Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzás lenne?

Ez állatkínzás lenne?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön 2 kutya.A fehéret le se szarják, a másiknak is csak egy kötél van a nyakában.Amint megláttak szaladtak felém, szinte veldöntöttek a lábamról!Adtam nekik egy kis kaját meg vizet, a kájat el is tüntették a vízből is csak keveset hagytak.Kissé soványak, és folyton kint szaladgálnak. a kutya a cigányoké és elég kegyetlenek velük főleg a fehér színüvel, mert ha fentről nyúlok felé, akkor teljesen lelapul a földre.Arra gondoltam, hogy a fehéret bezárom a bunkimba, és minden nap kimegyek hozzá, felszedem a kakit megsétáltatom, játszok vele, megfésülöm és megetetem meg megitatom.

Szerintetek ez állatkínzás lenne?


2012. aug. 24. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Ha jól emlékszek elég fiatal csajszi vagy,nem kéne felvenned a kesztyűt a cigányokkal. Nekik az tulajdon,nekik szabad lopni,neked nem! A másik meg sétáltatásnál úgyis meglátnák hogy az az ő kutyájuk. És nem értem mit értesz bunki alatt? Ha bezárod egy dobozba szerencsétlen kutya sokkot is fog kapni mégjobban. Gondold át milyen családdal kezdesz ki azért.
2012. aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj egy állat menhelynek. Ők majd eldöntik, hogy ez állatkínzás vagy sem. Bár sztem ez állatkínzás. Ha az állat menhely is azt mondja, hogy ez állat kínzás és majd intézkedik az állat rendőrség vagy valami akkor ha gondolod felajánlhatod, hogy örökbe fogadod mind a 2-t. De nem igazán tudom, hogy ez hogyan zajlik, de minden féle képpen fordulj állat mentőkhöz vagy hasonló állatvédőkhöz.
2012. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább kérdezd meg őket, hogy nem adnák e oda. Akárhogy is nézzük a kutya tulajdon, mondjuk nem valószínű, hogy a hatóságokhoz fordulnának, ha megtudnák, hogy elkötötted a kutyát, de jobb nem is tudni mit találnának ki.

Ha nem adják akkor még annyit tehetsz értük, hogy viszel nekik ételmaradékot, arra csak nem fognak nemet mondani.

Esetleg még hivatalos úton próbálkoznék a kutyák kobzásával, vagy ha szabadon vannak az utcán akkor szólni kell illetékesnek (gyepmester).

2012. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól h nem bánnak jól vele, te nem veheted el, mert ez lopásnak minősül.


Ha a megfelelő utat akarod ezzel bejárni, akkor tégy bejelentést a jegyzőnél.

Miskolci jegyző:

Dr. Csiszár Miklós, jegyző

Cím: 3525 Miskolc, Városház tér 8.

Telefonszám: (+36) 46/512-709

E-mail jegyzo@miskolcph.hu


Neki címezz egy ajánlott levelet.

2012. aug. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nevem-senki válasza:
56%
Aranyos vagy nagyon, szeresd mindig így az àllatokat! :)
2012. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad kezdeni a cigányokkal! Nagyon rámenős, összetartó fajta. Úgy megtalálnának, hogy lesnél. Jobb esetben csak visszaveszik a kutyát, de meg is dübögtethetnek. Van tapasztalatom velük, rájuk kell hagyni az ilyen dolgokat. A legmesszemenőkig harcolnak ami az övéké. Sajnos ilyen a kutya, így bánnak velük, de lehet éppen adnak nekik enni, nem tudod te sem. De ha nagy a baj, szólj az állatmentőknek.
2012. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen csak a fekete az övék.Megtudtam tőlük hogy a fehér csak idekóborolt, nem az övék,nemm kell nekik.
2012. aug. 24. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Bunkerba ne zárt, az állatkínzás - pláne ilyen melegben hőgutát is kaphat szegény. (gondolom, a bunki az bunker)


2. Nagyon gyereknek tűnsz még, nem tudom, hány éves vagy, tudod-e kezelni a dolgot.

A jegyzőnek, ahogy Little Red is írta, mindenképpen írj levelet az állatok pontos helyéről és állapotáról.

De tedd hozzá, hogy az állatvédőrséghez forduljanak, és nehogy gyepire (sintértelepre) adják a kutyákat, mert akkor csupa jószándékból a halálba küldenéd őket.


3. Ha biztosra akarsz menni, tehetsz egy próbát a radikális állatvédőknél is. Én őket nem ismerem, csak a hírekből... most néztem végig a facebookos képeiket, hát... b.sszus.

2012. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!