűzmirigy" tézis. Whazzup?

"bűzmirigy" tézis. Whazzup?

Figyelt kérdés

nemrég olvastam arról,hogy a kutyáknak vagy egy ún. "bűzmirigye" amit állatorvos segítségével lehet kiüríttetni/kinyomni...?

ha ez nem történik meg akkor baja lehet az állatnak?

Ki mit tud erről?



2012. aug. 23. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kell a dokinak hozzányulni ha baj van vele. Normális esetben a széklettel kiürül a tartalma.


[link]


(Nem hiszem hogy 3 mp-nél tovább tartana google-be beírni ...)

2012. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha húzza a seggét a földön akkor tele van a bűzmirigye,nah olyankor el kell vinni dokihoz kinyomatni..


nálunk 2-3 havonta szokott elő jönni a kutyákon ,hogy húzzák a seggüket a földön..

2012. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szánkázik az a szó, amit kerestél, kedves 16:24-es....

És nem csak az a jele, h a kutya szánkázik, hanem rágja magát, nyalja magát (főleg a farka tövét és a végbelét), illetve annak általában van egy nagyon jellegzetes szaga is.


De ha a kutya bűzmirigye rendesen ürül, akkor nem kell hozzányúlni.

2012. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnek konkrétan totál sebes lett a bőre. Emellett rágta a farktövét is. Két dokinál jártunk, mindkettő azt mondta allergia, de semmi nem használt rá. A harmadik hozta összefüggésbe a teljes testen szétterülő sebeket a bűzmiriggyel. Nem értettem hogyan és honnan, de kinyomkodta neki és utána kutya baja sem volt.
2012. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem volna egy keresztkérdésem.

Kutyusom pár napja életében először szánkázott, húzta a popóját a földön. Egyből bűzmirigyre gondoltam. Rá pár órára kakilt és azonnal megszűnt, azóta minden oké.

Szerintetek elvigyük dokihoz kinyomatni vagy csak akkor, ha újra ezt tapasztaljuk?

2012. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet egy sima szorulás is ... amíg nincs más tünete (rossz szag, szőrhullás, folyamatos szánkázás) addig semmi baj nincs.

Nagyon jellegzetesen büdös ha feltelik.

2012. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Köszi :) Akkor megnyugodtam :)

Ezek közül csak a szőrhullás van, de az sem brutális mennyiségben.

2012. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bozsikrisz ***** válasza:

Ha a bűzmirigy meg van telve, azt tapintással lehet már érezni. Mármint az állatorvos érzi. Szóval nem kell egyből kinyomni.

Az én kutyámnak szinte egyáltalán nem ürül magától, 3, de inkább 2 havonta viszem kinyomatni. Beszéltem erről a dokival, azt mondta ezen nem segít se száraztáp (amúgy azt eszik) se csont...ez alkati dolog. Ha a bűzmirigyek úgy helyezkednek el, hogy kakiláskor nem ürülnek ki, akkor adhatok neki bármit:(

Az enyém tüneteket nem produkál, de a farka tövénél lehet érezni azt a jellegzetes roh@dt büdös szagot, ha meg van telve a mirigy.

2012. aug. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jobb soha nem nyomatni, mert onnantól kezdve rendszeresen kell, és jóval könnyebben begyullad, néha egy kis csonttal érdemesebb keménnyé tenni a székletét és ennyi akkor ürül rendesen, nem lesz gond, szóval jobb ha nem történik meg!
2012. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyémnek sem használ semmi. Az idősebb kutyámnak néhány havonta nyomatni kell. A mi dokink szerint is egyszerűen vannak olyan kutyák, akiknek kell és kész, nem használ semmi.
2012. aug. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!