Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tudna tapasztalatokat...

Ki tudna tapasztalatokat illetve tanácsokat megosztani velem yorkival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kutyám 4 hónapos, szuka, az összes oltása megvan, és kertes házban lakunk.

Szobatisztaságra neveléses tippeket, etetési tanácsokat ( hányszor egy nap?!) nagyon szívesen elfogadnék. Kérlek titeket, csak azok írjanak, akik tényleg őszintén segíteni szeretnének. Köszönöm szépen!


2009. júl. 25. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

etetés: a kölyökkutya megfelelő etetése nagyon fontos, kihat a fejlődésére, egészségére. A korától függően napi 3-4-szer (4 hónapos korig napi 4-szer, 6 hónapos korig napi 3-szor 6 hónapostól 12 hónapos korig napi 2-szer), a felnőtt állatot naponta 1 alkalommal kell etetni. Ezt célszerű fix időpont(ok)ban végezni. A yorki előtt csak ilyenkor legyen táplálék, más esetekben ne. Friss, tiszta vizet mindig adj neki! A legpraktikusabb előre gyártott kutyatáppal etetni, melyben minden szükséges tápanyag benne van.Ajánlott PROFESSZIONÁLIS MINŐSÉGŰ táppal etetni! Ezeket a tápokat szakboltokban, vagy állatorvosoknál lehet általában kapni. Az áruk magasabb, mint a bevásárlóközpontokban kapható tápoké, de tartalmaznak plusz anyagokat, egészségvédők, kitűnő minőségű alapanyagok felhasználásával készülnek. Ráadásul ezen tápoknak a kezelésük is könnyű. Minden táp zacskó/zsák oldalán található egy táblázat, mely azt mutatja meg, kb. mennyi szükséges abból a kuytusnak. Ez mindösszesen csak iránymutató, hiszen egy kutya tápanyagigénye aktivitástól, tartási körülményektől, a kortól egyaránt függ. Egy kutya kondíciója akkor jó, ha bordái nem látszanak ki, de a bőrön finoman végighúzva a kezünket, érezzük azokat.

én a legtöbb jót a Royal Canin eledelről hallottam, ebből van direkt yorkiknak gyártott is! volt, aki az Acana más az Eukanuba tápot dícsérte.


szobatisztaság: nekünk ez nehezen ment (2 hónap), de nagyjából sikerült, már csak néha van baleset:)

ha rossz helyen végezte a dolgát, akkor leszidtam és érezte a hangsúlyból, hogy dühös a gazdi, néha pedig újsággal kapott a fenekére (finoman csak, ami nem fáj, de megijed a csörgéstől), amikor jó helyen kakilt-pisilt, akkor nagyon megdícsértem, kapott puszit, simit, mindent, és ugye ennek annyira örült, hogy igyekezett többször a kedvemben járni, ezért egyre gyakrabban végezte jó helyen a dolgát.

remélem, tudtam segíteni

31/L

2009. júl. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!