Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felülbélyegzett törzskönyv és...

Felülbélyegzett törzskönyv és egyéb kritikus dolgok-? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

nos, kinéztünk egy kennelt, a tenyésztő kérdezte milyen célra, ezen belül milyen terveink vannak a kutyával bla bla... mondta, hogy 4-5 hetes korukra dönti el melyiknek ad törzskönyvet az alomból és melyiknek nem (ilyen van?)

mi törzskönyveset szerettünk volna (volt olyan opció, hogy tk nélkül is vihetünk de csakis hobbi célra és ha ivartalaníttatjuk) ez gondolom azokból amelyeknek nem szánt TK-t.

na de hogy van az, h egyik TK-s lesz másik nem, és u.az az alom. ez szabályos?

na meg mindenki magyaráz ilyenekről, hogy felülbélyegzés...(szintén TK) na most ez mit takar? azt hogy nem rendelkezik tenyésszemlével a szülő?



2012. aug. 23. 17:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

hagyd a fenébe,ez nem igazi tenyésztő,sok a rizsa, a törzskönyv meg alap.

Keressetek másik kennelt.

2012. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
de olyan létezik-e hogy a tenyésztő az alomból nem mindengyiknek ad TK-t?
2012. aug. 23. 17:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Felülbélyegzett TK-et akkor kapnak a kicsik, ha a szölőknek hiányzik vagy a tenyészszemléjük vagy 1 vagy több eü szűrésük, amit viszont a fajtaklub előírt.

Csinálni csinálhat, de sok jót nem mond el róla, bár hallottam pár jobb minőségű kutyával rendelkező kennelről is, hogy ezt csinálják, de ezek inkább magyar fajták.

Általában akkor szokott ez normális módon előfordulni, ha olyan kizáró hibája van a kölyöknek ami miatt nem kaphat TK-et (pl boxereknél a testfelület 1/3-át meghaladó fehér terület). Ha egyszer leadja az alombejelentőt és mondjuk a 8ből csak 4et törzskönyveztet le, a maradék 4 már nem kaphat kb soha, hiába akar valaki utólag csináltatni.

2012. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
*szülőknek nem szölőknek, bocsi
2012. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A törzskönyvet az egész alomra kiváltják,majd a szerződésbe beleírják hogy nem lehet vele tenyészteni,ivartalaníttatnod kell..stb..ez meg nem "tenyésztő"..
2012. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Fedezesi jegy,alombejelento az egész alomra vonatkozik,torzskonyv is jár minden kölyöknek,hisz az a felmenoit igazolja. Az más kérdés,hogy nem adja oda csak a fenymasolatat,amíg nem ivartalanitasz,ha az a kötelezettség melle.de amogy az anyja az anyja és abból az alombol való,tehát a "személyi" jár neki.
2012. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az én tenyésztőm egy 10-es alomból 1 kiskutyának nem kérte le a törzskönyvét betegség miatt és ivartalanítási kötelezettséggel adta el, mert akiknek lekéri a törzskönyvét azokkal tenyészthetnek majd a gazdik, akár a tenyésztő megengedte akár nem, ha van átírási és törzskönyv akkor a tenyésztő már nem szólhat bele h mire viszik el a picit.
2012. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:
88%

Megteheti,hogy nem váltja ki minden kutya TK-ét.

Ez legyen a legnagyobb baj egy tenyésztőnél.

Itt sokan még csak csak messziről sem ugatják a tenyésztést, életükben nem láttak még tenyészetet.

Az én véleményem az,hogy ha egy kutya gyengébb minőségű,netán már picinek esélyes hogy "tenyészselejt" lesz felesleges kiváltani a TK-et.Egyébként erre nincs is igény.

Nagy neves tenyésztők is csinálnak ilyet,ezen nincs mit csodálkozni. Akik itt válaszolgatnak nagyon sokszor el sem tudják képzelni hogy él egy tenyésztő,mi alapján szelektál és miért hoz meg bizonyos döntéseket.

Itt mindenki szaporító aki nem röntgenezteti,ultrahangoztatja,kifordíttatja-befordíttatja vizsgálgattatja végig a minimum világgyőztes ágyban párnákközt selyempongyolába öltöztetett igyuribigyuri csak és kizárólag szuperszuperszuperprémium táppal etetett állatorvos kezei közt felnövesztett kutyáját.

2012. aug. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Lehet,hogy nem vagyok tenyésztő,csak 11 éve járok kiállításokra van egy pár tenyésztő ismerősünk, de ha valakinek az adott kölyök nem tetszik attól még a tk jár és igenis a szerződésbe bele kéne foglalnia hogy mi is a helyzet az adott kölyökkel(kiállítási,tenyésztési vagy hobbi célra való-e)A nagy tenyésztők is kiváltják a tk-t csak a szerződésbe bele írja,hogy ivartalanítani kell,hogy nem lehet kiállításra járni,tenyészteni vele stb.
2012. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Bozsikrisz ***** válasza:

Mi pont most néztünk meg egy kölyköt egy ismerősömmel, és ő is hobbi célra vesz kutyát. 6 hónapos koráig meg kell csináltatnia az ivartalanítást, utána kapja meg a törzskönyvet, addig csak a fénymásolat lesz nála.

Engem nem érdekel a tenyésztés, nem az én dolgom, hogy belelássak. Én egyszerűen utána jártam a kennelnek, nagyon jó nevű, szép és egészséges kutyái vannak, és nem beszél össze-vissza, hogy miért nem lesz törzskönyve a kutyának.

Lesz, máskülönben nem is vennénk tőle.

2012. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!