Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felülbélyegzett törzskönyv és...

Felülbélyegzett törzskönyv és egyéb kritikus dolgok-? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

nos, kinéztünk egy kennelt, a tenyésztő kérdezte milyen célra, ezen belül milyen terveink vannak a kutyával bla bla... mondta, hogy 4-5 hetes korukra dönti el melyiknek ad törzskönyvet az alomból és melyiknek nem (ilyen van?)

mi törzskönyveset szerettünk volna (volt olyan opció, hogy tk nélkül is vihetünk de csakis hobbi célra és ha ivartalaníttatjuk) ez gondolom azokból amelyeknek nem szánt TK-t.

na de hogy van az, h egyik TK-s lesz másik nem, és u.az az alom. ez szabályos?

na meg mindenki magyaráz ilyenekről, hogy felülbélyegzés...(szintén TK) na most ez mit takar? azt hogy nem rendelkezik tenyésszemlével a szülő?



2012. aug. 23. 17:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok tenyésztő,de van két kutyám, két kbozo fajta,mindkettő tenyesztotol és mindkettőnek a vásárlását fel -egy év érdeklődés előzte meg. Elmentem kiállításokra és több tenyesztohoz is, kiolvastam nehány könyvet, valamint beszéltem vadaszokkal és Vadász vizsgára felkészítő kutyakikepzokkel. Távolról sem tudok mindent és csak elképzeléseim vannak a tenyésztők hetkoznapjairol, bár mindkettő el rendszeresen tartom a kapcsolatot. A tőlük szerzett információk és saját tapasztalataim alapjan akkor is azt mondom: a torzskonyv jár minden kiskutyanak, azok az eredetet igazoló papírok és az eredete akkor is az, ha ő pl egy foghibas vagy szinhibas kutya, csak a tenyésztő más feltételeket szab hozza és a jövőre nézve levonja a megfelelő következtetéseket.
2012. aug. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Bocs, 6-os és 10-és válaszoló voltam.


Ja, és sztem nem csak a pihepaplanok között tartott kutya a kutya...de a kutya szükségleteit maximálisan figyelembe vevő és a fajta érdekeit szem elott tartó tenyésztő a tenyésztő.

2012. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:
73%

Ebben az országban nem tudsz akkor mutatni 10 tenyésztőt sem,aki szerinted tenyésztő...

3 fajtával állok szoros kapcsolatban,látom mi megy itt,ott,amott. Ne akarok én senkit se bántani,de láttam már sokmindent....

2012. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
na ez az.
2012. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta h Mo-ról kell kutyát venni... én ezért nem innen vettem. Van is egy jó kutyám :o)
2012. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon is nagyon sok jó kutya van, csak tudni kell honnan megvenni. Én azt is megértem, ha valaki nem ad ki törzskönyvet a hibás kiskutyához. baromi sokan élhetnek vele vissza, mondjuk ugyanugy tenyésztenek, és törzskönyveztetnek. A MEOE-ban senki nem kérdezi meg, milyen célra lett véve a kutya anno. Hiába van szerződés, gyakorlatilag semmire nem jó. Elég nehezen érvényesithető, és általában polgári peres az egész. Régen amikor voltak az alomellenőrök, és jöttek tetoválni annak a kiskutyának amelyik szemmel látható hibával rendelkezett egyszerűen ki sem adták a törzskönyvét. volt ,hogy 1 alomban max. 6 kiskutyát lehet törzskönyveztetni. A felülbélyegett törzskönyv is törzskönyv, és a kiskutya minőségén semmit nem változtat.
2012. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg sokan szajkózzák a törzskönyvet pont akik laikusok és semmit sem tudnak az egészről!

Törzskönyvet akkor sem szoktak adni pl. ha kivételesen nagyon jó a párosítás mondjuk kifizetem a kannak a több száz eurós fedeztetést de csak azért,hogy magamnak vegyek ki kölyköt, akkor biztos nem fogok eladni kant legalábbis Magyarországra nem, hogy pár ezer forintért fedeztessenek majd vele. Nem azért költünk a kutyákra, hogy majd valaki akinek kedve szottyan olcsóért adja el a kölyköket más tollával ( eredményeivel ) díszelegve!

Sajnos ez Magyarország! Olyan is megtörtént, hogy ivartalanított szukának papíron kölyköket hoztak le, hát akkor mi a fenének adjunk mindenkinek törzskönyvet?

A fele bagázs aki kutyát akar az mind olcsón nem fizetik ki a tenyészértéket! Magyarországon lehet a legolcsóbban kutyát eladni mert nincs kultúránk és mindenki mindenből az olcsót keresi. ( külföldiek is ezért járnak ide kutyáért) Kint ezer euró alatt nem vesztek kutyát sőt el sem lehet adni mert több országban megvannak szabva az árak melyik fajtát mennyiért lehet minimum eladni és az sincs 1000 euró alatt!


Kérdezőnek : Igen szabályos nem mindig kérünk ki minden kölyökre törzskönyvet, de ha egyszer már kikértél egy alomra, vagyis mondjuk 2 kiskutyára de hatan voltak akkor a maradékra többet nem tudod kikérni a törzskönyvet!

2012. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak teljes mértékben igaza van.

Lájkolktam :)

2012. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon köszönöm a válaszokat (:
2012. aug. 27. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!