Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Orthorexiából hogyan lehet...

Orthorexiából hogyan lehet kigyógyulni? Tapasztalatokat várok ezzel a betegséggel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

Pszichológust ne javasoljatok, ő nem tudott meggyőzni. Pszichiáter pedig bogyókkal tömne, ami köztudottan MÉRGEZŐ!


Szóval, ötleteket várok, vagy legalább bármilyen tapasztalatot, ha volt ilyen betegségben szenvedő ismerősöd, vagy te magad vagy kórosan válogatós.


Van kiút?


2011. ápr. 17. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez az újabb kamubetegségek egyike. Rákerestem neten és kijött valami teszt, ami szerint én is ebben szenvedek. :)


Kit érdekel? Most már az is betegségnek számít, ha az ember egészségesen táplálkozik és él? Akkor az élsportolók nagyrésze is ebben szenved.. Ekkora baromságot! Felejtsd el szerintem az egészet, élj úgy ahogy neked jó. Inkább ez, mint hogy a mekis szemetet zabáld nap mint nap.

2011. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pfff... az első válaszoló, látszik, hogy nagyon otthon van a témában... kicsit olvass utána, hogy mi is ez pontosan, majdnem olyan súlyos, mint az anorexia, csak az anorexiás semmit nem eszik, az orthorexiás pedig csak egészséges kaját próbál enni, de ezzel el lehet jutni az anorexiáig, mivel az orthorexiás mindendben az egészségtelen dolgokat látja... egyébként sajnos nem tudom, h lehetne kigyógyulni belőle, nekem is étkezési zavarom van....


20/l

2011. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Az orthorexiás ember kóros válogató. Most képzeld el azt, hogy elkezded megválogatni mit eszel. Pl. csak magyar termékeket, mert talán azt jobban ellenőrzik. És ebben szilárdan hiszel, ha igaz, ha nem, és csak ezt veszed. Aztán rájössz, hogy az E-számok mérgezőek, és a magyar termékek közül is csak olyat bírsz megenni, amiben nincs e-szám. De nicsak, nem is egészséges tejterméket fogyasztani. Na, akkor azt sem eszel. Majd bevillan a felismerés, hogy talán jobban éreznéd magad, ha nem ennél cukrokat. Végülis is minek az? Mérgezi a szervezetet és üres kalória. Majd lemondasz a gabonafélék fogyasztásáról is. Marad a zöldség, gyümölcs és a hús. Már ha kapsz belőle BIO-t és magyart. Ha nem, akkor inkább nem eszel. De igen ám, a gyümölcsfákat az autók porozzák be, és a zöldségek tele vannak mérgekkel. És az állatok is ezeket a mérgezett zöldségeket eszik. Tehát a hús is mérgező. És itt a kör bezárult. :(((


Most már érted, miért súlyos ez a betegség?

2011. ápr. 21. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!